Minehava podruhé

Minehava podruhé https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19997/bmid_minehava-podruhe-vdl-19997.jpg 3 26 3

(Nápady starého psychiatra) Psychofikce Minehava podruhé (Ml. fronta 1981) obsahuje také tři příběhy, nyní ještě více spjaté s autorovou původní profesí. V prvních dvou příbězích jde o použití vynálezu v psychiatrii, třetí povídka pojednává o pokusech mimozemšťanů komunikovat s lidmi přes psychoterapeutické skupiny. U čtenářů SF nebyla příliš úspěšná, příliš v ní převažovala intelektuální složka nad dějem. Doslov napsal dr. Oldřich Matoušek, medailón o autorovi dr. Marie Uhlířová. -- zdroj: legie.info --... celý text

maryzka
27.03.2024 2 z 5

Tak jsem tuto knihu našla na půdě. Nevím, ale tento žánr mě nějak nepřitahoval i když autor napsal několik scénářů několika k filmům, které mě docela zaujali. Kdysi jsem našla u nás také knihu ,, Řidičský průkaz rodičů, ale nějak mě neoslovila. Tento knize jsem nějak nerozuměla, ale psychologii v tom asi člověk najde. V knize mi připomínali děje některých filmů. Ale poslední poznámka: I když hodnotím méně, tak je to proto, že sci-fi mě nikdy neoslovilo, ale tato kniha se dala číst.

janina66
15.09.2023 4 z 5

Tato rozhlasová hra vyšla až v r.2022 pod názvem Ukradené fantazie, 3,5hod. skvělého poslechu. Vynález Psychofonu a jeho zneužití v myslích lidí v psychiatrii.
Poslouchala jsem audioknihu ČRo z roku 1982 v podání J.Adamíry, L.Munzura a dalších skvělých herců.

ber-tram
16.09.2019 3 z 5

Lékař lidských duší z povolání propojil svoji psychiatrickou praxi s vědeckofantastickými mrákotami. Ve třech příběhových sadách se tak ozývá nepřiznaná autobiografie kolorovaná futuristickými projekcemi o způsobech analyzování mezilidských vztahů. 36/19