Miluju Led Zeppelin

Miluju Led Zeppelin https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33418/bmid_miluju-led-zeppelin-WI4-33418.jpg 4 16 4

Tento velkoformátový komiksový výbor byl nominovaný na ceny Harvey a Eisner a jde o sbírku stripů kreslířky Ellen Forneyové. Obsahuje celostránkové komiksy, které vycházely například v L. A. Weekly, v seattleském The Stranger, v BUST Magazine a Oxford American. Řada stripů spadá do kategorie „Jak na to“, i když tedy nelze říci, že by šlo o právě běžné návody: autorka rozdává rady nejen ryze praktické („Jak kouřit trávu a neskončit ve vězení“), ale i zcela ujeté („Jak kroužit ňadry na různé strany“) a dojemně nepoužitelné („Jak si přišít amputovaný prst zpátky“). Kromě manuálů najdete v knížce i stripy jako „Poslední soundtrack“, morbidní skládanku se spoustou krve, pozlátka a Led Zeppelin; obrázkové interview s Margaret Choovou nazvané „Jak být správná buznolapka“; a „Seattleské erotické zajímavosti“ a „Vzpomínky na Lásku“, což je jakési grafické putování za vzestupy a pády Courtney Love. Ellen Forneyová se osobně podílela na přípravě českého vydání a ve spolupráci s ní vznikla bublina, kterou v žádném jiném vydání nenajdete, jen v tom českém. Je to „radikální řez“ z příhody „Jak abstinovat podomácku“. Kniha získala cenu MURIEL 2010 za nejlepší lettering – grafičky NIKOLY ŽOGLIKOVÉ.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

I Love Led Zeppelin , 2007

norrasun
31.10.2023 5 z 5

Takový překvapivý čtení - pelmel návodů, příběhů, situací - místy poměrně bizarních. Přiznávám, že na startu jsem trochu valila oči, ale brzo jsem se chytla, a pěkně si to všechno užila.

DennisMoore
18.02.2019 5 z 5

Já taky miluju Led Zeppelin. Ale hlavně miluju ženy se smyslem pro humor. Pro každého to asi není, ale koho Ellen Forney pobaví, toho pobaví královsky.

Mayanea
31.01.2012

Kdyby tam aspoň něco od Zeppelínů hrálo. Zahlídla jsem Janis Joplin, Joni Mitchell a The Velvet Underground či co to bylo.
No ale teď už k věci.
Knížku jsem dostala k Vánocům. Asi proto, že jsem jí viděla za výlohou, řekla jsem "hele, to by mohlo bejt třeba dobrý"... a za pár týdnů byla pod umělou jedličkou.
A proč to zmiňuju? Protože bez prolistování bych si to fakt nekoupila. Možná ani nepůjčila, není to oněch pět hvězd, které komiksům jakožto jejich příznivce obvykle dávám.
Co se týče stránky výtvarné, tak autorka u mě má bod, kreslí pěkně, výstižně a nemá to přeplácané detaily. A právě při jednoduché kresbě bych čekala komplikovanější obsah... má to háček.
Po stránce obsahové je to horší.
Co se mi líbilo: Na procházce s Carol, Poslední soundtrack, Moje poprvé v ženských šatech, Karneval. Mírně jsem se pousmála nad Courteney Love na poslední stránce. Bůhví jestli to nebylo tím, že už to všechno skončilo.
A vlastně ani nevím, co si o tom myslet, jestli chválit nebo odsuzovat... Jak to přišumělo, tak to vyšumí.

nagon
06.03.2011 4 z 5

komiks nad kterým jsem se zasmála, ale některé části byly pro mne asi nepochopitelné, nebo nevím, přisly mi až trapné.. Jinak ale hodnotím velice kladně.. :)

Led Zeppelin

Ellen Forney