Milovala jsem život

Maddy byla perfektní mámou a manželkou, zábavnou kamarádkou, prima sousedkou. Nikdo by si nepomyslel, že by se mohla něčím trápit. Tedy až do chvíle, než spáchala sebevraždu a zanechala za sebou šokovaného manžela a dospívající dceru. Jak je to mohla udělat? ptají se všichni. A na tuhle otázku čtenáři odpoví sama Maddy, která ze života své rodiny tak docela neodešla. Než se vytratí navždy, musí ještě pár věcí zařídit. Například najít novou ženu pro svého muže.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359502/milovala-jsem-zivot-ft5-359502.jpg 4.354

I Liked My Life (2017)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Počet stran:288
Překlad:Hynek Bečka
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-249-3496-9

Kniha Milovala jsem život

Zdenča22

Nevím čím to, ale mě kniha vůbec nebavila...

lenkavildomcova
24.11.2018

Tak to bylo něco... Přečteno za den. Spousta krásných myšlenek a pravd.

Lennji
25.09.2018

Čekala jsem od knihy asi víc..nebo hlubší myšlenku, příběh, konec..bylo to takové nedotažené, i přes motiv sebevraždy oddechové čtení, bez většího přemýšlení..nápad dobrý, ale ..

DenisaK97
06.09.2018

Neočekávala jsem vlastně nic, pouze oddychovku, kterou budu mít na jedno odpoledne, ale už od začátku mi bylo jasné, že jsem sáhla velmi dobře. Kniha ač zpracovává téma sebevraždy není pouze depresivním příběhem. Líbilo se mi, že vypravěčů bylo více, které se střídaly, občas jsem se i zasmála. Moc doporučuji :)

yetti74
22.08.2018

Podle obálky ani podle názvu bych si knihu k přečtení nevybrala. Zaujalo mě spíše poměrně slušné hodnocení a téma sebevraždy. A rozhodně jsem tedy neprohloupila, když jsem si knihu půjčila. Je úžasná. Krásně popsané pocity při ztrátě blízkého člověka a vztahy v rodině. Knihu dávám do doporučených.

Aneleh
21.08.2018

I když už nejsou naši nejbližší mezi námi, stále věříme, že nás vidí, kontrolují a snad i vedou náš život. V tom nás utěšuje tato laskavá kniha, která ukazuje, čím si prochází manžel a dcera, když je opustí jejich žena a maminka, zvláště když oni dva, kteří zůstali, spolu nijak zvlášť nevychází. Musí se to ale naučit, už jen kvůli tomu, aby zjistili, jak to vlastně se smrtí jejich nejbližšího člověka bylo... a zároveň se s ní smířit a zpytovat svoje svědomí ve vztahu k tomu druhému. Poučný příběh, který nám může mnoho dát.

jaspis
05.08.2018

Konečně kniha, kde se postavy chovají jako obyčejní chybující a dýchající smrtelníci. Krásně popsány složitosti ;) dospívání, soužití a odpuštění.
Původně jsem čekala odpočinkovku, ale pro mě to byla kniha, kde jsem se potřebovala zamyslet. Škoda, že se tady nedají dávat "půlhvězdičky" dala bych 4,5 :-)

jasmína
27.07.2018

Není to můj šálek kávy, ale pro ty, kteří mají rádi povídání mrtvé osoby ke svým nejbližším, by si knihu měli určitě přečíst.

Možná jednou také k těmto tématům "dozraju", ale bohužel nyní jsem to zatím odložila.

Restang
15.06.2018

Zajímavý příběh, vybrala jsem si ji kvůli tématu, kterým se kniha zabývá a určitě stojí za přečtení. Konec byl takový malý happy - end.

adida
10.06.2018

Příjemné čtení

Lenka27
03.06.2018

Po rychlém přečtení jsem zkonstatovala: "Velmi dobrá prvotina" a myslela jsem, že tím jsem ukončila svůj vztah s ukázkově dokonalou Mady. Je to už několik týdnů a na. spoustu otázek odpovídám jejími slovy - "Nejdřív vyfoukat vlasy, potom nanést rtěnku", "Když se rozhoduješ, kým chceš být, ujasni si, kým být nechceš" - moje rada dceři. Došlo to dokonce tak daleko, že jsem se z pro mě neznámých důvodů už dlouho nenavoněla květinovým parfémem - "Květinové parfémy se snaží skrýt zápach". A tak jsem četla znovu a pomalu. Příběh jsem tentokrát už ani moc nevnímala, ale našla jsem v knize spoustu krásných slov, které se často bojíme říkat, stejně jako pravdu a zaplétáme se v klubku milosrdných, společensky nutných, nezbytně potřebných a jiných lží. Mady se toho nebála a ač mi svou všeobjímající povahou poprvé až lezla na nervy, kéž by bylo více lidí mezi námi, kteří nejsou lhostejní.

kika 13
05.05.2018

Zvláštní příběh a za konec jsem ráda.

agatha2
03.05.2018

Jsem moc ráda, že se mi po dlouhé době dostala do rukou kniha, ve které byli hlavní hrdinové sympatičtí a nešlo je nemít rád a nefandit jim. Místy mi bylo moc smutno, ale zároveň jsem cítila, že vše zlé se v dobré obrátí, i když v danou chvíli si to určitě nikdo z hlavních hrdinů nedokázal představit. Velmi jsem si oblíbila Maddyinu dceru, byla to rváčka, která si se životem dokáže poradit, byla skvělá. I přes obrovský smutek, který ji po smrti maminky zahalil, dokázala soucítit s druhými a nemyslet pouze na své trápení, před čímž tedy klobouk dolů.

kneslova
10.04.2018

Moc dobře napsaná knížka, čte se skvěle, bez hluchých míst. A všichni tam jsou neuvěřitelní sympaťáci. Konec až tak překvapivý pro mne nebyl a líbil se mi.

Renatecka
04.04.2018

Dobrý, bavilo mě to, čtivé, rozuzlení sebevraždy překvapivé a prostě takový happy-end, dá-li se to tak napsat. 3,5*

Etoiles
22.02.2018

Smutný příběh plný emocí, který nás donutí zamyslet se nad tím, jak přistupujeme k životu, a že bychom naše blízké neměli brát jako samozřejmost.

evasamankova
17.02.2018

Výborná prvotina, ve které vládne smutek, ale přesto je plná nadějí. Takové jemné pohlazení.

Zoy
13.02.2018

Kniha se mi velmi líbila. Krásně napsáno z pozice každé hlavní postavy v knize. Kdyby člověk věděl, že nás někdo z blízkých vede a hlídá, třeba by se nám řešili některé věci lépe. Doporučuji si knihu přečíst, určitě stojí za to

romantika

Autor knihy