Milostný kruh (7 povídek)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Žádná kniha a nic na světě nedovedlo by mi nahradit ženu... Jak to vyjádřit? Podle mého mínění nerozkvétá lidská bytost ničím tak jako láskou, co tomu říkáte?“ Tato slova, která Turgeněv pronesl v rozhovoru s Flaubertem, v doslovu příhodně uzavírají soubor povídek zaměřených na milostné drama. Tragické milostné příběhy motivované zoufalstvím (Újezdní lékař), společenskou nerovností (Dostaveníčko), prchavostí a tajemností setkání (Trojí setkání), momentem závislosti a dobrovolného podřízení jednoho z partnerů druhému (První láska, Zátiší), touhou po bezvýhradném sebeobětování (Podivná historie) a ztrátou vhodného okamžiku, kdy je třeba štěstí uchopit oběma rukama (Asja)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5570/milostny-kruh-xVf-5570.jpg 4.524
Žánr
Literatura světová, Novely, Povídky
Vydáno, Lidové nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Milostný kruh (7 povídek)

Přidat komentář
ziriant
03.12.2020

Touto knihou mi již kdysi Turgeněv přilnul k srdci, tak jsem ráda, že se mi opět dostala do rukou. Musím si na pana autora počíhat i v jiných vodách...

palka452
19.01.2019

Sbírka moc pěkných povídek Chtěla bych autora potkat osobně má velký cit pro člověka


Acamar
15.04.2018

Několik povídek o romantických a nenaplněných milostných vzplanutích. Mladí hrdinové (často ještě spíše děti) zcela podléhající okouzlení, dívky obětující lásce vše...Atmosféra lehkosti, bezstarostnosti, nezkušenosti a čistoty mládí, snoubící se se silnými, vášnivými city a gesty, patosem i tragikou.
Nejvíce mne oslovily povídky Zátiší a První láska.

Renek
07.03.2018

Excellent! Po knize "Lovcovy zápisky" druhá kniha, kterou jsem od Turgeněva četl. Jde o velice zdařilý výběr. Autor umí a vy ani na chvilku nemáte pocit, že by kvalita jednotlivých povídek kolísala. Pro milovníky ruského realismu povinnost:)

PavlínaAlžběta
18.12.2017

Další z mých oblíbených milostných příběhů světové klasiky, ke kterým se v době nemoci vracím i když vím jak smutný konec nastane. Ruská romantika od skvělého spisovatele, která se čte tak zlehka a příjemně, že ji máte přečtenou za odpoledne či večer. Krásný smutný příběh velké, ale bohužel nenaplněné lásky, která může být pravá či pouze hraná a vypočítavá. Do děje vás Turgeněv vtáhne snadno, vylíčením okolí, i pocitů hrdiny, takže se rázem ocitáte na šlechtickém sídle v době 19. století a příběh přímo prožíváte. K těmto klasikám se vracím a vracet budu.

de_baques
03.05.2017

Oproti Lovcovým zápisků hodnotím tyto povídky jako mnohem zdařilejší a určitě čtivější.

Le Chat
06.10.2015

Prostě ruská klasika. :-)

macek166
09.04.2013

Ruská atmosféra dýchá na čtenáře z každého slova, ale to by nemělo odradit nikoho, protože všechny příběhy jsou dojemné, krásné a čtivé. Číst Turgeněva je opravdová radost. Doporučuju.