Milovníci sportu aneb Smrt darebáka

Milovníci sportu aneb Smrt darebáka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483820/mid_milovnici-sportu-aneb-smrt-darebaka-Q6Y-483820.png 4 5 3

Kniha Milovníci sportu aneb smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera, i když jeho jméno odkazuje spíše na severské vzory. Není sice klasickým detektivem, přesto se pouští do vyšetřování případů, ve kterých profesionálové selhali, a přes četné šrámy je vždy úspěšný. Vedle poutavého děje a nezbytné dávky erotiky se čtenáři seznámí i s kritickým postojem autora ke stavu současného českého školství. V první příběhu Daniel Švéda vyšetřuje úmrtí gymnazisty. Na základě svých zkušeností odhalí, že se nejedná o školní úraz, ale o vraždu. Ve spolupráci s policií, kolegy ze školství a dalšími osobami inspektor postupně objevuje nové a nové skutečnosti, které ho nakonec přivedou k rozřešení případu a také k odkrytí dalších trestných činů. Napínavý detektivní příběh je vhledem do současného školského systému, jehož nedostatky se stávají hlavním viníkem zločinu.... celý text

martisek21
23.01.2024 4 z 5

Mile mě překvapilo, jak dobře se knížka četla. Děj byl poutavý, napínavý, co se týče školství, tak i poučný :-) A hodně se mi líbila ta přímost - nic se tady zbytečně dlouho neokecávalo, hezky to šlapalo jako hodinky.

lukas1948
29.08.2023 3 z 5

Taková pěkná letní detektivka. Protože děj je vyprávěn jednoduše a svižně. A navíc se něco přiučíte o našem školství.

astroweb
03.07.2023 5 z 5

Teda to bylo něco. Překvapivé, jedním slovem skvělá česká detektivka !

Leopold Králík
česká, 1958