Milovala jsem tyrana

Milovala jsem tyrana https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82081/milovala-jsem-tyrana-82081.jpg 3 77 20

Autorka, francouzská novinářka se během svého pracovního pobytu v New Yorku seznámí s mladým Američanem Julianem, emotivním hudebníkem. Je to velká láska, ale trochu jako na houpačce. Jednou je partner chápavý a štědrost sama, jindy vyžaduje nepřiměřenou pozornost, má záchvaty hysterie, zuřivosti a žárlivosti. Caroline se tak postupně stává obětí klasického psychopatického manipulátora, který na ni velice šikovně vyvíjí psychologický nátlak.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)

J´ai aimé un manipulateur , 2010

lucisek5056
lucisek5056
05.06.2023 5 z 5

Tato knížka mně velice zaujala.Přečtenou za pár hodin...Doporučuju

NicMocVládce
NicMocVládce
15.04.2021 5 z 5

Náhodou jsem na ní narazila v knihovně. Kdybych nemusela do práce tak bych jí asi vůbec neodložila :) . Pro mě velmi zajímavý příběh, vždy jsem přemýšlela nad tím jak se lidé do takto toxických vztahů dostanou a neodejdou a tady autorka skvěle popisuje své emoce a myšlenky i postupný vývoj vztahu.

Pauvka
Pauvka
30.01.2021 4 z 5

Přečteno jedním dechem! Doporučuji

SofiKmecová
SofiKmecová
29.12.2019 5 z 5

Tato kniha mě velice zaujala. Po dlouhé době čtení, které mě velice bavilo a dost překvapilo. Zprvu, když jsem knihu uviděla pomyslela jsem si" Ježiši ten ten název je jak z nějaký fanfikce " Kniha naštěstí není ani kouskem podobná nějaké fanfikci. Je to velmi naučný příběh o vztahu mezi dvěma lidmi říkám " vztahu" , jelikož to opravdu nebyla láska jak sama říká autorka" opakem lásky je moc " a to přesně vystihuje příběh této knihy. Kniha se mi líbí, protože si myslím nebo aspoň v to doufám, že může pomoci člověku v situaci psychického násilí. Mám pocit, že mě tato kniha velice obohatila. Rozhodně stojí za přečtení!!

Romanka89
Romanka89
26.10.2019 5 z 5

Dočteno kupodivu za tři dny, což s dvouměsíčním miminkem považuju za úspěch :D četlo se jedním dechem až mě mrazilo, možná proto, že ve svých telecích letech jsem jednu takovou manipulativní lásku zažila, "naštěstí" bez fyzického násilí, ale psycho to bylo teda slušný. Je dobře, že se o tomhle píše, člověk si pak může uvědomit, když je něco špatně, protože v takovém vztahu si fakt připadáte špatní vy a není jednoduché si to přiznat a odejít. O to víc mě mrazilo když sem si představila, kdyby něco takového byl můj manžel a choval se takhle ke mě a k malé.

I_love_books
I_love_books
30.09.2016 4 z 5

Poměrně dobře napsaná kniha, která může pomoci ženám potýkajícím se s domácím násilím a uvádí společnost do "méně vhodných" témat, o kterých je důležité vědět.
Autorku obdivuji za její sílu tak těžkou životní zkoušku zvládnout a ještě o ní napsat knihu. Jsem ráda, že se jí podařilo vymanit ze spárů svého tyranského manžela, i když až po letech soužití. Je mi líto jí, ale i její dcery, kterou to také určitě poznamenalo, doufám, že alespoň k ní se její biologický otec bude chovat výrazně lépe.
Knihu lze jen těžko posuzovat z literární stránky, tohle není román, který má čtenáře vtáhnout do děje a napínat ho s rozuzlením zápletky. Tohle je autobiografická kniha, která má především pomoci k uvědomění a porozumění problematice domácího násilí. Samozřejmě, když bude čtivá, je to jen plus, ale rozhodně to není hlavní. Autorce se o tom pravděpodobně psalo velmi těžce, je úžasné, že se jí vůbec podařilo knihu dopsat a vydat.
Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco více o osobním a zkušeném pohledu na domácí násilí, je kniha vhodná.
Já dávám knize čtyři hvězdičky, na pět to necítím, ale ty čtyři si podle mě zaslouží určitě.

Sireen
Sireen
23.01.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha ve svém oboru, pěkně a čtivě psaná. Proč kdo z kým zůstává není podstatné a za to, že já to nechápu, bych knize hvězdy neubírala.

nereidka
nereidka
20.05.2015 2 z 5

Tato knížka mě tedy moc nezaujala a hlavní hrdinka mi byla dost protivná. Psáno divným jazykem, moc nedoporučuji...

flycat
flycat
23.04.2015

Divná kniha,chování manželky a její úvahy mi chvilkami taky nepřišly normální,hlavně když dokázala opustit dceru,aby si odpočinula a nechala ji s otcem který se k ní choval násilně.....

Sali88
Sali88
27.03.2015 3 z 5

Nechápala jsem už v podstatě od začátku, proč zrovna s ním chtěla být. A když jí uhodil, ještě když věděl, že je těhotná, a choval se, jak se choval, měla to s ním skončit. Bohužel, lidé jsou příliš ovlivnitelní, a kolikrát takové věci, které se jim dějí, nevidí, vidět nechtějí, nebo je přehlíží. Alespoň nakonec si to uvědomila.

Terez.a
Terez.a
08.03.2015 3 z 5

Já měla téměř husí kůži z toho, jak může být lidské vnímání odlišné. A jak mohou mít někteří jedinci zkreslenou realitu. Je to děsivé, ale poučné čtení.

justify
justify
26.06.2014

Nechápu proč autorka od muže neodešla. Nechala si to líbit, nakonec s k němu sama vrátila. Podle mě si za to mohla sama. Měla s ním hned po prvním útoku skončit a ne si s ním ještě pořizovat dítě, ale to je tak, když jsou ženy hloupé a dají na sladká slovíčka. Potom se jen diví následkům. Chudák dítě.

peterkovasona
peterkovasona
16.03.2014 2 z 5

Kniha byla vcelku zajímavá.. ale myslím, že jsou lépe psané a čtivé jiné knihy...
Lehce jsem se u ní nudila, pro mě málo záživná, pořád bylo vše dokola..

Zorka
Zorka
30.01.2014 3 z 5

Téma závažné, zpracování průměrné, nicméně velmi užitelné.

Stromy
Stromy
14.12.2013

Svého druhu jedna z nejlépe napsaných knih!! Na velmi vysoké úrovni věnováno uvedenému problému.

Janie1989
Janie1989
08.09.2013

kniha se mi moc líbila. každá žena by v takovém případě, kdy ji uhodí muž měla vzít nohy na ramena a ne si to nechat líbit! doporučila bych všem, kteří mají rádi knihy podle skutečnosti.

dark.ma93
dark.ma93
04.10.2012

Začátek je trochu červená knihovna, ale pak je to dost zajímavé a hlavě poučné... Ženy by si na tohle měly dát v životě pozor.

Alexxandra
Alexxandra
05.07.2012 5 z 5

Dobře se to četlo,je to hodně poučné

HankaJ
HankaJ
24.06.2012 4 z 5

bohužel pravdivý příběh, ale celkem čtivá kniha

Blondy29

Autorovy knížky

Caroline Bréhat
francouzská
2011  67%Milovala jsem tyrana

Kniha Milovala jsem tyrana je v