Mirka to ví nejlíp

Mirka to ví nejlíp https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91079/mirka-to-vi-nejlip-0QT-91079.png 3 16 3

Knížka o mladých lidech, děvčatech i chlapcích. Líčí jejich nástup do života, jenž se jejich mladým očím a zájmům mění v nepřetržitý sled překvapení a dobrodružství, jejich vztah k okolnímu světu, často vážný a odpovědný, ale nezastírá ani jejich slabůstky. Pro čtenáře od 12 let.

Nofar197
01.05.2023 3 z 5

Patnáctiletá Mirka se nedostala na střední školu a začíná se učit tiskarkou. V té době se po několika letech setkává se svým kamarádem z dětství Michalem a přátelství postupně přerůstá v citový vztah.
Hezká knížka o dospívající dívce. Velmi pěkně ilustrovaná, jen mi vadilo, že každá kapitola má název první věty v ní. Nevím, proč mě tato skutečnost tak iritovala, ale docela rada bych si Mirku zase přečetla.

Radous
21.08.2022 5 z 5

To jsem se takhle vracel z příjemného výletu a zatímco jsem na nádraží čekal na vlak, padla mi do oka knihovnička s volným výběrem. Tak jsem se jí prohrábl a vybral něco, co mi v tu chvíli přišlo jako zajímavé. No měl jsem předtím pár piv, což jen podpořilo mou vrozenou sentimentalitu, takže útlá knížka pro mládež s rokem vydání téměř čtvrt století starším než jsem já byla jasnou volbou.
A udělal jsem dobře. Je to moc milý příběh, podaný tak, že vás prostě nemůže neminout atmosféra časů dávno minulých (i když jsem tedy šedesátky vůbec nezažil). Je to prostě krásná záležitost, která pohladí na duši. A ten konec... no, člověk se může zasnít a dovyprávět si to sám.

WEIL
08.10.2011

Autorka se zjevně skrývá za svou mladou hrdinku, tedy jak ona žila jako dospívající.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult) dívčí romány

Věra Adlová
česká, 1919 - 1999
1979  72%Jarní symfonie
1982  83%Vojta a medvěd Petr
1972  56%Blues pro Alexandru
1964  54%Mirka to ví nejlíp
1989  70%Má drahá...

Kniha Mirka to ví nejlíp je v