Milý Johne

Milý Johne https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31723/bmid_mily-johne-2Jk-31723.png 4 1159 237

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Dear John , 2007

janyska13
janyska13
02.08.2014 5 z 5

Moje první kniha od Sparkse konečně přečtena. Moc se mi líbila.. :)

Pavlačinka
Pavlačinka
28.07.2014 5 z 5

Úžasná knížka, kterou když začnete číst, tak ji neodložíte dřív, než ji dočtete.. Krásný romantický příběh, který ale není od začátku úplně jasný a až téměř do konce jsem netušila, jak přesně to dopadne.. Super oddychovka, když nechcete nad ničím složitě přemýšlet a jen se nechat unášet..

slonyk
slonyk
27.07.2014 5 z 5

Nádherná kniha, film jsem viděla ale kniha mě uplně dostala. Krásny příběh.

Adell-ka
Adell-ka
07.07.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla až poté, co jsem viděla film a jak už to tak bývá, knížka byla podle mě lepší :) Je to úžasný příběh, který podává obraz vztahu "na dálku", což byl pro mě podnět k zamyšlení. Nejvíce se mi líbilo, jak John na konci knihy pochopí, co je to opravdová láska: To, že vám záleží na štěstí někoho jiného více než na vašem vlastním, i za cenu toho, že vás to bude bolet.

hanča34
hanča34
25.06.2014 5 z 5

Moje první kniha od Sparkse. Ještěže mě kamarádka upozornila, že Sparks nemá nikdy dobré konce. Slzička ukápla a asi bych (být autorem) nechala Tima zemřít, aby ti dva byli zase spolu. Ale tak to nechodí ani v životě, natož v zamilované knize.

Lauralex
Lauralex
20.06.2014 5 z 5

Pokud si dobře vzpomínám, byla to první kniha, kterou jsem od Sparkse četla, už před více jak třemi lety, a díky ní jsem si Sparkse okamžitě zamilovala. Je to jeho jedna z nejlepších, moc se mi líbila, i když ten konec mě možná trošku mrzel. Nicméně Sparks je právě na ty konce, není to typický happyend, a to se mi líbí. Dokáže napsat romantiku bez zbytečné přeslazenosti a trapnosti, tak, jak opravdu v životě funguje a probíhá. Není to žádná červená knihovna, jsou to hodnotné a smysluplné příběhy o lásce. A nikdy nevíte, jestli to skončí zrovna dobře, stejně jako v realitě. U jeho knih mám pocit, že se můžou stát u v běžném životě. Tady jsem poznala, jak je krásný a unikátní spisovatel.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
02.06.2014 5 z 5

Bylo to epické...strašně se mi líbí, jak umí zapracovat do příběhu všechny prvky, aby ale nevyzněl lacině a zároveň byl poutavý (potom je ta zlatá samolepka bestseller vždy zasloužená)...

bookemma
bookemma
11.05.2014 5 z 5

Zřejmě nejcitlivější příběh tohoto autora. Kniha mě velmi oslovila, asi i proto, že byla psána v ich-formě a tím navodila pocit větší autentičnosti. Každopádně je to jedna z mých nejoblíbenějších knih a obdivuji Nicholase Sparkse za to, jak dokázal vykreslit romantické scény i kruté válečné prostředí.

helena19
helena19
09.05.2014 5 z 5

Kniha byla poutavá a ukázala pravou ničím nefalšovanou lásku ke svému bližnímu a k člověku, který s vámi stejně nikdy doopravdy nebude, ale vy si pouze přejete, aby ten dotyčný byl šťastný a to dělá šťastnými i vás.

Láska x čest (osobně bych volila lásku)

kleria
kleria
08.05.2014 5 z 5

Knížku jsem přečetla za pouhý den, a to se mi nepodařilo už docela hodně dlouho a u mě je to pak i co říct, ještě k tomu když prožívám trochu menší krizi a nemůžu se na knihy tolik soustředit jak bych chtěla, ale tohle byla tak dokonalá kniha! Konec bych já brala asi trochu jinak ale i tak jsem byla spokojená a Sparks si mě zas získal o trochu více :). Pokud jste nečetli přečtěte si to. Doporučuji!!!! :)

Toňula
Toňula
11.04.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako druhou od tohot autora,první byl Zápisník jedné lásky. Upřímně řečeno, tato mě oslovila více. Obdivuji,jak autor dokáže vykreslit uvažování mužských hrdinů,dokáže milostný příběh povýšit na něco víc než jen sladkou romantiku,nutí přemýšlet a vyvolává otázky o zásadních věcech v lidském životě.

Kate.S
Kate.S
20.03.2014 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla takhle krásnou a dojemnou knihu. U posledních stran jsem doslova zadržovala slzy. Líbilo se mi to natolik, že jsem dokonce hned chtěla začít příběh znova. John byl pro mě velmi milou a charismatickou postavou a nedivím se, že Savannah podlehla jeho kouzlu. Vztah na dálku je ale složitý a nevím, nevím. S Johnovým přístupem bych asi také ztratila naději. Nicholas Sparks vyplodil opět další úžasný příběh a já ho řadím mezi nejlepší, co jsem kdy četla. Stoprocentně se ke knize Milý Johne vrátím a pan Sparks mě ještě více utvrdil v tom, abych ve čtení jeho knih pokračovala.

vaili
vaili
20.03.2014 4 z 5

Pěkná kniha .. Savannah, ale nereálná slušňačka :) a tahání 11. září do děje také nemám ráda proto jedna hvězda dolů..

stopni
stopni
13.03.2014 4 z 5

Velice příjemné čtení, které pohladí na duši....Sparksův osobitý styl vyprávění dostává příběh do jiné roviny, která umocňuje čtenářský zážitek, vede k zamyšlení a v porovnání s jinými milostnými romány jsou ony jen "brakem", jejichž příběh se stále opakuje...Sparks ovšem do vyprávění vkládá něco navíc, co činí román tak neobyčejným.....Vřele doporučuji k přečtení...

mája1970
mája1970
27.02.2014 5 z 5

Krásná kniha u které se zapomene na vše.

koki.veru
koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Nádherná knížka, která mě naprosto pohltila. Měla jsem i slzy na krajíčku. Jednoznačně pět hvězdiček :)

niknikita
niknikita
04.02.2014 5 z 5

První kniha, kterou jsem od něj četla a hned nádherný a dojemný příběh.
Teprve pak jsem zjistila, že je autorem mého favorita v oblasti filmu, kterým je Vzkaz v láhvi.

DianaC
DianaC
08.12.2013

Neskutečně silný příběh!

Toque
Toque
02.12.2013 5 z 5

Drazí přátelé, ač se to zdá neuvěřitelné, knihy od Sparkse čtou i muži..tedy přinejmenším jednoho důvěrně znám. Milý Johne jsem přečetl za jeden večer. Musím říci, že jsem byl dokonale šťastný. Zjištění, že nevymřeli muži, kteří dokážou napsat příběh o lásce, který není ani hloupý ani povrchní, ba je prodchnutý lidstvím, citem a navíc korunován skvělým vypravěčským umem, mě nadmíru potěšilo. Hned jsem si koupil další Sparksovy knihy a jsem v tom až po uši..Poněkud mě překvapilo, že knihy od Sparkse najdete v knihkupectvích na místě s děsivým názvem..Knihy pro ženy...Vymezení tohoto druhu literatury do takových mezí přivádí k domněnce, že na ostatních regálech by mělo být napsáno..Knihy pro muže, děti a občany neurčitelného pohlaví...Knihy nejsou pro ženy nebo pro muže, knihy jsou buď dobré nebo špatné...A Sparksovy knihy jsou dobré. Nevěříte? Přečtěte si Milý Johne, Noci v Rodanthe nebo Talisman a potvrdíte mi můj názor...

Lucik.823
Lucik.823
27.11.2013 5 z 5

Nikdy jsem neviděla film a schvalně jsem si ho schovávala až po přečtení knížky. Udělala jsem dobře. Miluju Sparksovo příběhy a tenhle není vyjímkou. Opět brilantně napsaný dojemný příběh, ve kterém jako vždy zachytil všechny možné sféry z života. Některé pasáže byly možná trošku zdlouhavé, ale v konečném důsledku to vlastně vůbec nevadilo. Jako vždy nějaká ta slzička taky možná jednou dvakrát ukápla.. ;D

Ve filmu mě hodně mrzelo změněné zakončení, protože mi to přišlo jako hodně zásadní změna, která v podstatě celkový dojem úplně otočila. Knižní zakončení nemělo chybu.