Minutové nesmysly

Jednoduchá cvičení, která spojují duchovní tradice Východu s psychologickými a filosofickými východisky Západu. Kniha pro všechny, bez ohledu na věk, vyznání či světonázorovou orientaci. Je jedinečnou příležitostí pro každého, kdo touží po duchovním růstu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26607/minutove-nesmysly-26607.jpg 4.337
Duchovní literatura, Literatura naučná, Příběhy

Vydáno: , Cesta

One minute nonsense, 1992

Kniha Minutové nesmysly

Tessia
09.02.2021

Filozofické myšlenky jsou ve většině případů zaobalené do metafor nebo krátkých provokativních příběhů. Krásná kniha, která člověka podnítí k zamyšlení.

Alma5
13.06.2018

Kdybych ji neměla půjčenou z knihovny, tak by to byla taková věčná kniha. Kdykoli ji člověk otevře, vždy najde podnět k zamyšlení.

"Žáci seděli na břehu řeky.

Když spadnu z břehu dolů, utopím se?

Ne, řekl Mistr. K utonutí nedojde tím, že člověk spadne do řeky, ale tím, že v ní zůstane."

meluzena
10.05.2018

„Mistr dokázal být značně kritický, když si myslel, že je kritika na místě.
Ke všeobecnému údivu však nikdy nic nevytýkal ve zlem. Když se ho na to jednou ptali, řekl: ‚Záleží na způsobu, jakým se kárá. Lidé jsou květiny: otevření a vnímaví vůči jemně se snášející rose, uzavření prudkému dešti.‘ “

Kratičká poselství skrytá v metaforách a minipříbězích nabízí různé náměty k zamyšlení, a - pokud nic jiného - tak aspoň pohladí.

Mimir
08.05.2018

Z tvorby Anthonyho de Mella je cítiť jedna veľká ašpirácia. Zbúrať jednotlivé teologické monopoly na pravdu (kresťanský, budhistický, islamský etc.) a zamerať sa na intrapersonálnu cestu k vlastnej viere. Eklektická koláž príbehov, kde univerzálna postava "Majstra" v sebe skrýva kňaza, rabína, brahmana je latentným zobrazením spomenutej vízie autora. Zopár myšlienok:

"Na nerodiaci strom nikto kamene nehádže!"
"Neobmedzujte deti tým, čo ste sa naučili vy, narodili sa do inej doby!"

Chesterton
12.02.2018

Bránu vědomí mi zcela jistě neotevřela :) tato milá kniha plná "nesmyslů" dle autora.
Oddech, povzbuzení, laskavost, pozitivitu a zejména naději jsem v ní dozajista našla!!

gleti
14.01.2018

de Millo několika slovy otevře bránu vědomí

malpet
12.01.2018

První splněný bod čtenářské výzvy 2018 - poslední kniha již nežijícího autora. Rozhodně stojí za přečtení pro věřící, i pro ty, kteří o žádné víře zas tak přesvědčení nejsou :-)

Janek
29.10.2013

Oddychové, stojí za přečtení.