Minutové nesmysly

Minutové nesmysly https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26607/minutove-nesmysly-26607.jpg 4 43 9

Jednoduchá cvičení, která spojují duchovní tradice Východu s psychologickými a filosofickými východisky Západu. Kniha pro všechny, bez ohledu na věk, vyznání či světonázorovou orientaci. Je jedinečnou příležitostí pro každého, kdo touží po duchovním růstu.

Duchovní literatura , Literatura naučná , Příběhy

Vydáno: , Cesta

One minute nonsense , 1992

LEGACY
18.08.2023 3 z 5

"Proč jsou tady všichni šťastní a já ne?"
"Protože kolem sebe nedokážeš vidět to, co nedokážeš vidět v sobě"

Většinou se jedná opravdu z mé strany o spíše nesmysly, které se ovšem čtou relativně snadno a dají člověku do startovací pozice celkem dobrý základ. Navíc, největší plus tkví v tom, že tyhle aforismy člověka utěší a dají mu pocit rovnováhy, když se zem třese. Hodně z nich se ale smyslem opakují, či si protiřečí, s jinými nesouhlasím, ty cílící na Osvícení byly také spíše pro jedno publikum. I přes spíše slabší myšlenky jsem si několik částí vybral a uložil do paměti. --- Všechno je tak dobré, nebo zlé podle toho jak na to nahlížíme.

Tessia
09.02.2021 4 z 5

Filozofické myšlenky jsou ve většině případů zaobalené do metafor nebo krátkých provokativních příběhů. Krásná kniha, která člověka podnítí k zamyšlení.

Alma5
13.06.2018 5 z 5

Kdybych ji neměla půjčenou z knihovny, tak by to byla taková věčná kniha. Kdykoli ji člověk otevře, vždy najde podnět k zamyšlení.

"Žáci seděli na břehu řeky.

Když spadnu z břehu dolů, utopím se?

Ne, řekl Mistr. K utonutí nedojde tím, že člověk spadne do řeky, ale tím, že v ní zůstane."

meluzena
10.05.2018 4 z 5

„Mistr dokázal být značně kritický, když si myslel, že je kritika na místě.
Ke všeobecnému údivu však nikdy nic nevytýkal ve zlem. Když se ho na to jednou ptali, řekl: ‚Záleží na způsobu, jakým se kárá. Lidé jsou květiny: otevření a vnímaví vůči jemně se snášející rose, uzavření prudkému dešti.‘ “

Kratičká poselství skrytá v metaforách a minipříbězích nabízí různé náměty k zamyšlení, a - pokud nic jiného - tak aspoň pohladí.

Mimir
08.05.2018 4 z 5

Z tvorby Anthonyho de Mella je cítiť jedna veľká ašpirácia. Zbúrať jednotlivé teologické monopoly na pravdu (kresťanský, budhistický, islamský etc.) a zamerať sa na intrapersonálnu cestu k vlastnej viere. Eklektická koláž príbehov, kde univerzálna postava "Majstra" v sebe skrýva kňaza, rabína, brahmana je latentným zobrazením spomenutej vízie autora. Zopár myšlienok:

"Na nerodiaci strom nikto kamene nehádže!"
"Neobmedzujte deti tým, čo ste sa naučili vy, narodili sa do inej doby!"

Chesterton
12.02.2018

Bránu vědomí mi zcela jistě neotevřela :) tato milá kniha plná "nesmyslů" dle autora.
Oddech, povzbuzení, laskavost, pozitivitu a zejména naději jsem v ní dozajista našla!!

gleti
14.01.2018 5 z 5

de Millo několika slovy otevře bránu vědomí

malpet
12.01.2018 5 z 5

První splněný bod čtenářské výzvy 2018 - poslední kniha již nežijícího autora. Rozhodně stojí za přečtení pro věřící, i pro ty, kteří o žádné víře zas tak přesvědčení nejsou :-)

Janek
29.10.2013 4 z 5

Oddychové, stojí za přečtení.