Milý Johne

Milý Johne https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31723/bmid_mily-johne-2Jk-31723.png 4 1161 237

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Dear John , 2007

Bibi23
20.08.2019 5 z 5

Krásná romantická oddechovka, která však není "přeslazená", možná právě i pro její překvapivý závěr.

blonďatá.luc
19.08.2019 5 z 5

Není to tak dávno, co jsem začala toužit po knížkách od Nicholase Sparkse, a nejvíc ze všech jsem si přála Milý Johne. Když jsem se pustila do čtení, měla jsem veliká očekávání. Hned první stránky mě ale malém rozbrečeli. “To to vážně takhle skončí? Vždyť to tak nemůže být!” Říkala jsme si po celou dobu čtení. Kniha je rozdělená na tři části a hlavně u té první jsem měla k slzám poměrně blízko. Hlavní hrdinové mi byly svým způsobem sympatičtí - nebyli dokonalí, to ani zdaleka, a ta jejich láska byla taková hodně naivní, ale nepatří aspoň trochu naivity do každé lásky? A kdo z nás je dokonalý? Myslím si, že dokonalí můžeme být jen v očích milované osoby. S postupem času kniha nabírala na reálnosti a já byla prostě a jednoduše smutná. Líbilo se mi vyprávění, líbily se mi dialogy, i děj se mi velmi líbil - je to určitě jedna z těch knížek, ke kterým se budu vracet. Určitě vám ji proto doporučuji - pokud se nebojíte číst o lásce takové, jaká může být.

terinkha
12.08.2019 4 z 5

80% knihy jsem přelouskala při čekání v letadle a cestou na Mallorcu, zbytek za jednu odpolední hodinku. Líbí se mi, že knihu vypráví chlap, líbí se mi, jak se oba i v tak krátké knížce vyvinuli a vlastně se mi líbí i ten hořkosladkej konec. Moc často takový knížky nečtu, ale tahle byla vážně přijemnou oddechovkou. Zasloužený 4 hvězdy ;-)

helenkan
06.08.2019 5 z 5

Krásný i když smutný příběh. A to Sparks umí na jedničku. Vždycky i nějaká ta slza ukápne a někdy celý potok. :-)

SimiGSXR
27.06.2019 4 z 5

Nedávno jsem na Sparkse narazila a zjistila co všechno píše a co všechno znám z televize. Jako první jsem si od něho vybrala právě tuto knihu. Zaujalo mně, že je příběh prozrazen na první stránce a hlavně, že to nekončí se slovy "šťastně až do smrti". Je to krásný příběh, plný emocí, obětování a lásky.

Knižní střípky
08.05.2019 3 z 5

Příběh Johna a Savannah je opravdu romantickou knihou. Já je nijak často nevyhledávám, ale občas si nějakou romanťárnu střihnu. A jsem moc ráda, když není úplně blbá. U knih pana Sparkse se mi toto naštěstí ještě nestalo. John i Savannah byli oba dva sympatičtí hrdinové. Je dobře, že příběh dopadl tak, jak dopadl. V životě ne vždy vše skončí jako z červené knihovny.

barusak1
27.04.2019 5 z 5

Ten konec mě dostal

Kačus
18.04.2019 5 z 5

Cca 5 let, co jsem viděla film. Líbil se mi. Jelikož knihy od Sparkse čtu ráda, koupila jsem si po čase i tuhle. Kniha byla perfektní, i přes to, že jsem příběh znala, byla napínavá od začátku do konce. Včera jsem viděla znovu film, abych porovnala, a vůbec se mi nelíbil. Kniha 100x lepší, doporučuji. :-)

ivca84
08.04.2019 5 z 5

kniha milý Johne je krásný příběh dvou mladých lidí kteří se seznamí trochu podivným způsobem, ale jejich vzajemné pouto přetrvá ještě několik let než se jejich cesty definitivně rozejdou.
Jedna velmi pozitivní věc na jejich vztahu bylo jak mu Savanah otevřela oči v jeho chovaní k otci a tím je dala zase po dlouhych letech dohromady i když jen na kratkou dobu.

pingu1
24.02.2019 5 z 5

Pěkná romantika od mého oblíbeného autora :-) Knížka se mi vždycky líbila víc než film, tady to platí dvojnásob....

gabriela7145
22.02.2019 5 z 5

Krásný román, takový "skutečný" příběh. Osud někdy s životy tak zamíchá, že se nestačíme divit.
Nádherně napsané, mnohem lepší než filmové zpracování.

Adellaida
06.02.2019 3 z 5

Pro mě, jako milovníka thrillerů, je tato knížka oddychovka. Celkově autora miluju a chystám se na všechny jeho knížky.
Tenhle příběh jsem myslela, že skončí trošičku jinak, ale i tak se mi velice líbil.

nikca0568
05.02.2019 4 z 5

Velmi příjemné počtení, skvělá kniha na oddech. Jsem ráda, že jsem od Sparkse sáhla zrovna po této. Film oproti tomu velké zklamání a katastrofa, takové překroucení některých událostí a věcí mě moc mrzelo.

verunka93
27.01.2019 4 z 5

Tohoto autora mám velmi ráda, až do konce knihy nevíte jak to dopadne. Jedna z mých prvních knížek od Sparkse. Dojemný příběh, který se dobře četl. Filmové zpracování mě už tolik neuchvátilo. Knihu mohu doporučit.

radus
25.01.2019 4 z 5

Byl to i přes poněkud rozvláčný a přeslazený začátek krásný a dojemný příběh. Mám raději, když láska dvou lidí končí šťastně, ale zároveň se mi líbil Johnův charakter, obětoval svoje štěstí a přál ho Savannah a jejímu manželovi.

Petucelli
31.12.2018 3 z 5

Miluju ten film opravdu moc. Knížku jsem četla v originále a možná jsem měla přehnané očekávání,ale moc mě nebavil začátek zbytečně dlouhý, ale prostředek a konec to zase vyvážily. Na druhou stranu jsem si z knihy odnesla hned několik úryvků a citátů k zamyšlení :)).

Evik84
14.11.2018

Moc hezký příběh, kniha se četla velmi dobře.

Kekik
31.10.2018 5 z 5

Jsem ráda za každý příběh, který napsal pan Nicholas Sparks ❤️

Aquagirl
07.10.2018 5 z 5

Je to zvláštní, ale když vidím film natočený podle románu N.Sparkse, připadá mi (většinou) jako laciný kýč. Když čtu jeho knížku, připadá mi (většinou) skvělá. V tomhle případě jsem film radši vidět nechtěla. Z knihy jsem nadšená.

PaniJani
06.10.2018 3 z 5

Takové hezké, milé čtení. Jak se říká, nenadchne a neurazí. Na mě to bylo příliš takové sladké s dojemným až srdervoucím koncem. Kolik času spolu strávili? A je to láska na celý život? No já ti nevím... Možná nejsem jen cílová skupina. Lecjaká romantická duše nad knížkou určitě zaplesá. Rozhodně ale přečtení nelituji, určitě stojí za to. Čte se velmi hezky, rychle, je opravdu čtivá.