Milovaný soused

Milovaný soused https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474662/bmid_milovany-soused-E7Y-474662.jpg 4 491 79

Bestsellerová autorka New York Times Penelope Ward přichází s novým příběhem o dvou přátelích, z nichž se postupem času stanou milenci. Když jsem dostala kopačky, poslední věc, po které bych toužila, bylo nastěhovat se vedle někoho, kdo by mi připomínal mého bývalého přítele, Eleca. Damien byl žhavější verzí mého ex. Soused, kterému jsem v duchu začala přezdívat „vzteklej umělec“, měl navíc dva obrovské psy, kteří celé noci štěkali a nenechali mě spát. Damien se mnou nechtěl mít nic společného. Alespoň jsem si to myslela, dokud jsem jednou večer neuslyšela smích, který vycházel dírou ve zdi mé ložnice. Damien poslouchal všechna má telefonická sezení s terapeutkou. Ten sexy umělec odvedle teď znal veškerá má nejhlubší tajemství a nejistoty. Dali jsme se do řeči. Dostala jsem od něj dobré tipy, jak se mám přenést přes rozchod. Stali se z nás dobří přátelé, ale Damien mi dal jasně najevo, že mezi námi nemůže být nic víc. Problém byl v tom, že už jsem se do něho zamilovala. A i když mě od sebe odstrkoval, poznala jsem, že to cítí stejně… protože tlukot jeho srdce nelhal. Myslela jsem si, že mi Elec navždy zlomil srdce. Ale moje srdce bylo živé a bilo pro Damiena, tak intenzivně jako nikdy předtím. Jen jsem doufala, že mě neopětovaná láska nezničí nadobro.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Neighbor Dearest , 2016

Nikyna8
30.03.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala moc krásný příběh i na slzičky došlo.

Renka931
12.03.2022

Nemůžu si pomoct, ale tuhle knížku prostě nepřečtu. Jsem na 40 straně a je to pro mě utrpení. Od začátku je to tak šíleně naivní a předvídatelný, dokonce mi to příjde i laciný.
Na to, že milovaný nevlastní bratr mě vážně zaujal, tohle je smutný. Jako už několikátou samostatnou knihu od Wardové nedočtu a pomalu se začínám bát, že u mne tato autorka nebude vyhledávaná.

Petra38
06.03.2022 5 z 5

Soused mě moc bavil, prirozeně jsem se ocitla v příběhu a prožila jsem si ho. Eleca to trochu pospinilo ale jsem ráda, že jsem viděla jak to dopadlo s tou "odkopnutou" a to mě moc těší. Za mě skvělý a určitě bych si přečetla znovu.

Wabinka
08.02.2022 2 z 5

Bohužel, tohle bylo hodně naivní a laciné. A to mám tento žánr knih ráda. Chování Chelsea a Damiena naprosto tragické. Chelsea se hroutí úplně kvůli všemu a musí mít dokonce dvakrát týdně terapii s psychologem?
Tímto jsem skončila s knihami od P. Ward, které napsala sama. Protože ty, co napsala spolu s Vi Keeland, jsou většinou fajn. A Vi mám jako autorku ráda.
Něco málo z knihy, bylo tam toho víc, ale tyto dvě věci mě naprosto dostaly:
1)Namířil hrot svého šípu k mému rozkroku...

2)Vystavený obraz v galerii.. "Co to je?"
"Podívej se pořádně, jsi to ty."
"Já? Vypadá to jako velká spletitá díra." Polilo mě horko. "Není to moje vagína?"
"Ne, Zlato, musíš se na to podívat zdálky."
Konečně jsem to viděla. "To je můj pupík. Už vím, jednou jsi mluvil, že ho maluješ."
"Máš pravdu."
"Jak se ti ho podařilo namalovat?"...

Jako fakt to myslí autorka vážně? Ach jo...

TerryDee
30.01.2022 5 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá, neboť hlavní hrdinkou zde měla být Chelsea (což byla postava autorčiny předchozí knihy, a to Milovaný nevlastní bratr). Už předtím na mě působila jako milá a fajn holka, a tady se to jen potvrdilo. Z toho důvodu jsem chtěla, aby i ona měla svůj šťastný příběh. A pak jí do cestou vstoupil Damien. Ti dva mě spolu bavili, ve všech směrech - přes škádlení, sbližování, oddalování a opětovné sbližování. Dále mě bavili jejich sourozenci, a to Damienův bratr Tyler a Chelsina sestra Jade. Docela by se mi zamlouval příběh právě o těchto dvou.

Artep071
22.01.2022 3 z 5

Uf ...první třetina knihy byla šílená ... nutila jsem se ke čtení a několikrát jsem si pročetla Vaše komentáře jak je to super, jestli sakra nemám jinou knihu v přebalu:) ... UF no tedy za mě né! Číčovina , která mi nedávala ani smysl ..jako by každou stránku napsaly holky( Ví + Penelope) na přeskáčku a ani si to po sobě nepřečetly, nějak mi to nesedělo, hrozně se tlačilo na sílu , bylo to vlezlý, dotěrný, trapný a fakticky béčkový ...pak se to naštěstí srovnalo a nějak to plynulo. Druhá polovina už měla hlavu a patu a držela tempo a napětí jak to všechno dopadne. Závěr byl docela pohádkovej ... ... fakt hodnotím slabším průměrem :)
Umí to líp :)

Zuzana215
14.01.2022 3 z 5

Kniha do 3/4 super, ale pak už to začala být nuda. Autorka to umí i lépe :).

Vevy
03.01.2022 5 z 5

Doporučuji ! Kniha byla vážně super !

ivetapl
21.12.2021 5 z 5

Absolutně to miluju!!! Od začátku do konce. Hltala jsem každé slovo, každou větu, každou stránku. ️️

Damiena jsem nejdřív nechápala. Jenže hned jak sem zjistila proč se chová tak, jak se chová... pochopila jsem. ️ Ale milovala jsme ho hned po jeho prvních třech větách.
Chelsea byla skvělá. V dílu Milovaný nevlastní bratr jsem ji neměla ráda a ani by mě nenapadlo, že bude mít svou knihu. Ale jsem strašně ráda, že ji má!
Jejich popichování, díra ve zdi... Prostě tohle chcete! ️
Tohle bylo tak úžasný. Epilog byl boží. Když se objevil Damiena bratr Tayler, bylo mi jasný, že se tam musí ještě něco odehrát. A sakra doufám, že o něm bude další kniha!
Za mě jedno velké ANO! ️️️

lucie3944
30.11.2021 4 z 5

Mně se to líbilo. Hlavně to, že kniha neskončila "dali se dohromady a žili šťastně až do smrti", ale byl tam popsaný i další vývoj vztahu. Sice byl hodně bez chyby (kde takový najdete, že?), ale byl tam. A dá se mu uvěřit, protože když vám osud hodí do života takového překážky, člověk se pak na běžné věci dívá jinak. Tohle byla dobrá kniha.

oresvo
29.11.2021 4 z 5

Kniha byla pěkná , ale na plný počet to nebylo.
Svižný vtipný začátek , ale jak se daji hlavní postavy dohromady už mi to přišlo příliš sladký. On se tváří jako chlap co ho nic nerozhodí a pak je tak sladkej až to snad není reálný.
Celkový dojem je dobrý ale konec mě už trochu nudil.

uminaa
28.11.2021 5 z 5

Ďalšia kniha od mojej obľúbenej autorky. Ešte ani raz ma Penelope nesklamala. Jej príbehy sú vždy plné romantiky.

suzanne1997
24.11.2021 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se popravdě dost těšila, anotace vypadala slibně a já ji konečně vzala do ruky. Příběh se dobře čte, děj plyne a čtenář se rozhodně nenudí. Sympatické hlavní postavy se do knihy skvěle hodí a díky jejich vztahu nevztahu se čtenář i zasměje. Všechno je tak dobré, až je to ve finále špatně. Příběh neobsahuje pořádný zvrat, zápletku, ze které bych si sedla na zadek a řekla bych: "Tak to bylo skvělý!" Ničím nezaujme a rozhodně mezi díly autorky nevyčnívá, nebo jo, vyčnívá, ale je tak sladká a růžová a pozitivní a všechno úžasné, že se mi chce až brečet. Autorka si s knihou nepohrála, přestože příběh má obrovský potenciál a s troškou nápadu mohla být brilantní. Na druhou stranu, stránky ubíhají skoro samy, ani si to neuvědomíte a otáčíte poslední list, což minimálně tentokrát bylo, alespoň u mě, určitě pozitivum. Za mě příjemný příběh, ke kterému se však není nutno vracet. Nezanechá stopu, ničím nepřekvapí a rozhodně nevtáhne. Pro mě asi největším mínusem je fakt, že se u mě nedostavil ten skvělý pocit z právě dočtené knížky. Přesto lehký nadprůměr, který si své čtenáře určitě najde.

Koudynka
16.11.2021 4 z 5

Já miluji romantické pohádky pro dospělé, ale nevím proč, nezhltala jsem tuhle knihu najednou jakou jiné...asi tam bylo málo drama a moc cukru. Ale jinak příběh moc hezký.

luzajickova
16.11.2021 5 z 5

Zlatíčko Penelope prostě jí zbožňuji.. Tato kniha byla opravdu nádherná.. dost jsem se nasmála, sem tam mi slzeli oči, ale toto je nadhérný příběh o Damienovi, který moc chtěl Chelsea, ale podle něho jí nemohl mít, ale nakonec povolil a byl ten nešťastější chlap.. Musím uznat že mu to teda trvalo, než mu došlo že Chelsea je ta pravá a že i přes to všechno jí mít může a lásku k ní nijak neovlivní a nemůže se tomu bránit na vždy. Nejlepší bylo jak poslouchal její tajné telefony s terapeutkou a chytl záchvat smíchu když terapeutka Chelsea řekla že je jako Jednorožec... samozřejmě bylo více skvělých scén (např: Když usnula ve vaně při čtení románu a měla v troubě lassagne a Damien tam vlítl s hasíčákem teda hlavně když zjistil co si Chelsea četla ve vaně a kvůli tomu málem podpálila barák a pak jí to stále předhazoval to bylo prostě boží).
Musím uznat že pro mě osobně byla nejhorší ta část kdy musel Damien podstoupit operaci, to jsem brečela jak želva jak jsem s nimi soucítila... skvělá podpora Damien to vymyslel perfektně, snažil se rozptýlit Chelsie. Jinak jsem docela chtěla aby se brácha Damiena Ty dal dohromady se sestrou Chels Jade byla by to skvělá dvojka už to jak na sebe reagovali, když se poprvé viděli. Dvě Déčka alias Dudley a Drufus byli parádní rotvajleři kteří tam měli také svojí roli kolikrát bylo vtipné co vše vyráběli aby dostali to co chtěli a oni to dostali! :D

Zomy
14.11.2021 3 z 5

Pro mě to byla taková příjemná rychlovka. Ale musela jsem se trefit do nálady, je to opravdu cukrkandl. Začátek je ještě příjemné špičkování, ale jakmile se dají dohromady, tak Damien ztratí jakoukoliv povahu a je jako bláto.

Navíc ta pointa, proč se Damien ze začátku choval, tak jak se choval, je velice podobná jiné v další knize Wardové (a Keelendové).

Ale když máte chuť na trochu té jednoduché pohádkově přeslazené lásky bez zbytečných odboček - a to já občas mám - je to to pravé na jeden večer (více času už by byla nuda).

Schalli
13.11.2021 3 z 5

Začátek super, jiskřilo to mezi hl.postavami, ale od druhé poloviny, kde se dali dohromady mi to přišlo trochu nudné.

Dellphi
08.11.2021 3 z 5

Na mě tohle bylo až moc sladké… Láska až za hrob atd. Ale i tak musím přiznat, že napsané to v podstatě nebylo špatně, jen té lásky a dokonalosti tam bylo tak nějak moc…. Ale závěr knihy celý ten dojem trochu upravil a vylepšil. (mám na mysli závěrečnou emailovou korespondenci). To mě opravdu pobavilo. Nicméně je to knížka spíš na zabití času, rozhodně to není ten druh četby, kdy od stránek nemůžete odtrhnout oči a neustále se k té knize vracíte…

genikuxik
06.11.2021 3 z 5

Tato autorka mě začíná velice nudit. Takhle rozhodně nemůže přemýšlet a mluvit muž. Za mě velká slátanina.

Tesset
02.11.2021 3 z 5

Ze začátku to bylo fajn, ale postupně mě to začalo nudit. Najednou to bylo přeslazené, samé klišé, postavy nic moc, Chelsea, která bezhlavě uctívala Damiena, ty dialogy mi už lezly na nervy. No, nevím podobně jako předchozí kniha mě nějak neoslovila.

Penelope Ward
americká, 1975