Milostné rošády

Milostné rošády https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51154/bmid_milostne-rosady-Kaa-51154.jpg 4 562 86

Zatímco autorovy slavné hororové povídky (shrnuté např. ve výboru Líbej mě, líbej) charakterizuje jedovatá bizarnost, čtyři povídky ze sbírky Milostné rošády jsou precizně komponované originální anekdoty s překvapivou, až šokující pointou – povídky o „bezbolestné bolesti“, v různých hávech obměňující české přísloví „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“. Jsou to mistrné, dějově sevřené grotesky naplněné černým humorem, které často připomenou vycizelované arabesky Poeovy.... celý text

Literatura světová , Humor , Povídky

Vydáno: , Odeon

Switch Bitch , 1974

kejty91
28.11.2014 3 z 5

dalo se to číst se zájmem ale rozhodně to nebylo to nejlepší co jsem četla v této oblasti, podle mě Lady F. je na daleko vyšším levelu než milostné rošády.

Pole
13.10.2014 5 z 5

Skvělé čtyři povídky, dokonale vypointované. Opravdu jsem se na konci každé z nich pobavila. Rozhodně doporučuji! Jsem zvědavá na další autorovy knihy pro dospělé. Skoro se až stydím, že jsem Roalda Dahla objevila až přes dětské knihy...

Helianthus
13.08.2014 5 z 5

vtipné, velmi čtivé a nečekané pointy. Kniha se mi moc líbila a mohu jen doporučit.

miuk
17.06.2014 5 z 5

Vtipné čtení s dokonalou pointou.

vygum
24.03.2014 5 z 5

ctive, vtipne...Roald Dahl je sazka na jistotu

Vikina333
22.02.2014 5 z 5

vtipné a některé nezapomenutelné příběhy.. moc hezké..

Moška
22.10.2013 5 z 5

K této knížce se pravidelně vracím. A nechávám se znovu překvapit, jak i jinak lze popsat prosté erotično a ještě se u toho pobavit. Rozhodně se nejedná o nic "šedivého". :-D Miluju Dahlovy pointy.

playada
10.10.2013 5 z 5

Mně se to líbilo. Mělo to vtip a lehké erotično nikomu neuškodí ;-).

AllieM
22.08.2013 4 z 5

Přečteno zhruba za dvě hodiny, perfektní povídky, jejichž kvalita je ovšem trochu nevyrovnaná - za mě byla nejlepší hned ta první.

danuska
12.08.2013 5 z 5

Príjemné poviedky, oddychové čítanie.

felia
05.06.2013

Roald Dahl je můj oblíbený autor. Číst jeho povídky je jako sledovat Pulp-fiction. Prostě požitek. Škoda, že toho nenapsal více.

mgeisselreiter
18.03.2013 5 z 5

Roald Dahl u mě patří mezi naprostou špičku, pokud jde o psaní povídek. Najdou se sice i trochu slabší dílka, ale v tomto souboru jsou to skoro samé perly. Jednotlivé povídky: Host do domu 80%, Velká rošáda 90%, Vyvrcholení 80%, Čubka 90%, celkově za knihu 90% a 5*. 18.3.2013.

Alma-Nacida
16.01.2013 2 z 5

Tady mě R. Dahl poprvé (a doufám, že i naposled) zklamal, ani "erotické" zápletky ukecanost nezachránily.

Petunnka
14.12.2012 5 z 5

Huh, že bych byla sexuálně flustrovaná??? Po pěti minutách je jasné každému, že k "něčemu" dojde, ale ty konce bych tedy neodhadla ani za mák. Souhlasím s: zábavné, nenáročné, vtipné, čtivé...

mautina7
28.10.2012 4 z 5

Zábavné, nenáročné, čtivé :)

tondavon
20.08.2012 3 z 5

Taková lepší varianta foto-příběhů z časopisu Leo, akorát bez fotek :(. Čte se to hezky, ale příběhy s pointou, která dojde každému středně sečťelému čtenáři po pěti minutách, jsou zábavné leda tak pro sexuálně frustrovaného člověka, kterému pokud přijde dokonalý jakýkoliv ze čtyř příběhů napsaný v této knížce, už nepomůže vůbec nic.

Wea
17.04.2012 5 z 5

Chytré,vtipné,čtivé... víc nemám co dodat:-)snad jen můžu doporučit:-)

Renava
30.12.2011 5 z 5

Milé, vtipné, šteklivé a veľmi čitatateľné poviedky s pointou premyslenou do dokonalosti. Všetky do jednej boli skvelé, ale tá prvá (Host do domu) v mojom poňatí zostala neprekonaná !

Christo
04.11.2011 4 z 5

Dahl mistr pointy, v této sbírce povídek to platí stoprocentně....

4xab
09.10.2011 5 z 5

Super knizka. Osobne bych chtela zjistit, ci je rosada uskutecnitelna:-) Knizka fakt kazdeho potesi!