Miluj svůj život

Miluj svůj život https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79968/bmid_miluj-svuj-zivot-J9C-79968.jpg 4 831 168

Klíčové poselství v této jedinečné knize je: Vydáte-li pozitivní energii při práci se svou myslí, můžete uzdravíte své tělo. Vysvětluje, že tím, jak limitujeme své myšlení a názory, vytváříme ve své mysli zárodky a příčiny nemocí. Autorka nás vede k pozitivním změnám v našem myšlení a vytváří prostředí, které nás vede k prožití kvalitnějšího a hodnotnějšího života. Myšlenky a slova, která vyslovíme, tvoří náš život. Šesté české vydání.... celý text

Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika Zdraví
Vydáno: , Pragma

You Can Heal Your Life , 1984

jewarix
09.03.2016 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha. Velmi mi pomohla uvědomit sebe samu a změnila mi život. Kniha je nádherně ilustrovaná :)

InesRodriguez
15.02.2016 2 z 5

Ačkoliv mám knihy s tematikou osobního rozvoje celkem ráda, tuhle jsem nedokázala číst dál než do 40. strany, zbytek jsem spíš "prolítla". Nevím, jestli je to tím, že jsou podle mého názoru na trhu daleko lepší a propracovanější knihy na podobné téma, nebo jestli mě odradilo docela časté generalizování a opakování některých vět. Za mě bohužel nic moc, ale věřím, že se najdou tací, kterým knížka může pomoci.

evionka
12.02.2016

Inspirativní kniha na celý život.

Viky007
28.01.2016 4 z 5

V určitém období jsem hltala jednu esoterickou a motivační knihu za druhou. Asi jsem se snažila najít nějaký ten smysl života. Ten jsem jen tak mimochodem nenašla doteď, ale už vím, že člověk nemůže pořád hledat návody, jak žít. Jediné, co musí, je prostě ŽÍT. No jo, pořád se to učím.

Miluj svůj život je krásná kniha. Osobně si myslím, že každý člověk by se měl občas věnovat sám sobě. Poznat sám sebe, své kvality i chyby. Takhle kniha vám může určitým způsobem pomoci, ale pokud čekáte, že po dočtení budete nový člověk, tak ji radši nečtěte. Stále je potřeba na sobě pracovat. Jak se říká, bez práce nejsou koláče.

Klarinet
15.01.2016 4 z 5

Moudrý návod na život, kdy se buď začnete měnit nebo se ujistíte, že vám žít jde. Mějte rádi sami sebe, vše, co potřebujete, se dostaví v pravém čase, co dáváme, to se nám vrací...prosté pravdy, které stojí za přečtení!"Stojí- li před námi problém, není třeba něco dělat, je třeba něco pochopit."

Pistácie
20.11.2015 4 z 5

Opravdu zajímavá kniha, která stojí za přečtení a hlubší zamyšlení o našich životech. O tom, jak existujeme, prožíváme spoustu věcí, jaké máme vztahy, jak se chováme k druhým, ale i k sobě samotným. Dost mě zasáhl samotný příběh autorky. Pokud je skutečně pravdivý, tak klobouk dolů před tím, co si prožila a přesto dokáže žít a psát tak moc pozitivně. Neskutečná síla.

luciefeix
16.11.2015 5 z 5

skvělá kniha která vás obohatí a kdyz se nad tim zamyslíte tak opravdu všechno funguje ! sekce s nemocemi se až neuveritelně na mě schoduje :D

Ankavi
07.11.2015 5 z 5

Až po velmi pomalém a důkladném pročtení jsem pochopila, proč je tato kniha bestsellerem. Nejde jen o motivační podtext, ale i o řadu dalších zajímavých souvislostí, které si člověk v rychloběhu životem moc neuvědomuje. Co vysíláš, to se ti vrací - jak jednoduché, ale přitom pravdivé a hluboké. Někdo to jistě nazve nevědeckým pojednáním, ale moudrý se jen usmívá.

Antis
18.10.2015 1 z 5

Tato kniha bohužel dělá to, co dělá spousta dalších ezoterických knih: míchá jablka s hruškami. A jako obyčejně, i zde jsou jablka shnilá.

Na jedné straně tu máte obecné filozofování o tom, že se máte mít rádi, že máte brát život pozitivně, a že se nemáte utápět v depresích. Proti tomu se nic říct nedá. Je to filozofie autorky, je to názor.

Na straně druhé je ovšem kniha protkána tvrzeními o síle myšlenek měnit realitu, o duchovní energii a povaze nemoci, které se nebojím označit za naprosté hovadiny. Proč? Protože v těchto případech paní Hay začíná tvrdit konkrétní věci o světě kolem nás. A mýlí se. Ze dvou důvodů:

1) Mýlí se, protože vychází z představ a přesvědčení, které nejsou ničím podložené, případně jsou natolik neurčité, že si pod nimi může kdokoli představit cokoli.
2) Mýlí se, protože její tvrzení odporují vědeckým poznatkům.

Pár příkladů:
"Síla se vždy ukrývá v přítomném okamžiku." - Nemám nejmenší ponětí, co si pod tímto mám představit.
"Vytváříme každou takzvanou nemoc ve svém těle." - Jak? Jak do vaší teorie zapadají choroboplodné zárodky? Radiace? Úrazy?
"Zbavení se zloby odstraní i rakovinu." - Co to znamená? Jak to funguje? Jak to víte?
"Mnozí lidé zabývající se alternativními léčebnými terapiemi (čti hlupáci a/nebo podvodníci) a používající při práci s klienty mou knihu Miluj své tělo potvrzují, že mentální příčiny, které uvádím, platí u devadesáti až devadesáti pěti procent případů." - Testy: máme. Statistika: máme. Jak jsem kdy mohl pochybovat? /sarkasmus

A jak nám autorka odpoví? Všechna svoje tvrzení obalí slovy "Já věřím". Fajn. Já ne. Co tam máte dál?

Příloha pro ty, kteří říkají "Každý má svou pravdu.":

Za prvé, zaměňujete slova "pravda" a "názor". Pravda je jedna. Když po vás někdo hodí kámen, žádné množství usilovných myšlenek ani afirmací vás nezachrání před bolestivou zkušeností. Takže je to "Každý má svůj názor."
A to je v pořádku, pokud se bavíme o něčem, NA CO DOSUD NEMÁME JEDNOZNAČNOU ODPOVĚĎ. Politika, detaily lidských práv, zákony, to vše je "fair game".
Pokud je ovšem vaším názorem, že Země je 6000 let stará, že homeopatie a astrologie jsou vědní obory nebo že slunce obíhá kolem Země, je váš názor prostě a jednoduše hloupý a zasloužíte si veškerý výsměch, který za něj nevyhnutelně sklidíte.

Wendul.ka
30.09.2015 4 z 5

Každý si z knihy musí vybrat svoje, ale určitě Vás donutí zamyslet se nad svým životem a pravděpodobně začnete i pozitivněji přemýšlet :)

Ita
15.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha, pomohla mi.

TerezkaV
26.08.2015 5 z 5

Úžasná kniha s krásnými myšlenkami. I když všemu úplně nevěřím, zhltla jsem jí jedním dechem, pomohla mi trochu v hledání sami sebe a já věřím, že se k ní budu ještě hodně vracet.:)

Janka7
05.08.2015 5 z 5

Louisa Hay je skvělá spisovatelka, má co říct, umí předávat i díky svým ne právě lehkým životním zkušenostem... Tato kniha by měla být povinnou literaturou... :o)

Aaron Lewis
21.07.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Nemusíte s Louise ani moc souhlasit, stačí když máte blbou náladu, otevřete si nějakou stránku a přečtete pár vět a najednou je všechno zase v pořádku. Opravdu:). Navíc, co může být na myšlence mít se rád špatného?

iv.86
13.07.2015 5 z 5

Super kniha. Přečetla jsem jí jako malá a změnila můj pohled na svět. Vřele doporučuji.

helkol
13.03.2015 4 z 5

skvělá kniha díky které jsem se zamyslela a začala myslet alespoň trochu pozitivně :)

marlowe
05.02.2015 3 z 5

Ano, každý si musí v knize najít to své… Ale ne všechno je pro každého stravitelné…
Například s myšlenkou o nutnosti odpuštění musím stoprocentně souhlasit, na druhé straně na striktní rovnítka mezi jednotlivými nemocemi a jejich mentálními příčinami nahlíží můj vrozený skepticismus poněkud "skepticky"…
Nicméně ano: zajímavé a v mnohém poučné…

Sonne
29.01.2015 3 z 5

Dobrá motivační kniha.

Mondie
26.12.2014 5 z 5

Kde soudruzi udělali chybu? Co když je to záměr, nemít myslící a cítící bytosti, bez špetky kreativity a tvořivosti... Toho bohdá nebude a vše se mění již nyní. Kniha je skvělá, v určitém období mi pomohla, ovšem je také potřeba nejen číst, ale žít tím. Tak se vše dostává do pohybu... do naší reality všedního dne

schizmo
18.11.2014 4 z 5

Při čtení této knihy mě napadlo, kde udělali soudruzi chybu, když se na školách vyučuje látka, kterou v životě nebudete potřebovat, zatímco věci, na které narazíte za den stokrát, jsou člověku ukryty až do momentu, kdy ho k odpovědím na vnitří otázky přivedou často ne úplně příjemné životní okolnosti. Byl jsem až šokován, kolik esoterických knih jsem doma objevil a pokud si mám sám sobě odpovědět na otázku, jestli tahle kniha změnila můj život, pak musím asi odpovědět, že nikoli, ale naučila mě milovat ho...