Milostné dopisy slavných mužů 1

Milostné dopisy slavných mužů 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284525/bmid_milostne-dopisy-slavnych-muzu-1-z5a-284525.jpg 3 248 71

Milostné dopisy slavných mužů, díl první, je sbírka romantických milostných dopisů slavných osobností minulosti i současnosti. Když Carrie Bradshaw, hrdinka seriálu a filmu Sex ve městě, z této krásné sbírky předčítala Panu Božskému, miliony žen po celém světě začaly tuto knížku shánět. Nyní máte možnost i Vy přečíst si romantické milostné dopisy, které napsali slavní muži jako Ludwig van Beethoven, Napolean Bonaparte, Robert Browning, Lord Byron, Lord Randolph Churchill, Winston Churchill, Mark Twain, Oliver Cromwell, F. Scott Fitzgerald, Gustave Flaubert, Johann Wolfgang von Goethe, Victor Hugo, James Joyce, Franz Kafka, John Keats, Jack London, Wolfgang Amadeus Mozart, Theodore Roosevelt, Jr., George Bernard Shaw, Lev Nikolajevič Tolstoj, Vincent Van Gogh, Voltaire a další.... celý text

Literatura faktu
Vydáno: , Omega

Love Letters Of Great Men

Januletta
12.12.2017 3 z 5

No... I když se mi líbila, čekala jsem asi taky víc. Ne, že by mě zklamala, to ne, ale čekala jsem tak nějak víc lásky, ať už šťastné či ne. Pořád jsem čekala, kdy narazím na dopis, který mě posadí "na zadek" a bohužel nic takového nepřišlo.

Raszkulce
05.12.2017 3 z 5

Knihu jsem si koupila díky filmu Sex ve městě .. dobré ale čekala jsem více. Za mě nejlepší dopis od Tolstoje! :-)

Danka22
10.11.2017 1 z 5

Velké zklamání. Při troše snahy, to mohla být zajímavá a hezká knížka, (v naší zemi určitě bestseller, protože nebývá vydávání knih s tématikou milostných dopisů běžné) ale je to po všech stránkách odfláknuté dílo. Velká škoda... :-(

nakavusterezou
19.10.2017 5 z 5

Kniha je rozdělaná na prózu a poezii a jelikož já si neholduji v poezii, hodnotím pouze část s prózou.

Z prozaické části jsem naprosto nadšená. Bože můj! V dřívějších dobách muži byli jak z jiné planety, vám, kdo to četl, nepřišlo vám?

Nejvíce mě asi uchválil Victor Hugo.

Já ani nevím, co víc bych o této knize řekla. Je to romantická kniha, která se plná lásky, touhy, něhy,ale i zklamání.

zuzuzajda
11.10.2017 4 z 5

Příjemné počtení. Více se mi líbila část s dopisy ve formě prózy. Poezie mne zase tolik nezaujala. Nicméně za přečtení rozhodně stojí.

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Kto je milovník Sexu v meste, tak vie. Ja som knihu chcela preto a aj lebo som romantická duša :) a chcela som si ju prečítať. Mňa nesklamala a keďže milujem posielať listy aj teraz v tejto techno-dobe, tak ma potešila. Knižka obsahuje milostné listy a básne.

bookcase
30.08.2017 4 z 5

Krásné dopisy, to by člověk neřekl, jací to byli romantici, ti slavní chlápci. :) Jen mi chyběly souvislosti, komu dopisy patřily, kdo je psal, ne všichni jsou notoricky známí.

Dija
07.08.2017 3 z 5

Milostné dopisy byly pro mě příjemným počtením. Ale jak už tu někdo psal, ocenila bych, kdyby byl u každého dopisu alespoň krátký kontext. Ale i tak to stojí za to, Zastavit se a číst o lásce z dávných dob.

Aríka
19.07.2017 5 z 5

Knihu jsem viděla u kamarádky a ta mi ji také půjčila. Od knihy jsem neměla velká očekávání. A proč také? Koho by zajímalo, co někdo psal někomu jinému, ale i tak čteme Sonety od Shakespeara. Kniha mě opravdu nadchla. Nejde říct, že kniha byla čtivá, protože je psána mnoha "autory." Musím říct, že překladatelka se vyznamenala. Všem dopisům a básním nechala kouzlo, které tehdejší doba měla. Knihu doporučuji, ne jako jednorázovka, ale jako takové občasné zabroušení do dob minulých, kdy nebyl internet a jediné, co jste měli byl dopisní papír a pero.

horkosladka
22.06.2017 5 z 5

Kdybys ji potkal ve vašem městě,
řekl bys, že je špatně oblečená.
Ale vybledlé doma tkané oblečení
úžasné srdce v hrudi ukrývá.
Je pravda, že její růžová tvář je pihovatá,
paprsky slunce hojností,
ale ona je moje se všemi svými nedostatky
a já ji stejně miluji.
Když svírá její červené ruce
v mých rukou ohromující síla má,
cítím, že je moje, celá její krása je moje,
její čistota a její roztomilé já!
Pravda, její punčochy jsou vymyšlené a prosté
a její projev také prostý je,
ale ona je moje! Nejvzácnější je její šarm,
není tu pro vás, ale pro mě!

(Norman Rowland Gale)

Jane417
30.05.2017 2 z 5

Dopisy to jsou, ale milostné? Tento přívlastek bych z názvu knihy vynechala. 80% dopisů je totiž plných výčitek, citového vydírání, podezírání, žarlivosti, nedůvěry, ponižování a někdy i zlosti a zloby. V dopisech je jasně vidět, že muži měli své ženy a milenky jako majetek. Přesto to bylo zajímavé čtení.
Druhá část s básněmi se mi zdá zamilovaná více, to jsou klasické milostné básně.

Lucie.maslakova
25.05.2017

Není to kniha, ke které by si člověk sednul a "přelouskal" ji během dne. Musím mít náladu. Pak si sednu, otevřu namátkou na nějaké stránce a začtu se. Pro mě velmi příjemný oddech, ačkoliv bych možná uvítala trochu kontextu k dopisům.

megi
05.05.2017 1 z 5

Přidávám se k převažujícím komentářům. Kniha mě zklamala, čekala jsem mnohem víc i co se týče provedení. Slovo "nedotažené" na to sedí.
A taky jsem zjistila, že jsem větší cynik než jsem si myslela... prostě mi většina přišla jako kecy =D
Básně jsem prakticky ani nedočetla. Myslím, že kniha hodně těží ze zmínky ve filmu.
Jsem ráda, že jsem si ji jen půjčila.

Eorin
22.04.2017 2 z 5

Opravdové zklamání. Navíc, proč ta poezie v druhé polovině knihy? Škoda.

Susan94
08.03.2017 3 z 5

Pokud si dáte načas, můžete si touto knížkou zpříjemnit tyto jarní dny. Nic pro ty co čtou denně jednu knihu. Prostě občas nespěchejte, a nechce se upoutat zamilovanými muži, kteří jsou ještě ješitnější než my, ženy. Pro mě top milostný dopis od France Kafky.

Mikako
21.02.2017 3 z 5

Čekala jsem asi trochu něco jiného.
Je to kniha, kterou nejde číst v kuse, ale jen třeba dva - tři dopisy, nebo básně a zase příště.

Lucina88
21.02.2017 4 z 5

Nádherný přebal :)

Ke knize...myslím, že informací o odesílateli i příjemci by mohly být konkrétnější, to ano...

ALE....v těch větách je síla psaného slova ..Ne jako dnes, dnes můžeme komukoliv a kdykoliv napsat, co chceme a přečte si to do pár minut. Lidé do dopisů dávaly mnohem více než dnes. Dnes jsou dopisy prakticky pryč. No a ty zamilované měly ty největší grády :)
I velcí muži jako Bonaparte měly city a dost silné.

Nejvíce mě pobavil útržek z Bonapartového dopisu.."Dejte si pozor, Josephine, jedné krásné noci se rozletí dveře a tam budu já. Okamžitě mi napište čtyřstránkový dopis složený ze skvělých slov, které naplní mé srdce pohnutím a radostí." :)))))

kikies
20.02.2017 2 z 5

Rozhodně jsem očekávala víc. Básně ve druhé části mi k dopisům vůbec neseděly, vyzněly, jak kdyby byly navíc, jen do počtu.... A dopisy si opravdu zasloužily hlubší kontext a více informací. Myšlenka krásná, ale nedodělaná, ještě by se na ní dalo hodně zapracovat a vykřesat z ní opravdový literární skvost.

St.Evelin
19.02.2017 3 z 5

Mám ráda romantické dopisy, vždy jsem si přála nějaké dostávat!
Kniha je krásná. Osobně jsem nečetla tzv. "na jeden zátah", ale dělala jsem si mezi jednotlivými dopisy přestávku, aby ty city a láska mohly vyplout na povrch a nezapadly jen v lavině písmenek.
Velkou službu této knize samozřejmě udělal seriál Sex ve městě, o tom žádná. Za mě osobně je kniha taková "nedotažená", řekněme. U některých autorů dopisů jsou uvedená data narození i úmrtí, u jiných zcela chybí a tato necelistvist mě strašně irituje.
OSobně bych i uvítala rozšířené vydání, kde by bylo třeba pár řádky popsáno kdo komu, v jaké době a situaci dopis psal, ajkou měl odezvu, jak celý vztah skončil... Některé páry jsou až notoricky známé, u některých jsem tápala a pár jsem si jich vyhledala na internetu,a bych měla obrázek kompletní a ucelený.

wiix
10.02.2017 4 z 5

Ja popravde ulietavám na takýchto nefalšovaných romantických vyznaniach, akými sú listy a ešte ak ide o relatívne autentické vyznania, pre mňa vrchol blaha. Uznávam, že k dopisom a básniam mohlo byť uvedené prečo, komu a s akou odozvou boli listy určené, avšak pre mňa ako silnú obdivovateľku romantiky toto prešlo bez "hejtu".