Milovaný nevlastní bratr

Milovaný nevlastní bratr https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473528/bmid_milovany-nevlastni-bratr-t63-473528.jpg 4 707 130

Člověk by neměl toužit po někom, kdo ho mučí. Můj nevlastní bratr Elec se k nám přestěhoval, když jsem byla v posledním ročníku na střední, a já jsem absolutně nebyla připravená na to, co za pitomce se z něho vyklube. Zuřila jsem, že si svoji zlost vybíjel na mně, protože tu s námi nechtěl být. Zuřila jsem, že si do svého pokoje vodil holky ze střední. Ale nejvíc jsem zuřila kvůli tomu, jak na něj reagovalo moje tělo, zcela proti mé vůli. Zpočátku jsem si myslela, že za pozornost stojí jenom jeho zevnějšek: potetované břišáky a ostře řezané rysy v obličeji. Pak se to mezi námi začalo měnit a jedné noci to vyvrcholilo. Stejně rychle, jako vstoupil do mého života, se však vrátil zpátky do Kalifornie. Trvalo dalších několik let, než jsem Eleca znovu uviděla. Když naši rodinu zasáhla tragédie, musela jsem se s ním znovu střetnout. A z puberťáka, který mě tenkrát dokázal pobláznit, se teď stal chlap, který mě doháněl k šílenství. Měla jsem strach, že mi znovu zlomí srdce.... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Stepbrother Dearest , 2014

Verunka926
24.12.2021 5 z 5

Tato kniha mi obrovsky sedla do nálady a pořád jsem měla nutkání číst dál a dál. U příběhu jsem se chvílemi culila a chvílemi měla na krajíčku. Rozhodně jsem nadšená.

janina66
03.12.2021 5 z 5

Pro mě úžasný čtenářský prožitek. Moc hezký příběh, který mě někdy rozesmál, ale většinou rozplakal a rozesmutnil. Je to o naději a srdci plné lásky.

barborelka
14.11.2021 2 z 5

Greto,...! To jako fakt, to jméno je brrrrr. Úplně vidím film The Boys....
Autorku mám ráda,ale řekla bych že začíná poslední dobou psát čím dál tím víc slabší příběhy....asi bohužel honí kvantitu nad kvalitou....tohle bych řekla že byl nejslabší příběh....Greta (ufff, to jméno je fakt šílený) mi absolutně nesedla...působila na mě jako hloupá holka co si užije první sex až tak že nemůže druhý den chodit, Elec nebyl o nic lepší.... hloupé nevysvětlené chování, líbání s pálivou omáčkou..no hodně pubertální...G. za ním stále dolejzala i když byl na ni hnusný a to i v dospělé verzi....takže nenene.....

V.Marie
06.11.2021 4 z 5

Tahle autorka je sázka na jistotu, že si přečtete nějakou romanťarnu. Ani s touto knihou to neni jinak, ale rozhodně to je jedna z těch slabších. V druhé polovině čte Greta Elecovu knihu, kde je vlastně popsáno z jeho pohledu většina toho, co se stalo v první části. Tato část je nudná, přišlo mi, ze autorka akorát plní stránky, ale končí happy endem, jak jinak :)
Dávám 4*

adela2230
06.11.2021 4 z 5

Je to trochu jiný příběh. Hodně se zde řešili pocity, které hlavní postavy mají. Končící část, kde se "vyjadřuje" Elec je zbytečná. Popsal co viděl, ale spousta se opakovala. Lepší by bylo střídání postav. Konec byl obvyklý.

Radka1727
28.10.2021 3 z 5

Celkem se mi to líbilo, i když to bylo zatím to nejslabší, co jsem od autorky četla. Hezky rozepsané pocity a emoce hlavních postav. Hodně nudná byla kniha kterou napsal Elec a dal přečíst Gretě - jsou to vlastně jen opsané pasáže příběhu s nepatrným dovětkem, jak situace vnímal Elec ( to už bylo ale stejně jasné z knihy). Závěr- klasický slaďáček .......

hadenka
27.10.2021

Ano,povedená kniha,moc pěkná.

Ála1968
24.10.2021 5 z 5

Tak tohle se opravdu povedlo.Náááádhera.

januska82
23.10.2021 5 z 5

Tak toto bola TOPka... Príbeh Eleca a Grety bol jedným slovom úžasný. Knihu som zhltla za jeden deň.... Odporúčam ju prečítať všetkými desiatimi

jsemknihomolka
12.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Wow , todle jsem nečekala .
Část první byla jako normální romanťárny , nějaká ta zápletka a romantika, ovšem část druhá to bylo něco . Pocity se ve mně střídali jako na horské dráze . Když už se dali skoro dohromady , zase se něco stalo .
Vážně jsem se divila že s nim má Greta ještě trpělivost , podle mě to ale bylo mezi Elecem a jeho otcem až moc . Nesnášeli se a pak už bylo pozdě :/
Konec se vážně povedl a velice doporučuji.

happy19
20.09.2021 5 z 5

Jsem mile překvapena! ️
Nebyla přeslazená,mám radost ,-)

„Naděje je ta věc s peřím,
která žije ve tvé duši.
A zpívá melodii beze slov,
a vůbec nikdy se nezastaví.“

astra3
19.09.2021 3 z 5

Něco tomu chybělo. Byla to docela nuda.

pelikosi
15.09.2021

Knihy tohoto zanru mam rada, tento pribeh trochu postrada dynamicnost a originalitu. Katastrofalni je preklad, obraty, ktere se v ceskem jazyce nepouzivaji - "zrizuji po skolni program, chybne vazby a chybna prace se zajmeny a zvratnymi slovesy. Musim nahlednout do papirove verze knihy, jestli je to stejne. Mam z toho pocit, jako kdyby papi prekladatelka nebyla Ceska. Diky vam ostatnim za uvedeni zkusenosti s cetbou.

peta88
13.09.2021 5 z 5

Moc nemám tyto příběhy o lásce nevlastních sourozenců ráda. Proto jsem také dlouho otálela, než si knihu přečtu. Nakonec mě vysoké hodnocení zde přimělo to zkusit a teď jsem za to opravu ráda. Vztah Grety a Eleca od začátku neměl se sourozenci nic společného, takže mi to nepřišlo divné jak u jiných knih. Zápletka byla taky super vymyšlená a konec byl krásný.

suzanne1997
11.09.2021 5 z 5

Milovaný nevlastný brat je skvělý román s neotřelou zápletkou od kterého čtenář dostane úplně něco jiného, než čeká. Obě hlavní postavy lezou čtenáři v určité chvíli na nervy, děj je často tak komplikovaný a zamotaný, že se z něj lze jen těžko vymotat. A právě proto je příběh tak výjimečný. Obě jeho části na sebe navazují a doplňují se způsobem, který nenechá čtenáře odtrhnout jeho zrak až do poslední stránky. Navíc postava jako Sully mu nasadila pomyslnou korunku. Za mě úžasný příběh, který pohltí, donutí čtenáře přemýšlet a jeho zkombinovaná zápletka se neobjevuje pomalu v každé druhé knize. Určitě tedy stojí za přečtení.

lucie3944
11.09.2021 4 z 5

Není to nový námět, ani nové zpracování. Ale téma "zakázaná láska" mně vždycky bavilo a ani zde to nebylo jiné. A přesto se mi to líbilo, pro mě to byla jedna z těch lepších knih od spisovatelky.

Maruš.D
06.09.2021 5 z 5

Už jsem jednou knihu o této “zakázané lásce” četla a ani jedna mne nezklamala. Toto téma se asi neomrzí. Je to netradiční, ale stát se to může. Lásce člověk neporučí. Mně vyprávění z pohledu Eleca nevadilo, i když se to opakovalo. Alespoň jsme se dozvěděli, jaké byly jeho pocity. Greta byla zajímavá. Rozhodně to byla silná žena a měla i správnou morálku. Ostatně oba dva ji měli a to oceňuji. Krásný příběh!

anna7852
30.08.2021 5 z 5

Krásná práce od autorky:)

preny
26.08.2021 5 z 5

Nádhera,knihu jsem přečetla na jeden zátah.

Pedruska01
25.08.2021 5 z 5

Na knihu jsem se těšila, především proto, že mě už před lety zaujala, a bylo mi líto, že je přeložená u sousedů a u nás nic. Každopádně jsem se dočkala a jsem za to moc ráda. Anotace zněla skvěle, a to téma není prostě marné. Četlo se ho hodně dobře, hodně rychle, styl mi seděl. Líbilo se mi, že je to vyprávění od jedné postavy a ta druhá tam měla jen úryvky ze své knihy, která měla být autobiografií. Neměla jsem s tím problém, až na drobnost, že většinu jsme už dávno znali, nic moc nového to nepřineslo, až na pocity postavy druhé, které samozřejmě byli důležité, ale... byla to kapku škoda, zabralo to víc stránek než mělo.
Hlavní hrdinka Greta byla fajn, dokázala jsem si ji oblíbit a soucítit s ní. Je pravdou, že párkrát udělala něco, co by asi úplně nemusela - ať už vůbec anebo to mohlo být v menší míře než to prezentovala, ale ani to nijak výrazně nekazí dojem. Její život nebylo až takové drama, spíše naopak, u ní se hodně řešila citová stránka. A upřímně, v tomto směru to neměla vůbec lehké. V první ani v druhé části vzhledem k okolnostem nemohla udělat moc kroků, přesto alespoň v té druhé se mohla posnažit, když už. Přitom si jen nechala otevřít rány a sypat tam sůl. Bolelo to, chápu ji a muselo to být hrozně těžké - jenže, člověk míní a život mění. Známe to všichni. Přesto jsem byla moc ráda, jak to nakonec dopadlo, i když ona k tomu moc nenapomohla, co si budeme.
Druhý hlavní hrdina Elec byl už od začátku prezentovaný jako ten zlý, rebelský a děsně sexy spratek s tetováním a piercingy - na to letí každá, co si budem. Bavil mě a nenašla jsem na něm nic, co by mi bylo proti srsti. Byl to takový ten hajzlík, ale člověk ho pozoruje s jistým úsměvem a dávkou držení palců. Asi to nebylo úplně originální, ale i tak se mi líbilo, že uvnitř něho bylo daleko více. Líbilo se mi, že se uchýlil k psaní příběhů, že ve skutečnosti byl člověk se srdcem na správném místě, i přes ten všechen hnus, který ho už od mala pronásleduje. Protože jako páni - ale ta jeho minulost? Dost složitá, dost drsná a neuvěřitelná. Hodně mě to překvapilo, a přesně jak se píše v té knize, už první věta v jeho nové knize byla deptající. Co je to vůbec za podivné vztahy? Páni. Mrzel mě jeho vztah s Randym, jelikož se k Elecovi choval skutečně děsně. Elec byl ten, kdo měl životní drama a byla to síla.
Co se týče těch dvou a jejich vztahu - bavil mě, líbil se mi. Ty naschvály, srandičky, provokace, ale i to porozumění, důvěra, společná činnost a ta velká ochrana, žárlivost. Měli to jako na houpačce. Bylo mi jasné, že pro Gretu to bude "to" víc, ba i nejvíc. Přeci jenom, ženská k tomu tíhne prostě víc než chlap. A Elec se prezentoval spíš jako kus ledu, ale i led dokáže místy roztát. Přesto, mrzelo mě to vůči ní. A pak na scénu přišla Chelsea. No, budu upřímná, dlouho jsem nevěděla, jak to bude, protože ta holka mi přišla celkem fajn, a tenhle stav byl téměř až do konce. Přesto moje romantická duše je uspokojená.
Knihu jsem si užila, četlo se to samo, byl problém ji odkládat. Byla rozdělena na dvě části, když jim bylo 17/18 a pak po dalších 7 letech. Obě byli moc dobré. Líbilo se mi to a bavilo. Nemůžu vyloženě něco vytknout, co by mě iritovalo. Některé věci mohli být víc, něco míň, to je tak vždycky. Konec mě trochu překvapil. Jasně, čekala jsem, že to tak dopadne, jen... zdálo se mi to až moc rychlé. Sneslo by to jistě ještě pár stran navíc, aby se to rozepsalo, vysvětlilo, protože to ve mě evokuje jen nějakou "náhodu", aby to mohlo dopadnout zdárně, a tomu se malinko hůř věří. Téma jako takové už asi není vyloženě v dnešní době originální (určitě kniha mohla vyjít daleko dříve), ale já byla spokojená, více směry. Závěr klasicky zavání sladkým, přesladkým klišé, kterého mohlo být za mě méně. Jinak pěkné, oddechové, hodně citové/vztahové ťuknuté erotikou. Rozhodně knihu mohu doporučit a co se týče hodnocení, tak za několik malých drobností, které přeci jenom mohli být lépe zpracovány a převyprávěny, musím fous strhnout, takže 4,5*. :)

láska nevlastní sourozenci

Penelope Ward
americká, 1975
2019  87%Nesnáším tě
2019  85%Rebelský dědic
2019  84%Rebelské srdce
2020  84%Drzý bastard
2020  81%Hříšné dopisy

Kniha Milovaný nevlastní bratr je v