Minutové nesmysly

Minutové nesmysly

Jednoduchá cvičení, která spojují duchovní tradice Východu s psychologickými a filosofickými východisky Západu. Kniha pro všechny, bez ohledu na věk, vyznání či světonázorovou orientaci. Je jedinečnou příležitostí pro každého, kdo touží po duchovním růstu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26607/minutove-nesmysly-26607.jpg 4.228

One minute nonsense (1992)

Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Cesta

Alma5

Kdybych ji neměla půjčenou z knihovny, tak by to byla taková věčná kniha. Kdykoli ji člověk otevře, vždy najde podnět k zamyšlení.

"Žáci seděli na břehu řeky.

Když spadnu z břehu dolů, utopím se?

Ne, řekl Mistr. K utonutí nedojde tím, že člověk spadne do řeky, ale tím, že v ní zůstane."

meluzena

„Mistr dokázal být značně kritický, když si myslel, že je kritika na místě.
Ke všeobecnému údivu však nikdy nic nevytýkal ve zlem. Když se ho na to jednou ptali, řekl: ‚Záleží na způsobu, jakým se kárá. Lidé jsou květiny: otevření a vnímaví vůči jemně se snášející rose, uzavření prudkému dešti.‘ “

Kratičká poselství skrytá v metaforách a minipříbězích nabízí různé náměty k zamyšlení, a - pokud nic jiného - tak aspoň pohladí.

pindo

Z tvorby Anthonyho de Mella je cítiť jedna veľká ašpirácia. Zbúrať jednotlivé teologické monopoly na pravdu (kresťanský, budhistický, islamský etc.) a zamerať sa na intrapersonálnu cestu k vlastnej viere. Eklektická koláž príbehov, kde univerzálna postava "Majstra" v sebe skrýva kňaza, rabína, brahmana je latentným zobrazením spomenutej vízie autora. Zopár myšlienok:

"Na nerodiaci strom nikto kamene nehádže!"
"Neobmedzujte deti tým, čo ste sa naučili vy, narodili sa do inej doby!"

Chesterton

Bránu vědomí mi zcela jistě neotevřela :) tato milá kniha plná "nesmyslů" dle autora.
Oddech, povzbuzení, laskavost, pozitivitu a zejména naději jsem v ní dozajista našla!!

gleti

de Millo několika slovy otevře bránu vědomí

malpet

První splněný bod čtenářské výzvy 2018 - poslední kniha již nežijícího autora. Rozhodně stojí za přečtení pro věřící, i pro ty, kteří o žádné víře zas tak přesvědčení nejsou :-)

Janek
29.10.2013

Oddychové, stojí za přečtení.