Milovaná

Zenobii, královnu pouštního města Palmýry, milují lidé i bohové. Po smrti svého manžela se stává královnou regentkou za svého nezletilého syna a pouští se do uskutečnění smělého plánu vytvořit samostatnou východní říši. Po odtržení od Říma je však její vojsko poraženo římským císařem Aureliánem a zhroutí se nejen její mocenské plány, ale také její soukromý život. Palmýru okupují Římané a Zenobie i její nejstarší syn se svou mladou manželkou se stávají Aureliánovými zajatci. Navíc se Zenobie trápí domnělou nevěrou svého milence, Římana Marka Alexandra Britaina, kterého intrikami donutili, aby si vzal Aureliánovu neteř a zůstal v hlavním městě říše. Po mnoha prožitých nebezpečích se s Markem opět setkává, dozvídá se od něj pravdu a společně míří velmi daleko - až na Britské ostrovy. Avšak římská moc má dlouhé prsty......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31028/milovana-31028.jpg 4.237

Beloved (1983)

Vydáno:, Baronet

katitek

Krasne napsane. Pro me velice poutavy pribeh. Vzrusive popsane lechtive sceny :)

Lena79
01.03.2016

víceméně mě zaujala až druhá polovina knihy, ke které jsem se musela donutit, abych ji neodložila do nedočtených....Spisovatelku mám ráda, ale četla jsem i lepší tituly..

Alex.Barunka
12.07.2014

Anotace ani zdaleka nenabízí to, co nabízí kniha. Romány sice moc nevyhledávám, ale jsem ráda, že jsem měla možnost si ho přečíst. Kniha je neuvěřitelně čtivá. Doporučuji!

Bertrice Small

Bertrice Small