Milý Johne

Milý Johne https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31723/bmid_mily-johne-2Jk-31723.png 4 1161 237

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Dear John , 2007

MocPísmenek
15.11.2021 3 z 5

Pro čtenářskou výzvu jsem se konečně rozhoupala k přečtení této knížky. Čekala jsem, že mě chytne za srdce, ale ač tu byly moc hezké momenty, jako celek se mi příběh nějak rozpadal před očima, což je velká škoda.

Surikata369
21.08.2021 3 z 5

Taková mega romanťárna, co se dobře čte. Asi ne úplně uvěřítelný, ale oddechový stoprocentně :)

ještěrka38
15.07.2021 3 z 5

Smutný příběh..kniha mě moc nenadchla..

princesse
27.05.2021 4 z 5

Skvěle se kniha četla, čekala jsem přesně to čeho se mi dostalo. Romantický, smutný příběh, který nekončí klasickým happyendem. I když ... Vlastně ano. Žili spolu až do smrti, i když v tomto případě jiní dva než by se dalo čekat ze začátku.

VercaV
17.03.2021 4 z 5

Pohodová a odpočinkova četba. Děj byl krásný a milý. Četlo se to velmi rychle. Mrzí mě, že není třeba v poslední kapitole shrnut jejich zbytek života.

annes
15.03.2021 4 z 5

Nějak sem si to pamatovala z filmu trochu jinak :-D takže jsem byla trochu překvapená z toho konce. Četlo se to rychle a pěkně. Silná pouta se jen tak neypřetrhají.

ClancyT81
26.09.2020 1 z 5

Musím přiznat, že knihu jsem dočetl jen proto, že jsem ji číst začal číst... Nechápu, jak může být Sparks tak úspěšný. Klišé, klíšé a zase jenom klíšé... Film mě celkem zaujal a na to konto jsem si přečetl i knihu, jako předloha pro film kniha "postačí", ale sama o sobě je zklamáním.

ydnac
03.09.2020 5 z 5

Smutné, zamilované , tak jak znám knihy od Sparkse. Dobře se četlo takže taková jednorázovka na den.

V_Klarka
31.08.2020 3 z 5

Jako oddychová kniha super, nicméně Sparks má rozhodně lepší a méně předvídatelné. 3.5*

Evik7474
29.07.2020 5 z 5

Kniha byla čtivá, ale film s ní nemá moc společného, takže doporučuji sáhnout po knize.

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Tahle knížka se mi opravdu hodně líbila. Měla myšlenku, silné téma, jen jsem se nemohla ubránit dojmu, že je to všechno nereálné. Opravdu se člověk, který zažil hrůzy války tak moc zamiluje do dívky za tak krátkou dobu? A je to navíc láska na celý život? No asi jsem moc velký cynik, ale nějak jsem tomu nevěřila. Každopádně i přesto se mi knížka moc líbila.

nicole1990
02.05.2020 5 z 5

Krásná knížka jen závěr mě překvapil. Viděla jsem i film. Krásně napsané jen škoda, že nebyl happy end.

miso98
30.03.2020

v polke knihy som to chcel zabalit - mysliac ze to bude do konca pribehu len pokus o hranie na city (ako keby som videl trapny americky romanticky film). druha polovica ma vsak uplne pohltila - som rad ze som sa k nej (nahodou) dostal.

Petro..nella
27.03.2020 5 z 5

Tato kniha je úžasná.Při čtení této knihy si ani neuvědomíte že brečíte.Chytne vás za srdce

Jana-Marie
08.01.2020 3 z 5

Nenáročná oddychovka. Ideální na dovolenou. Závěr mě příjemně překvapil.

raty
05.12.2019 3 z 5

Nevím, co napsat. Snad jen: Umíte to líp pane Sparksi.

Luc.i
28.10.2019 4 z 5

Krásná knížka, film jsem neviděla ale chystám se na to. Překvapilo mě jak moc se mi líbilo vojenské prostředí ale bylo to fakt super. Jak to cele dopadne jsme zjistily už na začátku a myslím si že kdybych na to měla čekat tak si snad pobrecim protože ti to prostě není ten happy end co by všichni chtěli zazit. Vývoj Johnova vztahu s tátou se mi moc líbil a hezky to tam pasovalo....

Naty2332
26.10.2019 3 z 5

Krásná romantika na léto či na dovolenou

Mr.Fox
10.09.2019 5 z 5

Tápu tápu a nemohu nalézt správná slova k vyjádření toho, co cítím po dočtení knihy. Hrozně moc se mi líbila a četla se sama. Vtáhla mě do příběhu a jeho postav natolik, že jsem od sté stránky četl a četl na jeden zátah, dokud jsem nedočetl. Žel, absence spánku se druhý den v práci negativně projevila, ale to je věc jiná. Prožíval jsem ji a nechápu, že na mě tak moc zapůsobila. Ale jsem za to rád. Knihy by měly člověka poznamenat a něco v něm zanechat. A tato kniha to “něco” v sobě rozhodně má.

josefina_silena
02.09.2019 2 z 5

Čekala jsem romantickou knihu o lásce, ale dostalo se mi nudného a přecukrovaného příběhu, který se vás snaží za každou cenu rozplakat. Myslím si, že i romantické knihy mohou mít skvělou úroveň (za mě jsou tím jasným příkladem třeba Madisonské mosty), ale tohle je prostě jen typický Nicholas Sparks, který píše příběhy, jejichž jediným účelem je nezanechat jediné oko suché. Za mě velmi prvoplánové a kdybych to bývala nečetla na dovolené na pláži musela bych knihu odložit.