Milostný kruh (7 povídek)

„Žádná kniha a nic na světě nedovedlo by mi nahradit ženu... Jak to vyjádřit? Podle mého mínění nerozkvétá lidská bytost ničím tak jako láskou, co tomu říkáte?“ Tato slova, která Turgeněv pronesl v rozhovoru s Flaubertem, v doslovu příhodně uzavírají soubor povídek zaměřených na milostné drama. Tragické milostné příběhy motivované zoufalstvím (Újezdní lékař), společenskou nerovností (Dostaveníčko), prchavostí a tajemností setkání (Trojí setkání), momentem závislosti a dobrovolného podřízení jednoho z partnerů druhému (První láska, Zátiší), touhou po bezvýhradném sebeobětování (Podivná historie) a ztrátou vhodného okamžiku, kdy je třeba štěstí uchopit oběma rukama (Asja)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5570/milostny-kruh-xVf-5570.jpg 4.524
Literatura světová, Novely, Povídky
Vydáno, Lidové nakladatelství

Kniha Milostný kruh (7 povídek)

ziriant
03.12.2020

Touto knihou mi již kdysi Turgeněv přilnul k srdci, tak jsem ráda, že se mi opět dostala do rukou. Musím si na pana autora počíhat i v jiných vodách...

palka452
19.01.2019

Sbírka moc pěkných povídek Chtěla bych autora potkat osobně má velký cit pro člověka

Acamar
15.04.2018

Několik povídek o romantických a nenaplněných milostných vzplanutích. Mladí hrdinové (často ještě spíše děti) zcela podléhající okouzlení, dívky obětující lásce vše...Atmosféra lehkosti, bezstarostnosti, nezkušenosti a čistoty mládí, snoubící se se silnými, vášnivými city a gesty, patosem i tragikou.
Nejvíce mne oslovily povídky Zátiší a První láska.

Renek
07.03.2018

Excellent! Po knize "Lovcovy zápisky" druhá kniha, kterou jsem od Turgeněva četl. Jde o velice zdařilý výběr. Autor umí a vy ani na chvilku nemáte pocit, že by kvalita jednotlivých povídek kolísala. Pro milovníky ruského realismu povinnost:)

PavlínaAlžběta
18.12.2017

Další z mých oblíbených milostných příběhů světové klasiky, ke kterým se v době nemoci vracím i když vím jak smutný konec nastane. Ruská romantika od skvělého spisovatele, která se čte tak zlehka a příjemně, že ji máte přečtenou za odpoledne či večer. Krásný smutný příběh velké, ale bohužel nenaplněné lásky, která může být pravá či pouze hraná a vypočítavá. Do děje vás Turgeněv vtáhne snadno, vylíčením okolí, i pocitů hrdiny, takže se rázem ocitáte na šlechtickém sídle v době 19. století a příběh přímo prožíváte. K těmto klasikám se vracím a vracet budu.

de_baques
03.05.2017

Oproti Lovcovým zápisků hodnotím tyto povídky jako mnohem zdařilejší a určitě čtivější.

Le Chat
06.10.2015

Prostě ruská klasika. :-)

macek166
09.04.2013

Ruská atmosféra dýchá na čtenáře z každého slova, ale to by nemělo odradit nikoho, protože všechny příběhy jsou dojemné, krásné a čtivé. Číst Turgeněva je opravdová radost. Doporučuju.