Minulé životy našich dětí

Minulé životy našich dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43970/minule-zivoty-nasich-deti-43970.jpg 3 6 2

V této úžasné, kontroverzní a průkopnické knize shromáždila Carol Bowmanová přesvědčivé důkazy vzpomínek dětí na minulé životy. Tyto zážitky nejen že jsou reálné, jsou také mnohem běžnější, než si většina lidí uvědomuje. Podnět k mimořádné výzkumné práci dal Bowmanové její vlastní malý syn Chase, když v pěti letech popisoval svůj minulý život a smrt v občanské válce, a to s přesností, která byla později potvrzena odborným historikem. Úžasné bylo i to, že když Chase tento konec svého minulého života vylíčil, zmizel jeho chronický ekzém a fobie z hlučných zvuků. Bowmanová, inspirována Chaseovým převratným uzdravením, shromáždila desítky dalších případů a napsala tuto obsáhlou studii, v níž ukazuje, že hodně malé děti si na své minulé životy vzpomínají velmi spontánně a přirozeně. V této knize vysvětluje, jak rozlišit mezi vzpomínkami na skutečný minulý život a fantazií, poskytuje rodičům praktické rady, jak reagovat na vzpomínky z minulého života, a ukazuje, jak podporovat duchovní a léčivý přínos těchto zkušeností. Kniha, která je snad nejpůsobivějším, nejpřesvědčivějším a nejlépe dokumentovaným důkazem života po smrti, poskytuje útěchu a povzbuzení a přeměňuje naše představy o životě po smrti a bezesporu se může směle řadit vedle klasických děl Betty J. Eadieové, Raymonda Moodyho a Briana Weisse.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Talpress

Children´s Past Lives , 2003

hasmanka
18.06.2017 4 z 5

Téma reinkarnace je pro mnohé nepřijatelné, patřící do jiné kultury a v západní kultuře proto dost často považované za výplod choré mysli. I když v ni věříte, nehlásíte to do světa...
Autorka knihy se však potkala s natolik silnými zážitky skrze své vlastní děti, že se odhodlala sepsat svůj příběh za pomoci literatury, odborníků, terapeutů a mnoha dalších lidí s totožnou osobní zkušeností. Nenásilně do něj včlenila podrobné návody a rady, jak rozpoznat, jak se chovat a jak postupovat, setkáte-li se s dítětem, které si vzpomíná na zážitky minulé a předminulé. Kvůli dětem a posléze i práci na knize prostudovala množství literatury a knihu samotnou psala s vědeckou důkladností - s patřičnými odkazy a vysvětlivkami. Zabývala se historií pojmu reinkarnace, jejím významem a osudem napříč náboženstvími, s jediným cílem - pomoci v prvé řadě dětem od fobií, nočních děsů a nemocí a zároveň jejich rodičům od strachu či zábran připustit i jinou možnost smyslu vlastní existence.
Na toto téma jsem už přečetla více knih, mnohé autorka cituje, ale žádná z nich neměla formu vlastního životního příběhu a nebyla zároveň tak důkladně propracovaná, přesto čtivá a neunavující.
Donedávna jsem si tedy myslela, že mi v tomto ohledu nic obzory nijak významně nerozšíří, ale tato kniha to dokázala.

Makyta
31.07.2014 5 z 5

Mě osobně kniha oslovila, byla to první z knih o reinkarnaci, kterou jsem četla na doporučení. Mám ji doma a teď si ji půjčovala i kamarádka a i když ji ještě nedočetla, kniha ji chytla. Doporučuji ale jen těm, kteří se o minulé životy nějak zajímají..

děti nemoci vzpomínky minulé životy duchovní literatura esoterismus, ezoterika převtělování

Autorovy knížky

Carol Bowman
americká, 1950
2005  67%Minulé životy našich dětí

Kniha Minulé životy našich dětí je v