Milostné dopisy slavných mužů 1

Milostné dopisy slavných mužů 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284525/bmid_milostne-dopisy-slavnych-muzu-1-z5a-284525.jpg 3 248 71

Milostné dopisy slavných mužů, díl první, je sbírka romantických milostných dopisů slavných osobností minulosti i současnosti. Když Carrie Bradshaw, hrdinka seriálu a filmu Sex ve městě, z této krásné sbírky předčítala Panu Božskému, miliony žen po celém světě začaly tuto knížku shánět. Nyní máte možnost i Vy přečíst si romantické milostné dopisy, které napsali slavní muži jako Ludwig van Beethoven, Napolean Bonaparte, Robert Browning, Lord Byron, Lord Randolph Churchill, Winston Churchill, Mark Twain, Oliver Cromwell, F. Scott Fitzgerald, Gustave Flaubert, Johann Wolfgang von Goethe, Victor Hugo, James Joyce, Franz Kafka, John Keats, Jack London, Wolfgang Amadeus Mozart, Theodore Roosevelt, Jr., George Bernard Shaw, Lev Nikolajevič Tolstoj, Vincent Van Gogh, Voltaire a další.... celý text

Literatura faktu
Vydáno: , Omega

Love Letters Of Great Men

Simi
25.12.2019 3 z 5

Když jsem na obálce uviděla, odkud znám i já, prostě nešlo co nejdřív nepřečíst. Jeden by však neměl být v tak velkém očekávání. Zatím jsem četla pouze jednu dopisovou knihu, a to Rozhovory na dálku, výbor z dopisů Marie de Rabutin Chantal de Sévigné, které skvěle vybrala, přeložila, komentář a předmluvu napsala Alena Hartmanová. Super a doporučuji. Zde pouze malá předmluva, překlad a strohá informace o autorovi pod čarou. Někdy s daty narození a úmrtí, někdy bez a i nějakou chybku bychom dohledali. Opravdu mi komentář chyběl. Vědět, kdo je ten slavný pisatel (prostě neznám všechny) a komu v jaké životní etapě píše, to bych potřebovala před čtením dopisu vědět a rozhodně by to knize neuškodilo. Takže můj výtisk je doplněný tužkou o to, co tam podle mého chybí. Dalo to práci, ale každý dopis měl najednou příběh a četlo se mi lépe. Básničky jsem nečekala a navíc mi překlad připadá jako od nepoety. A vsadím se, že Goethe o slovu "stres" nikdy neslyšel.

hanavka
09.11.2019 2 z 5

Realita bohužel nenaplnila asi příliš vysoká očekávání. Velký potenciál milostných dopisů se úplně ztratí v odfláknuté redakční práci a navíc zoufale chybí kontext. Druhá část knihy působí, jako by byla přidána, jen aby se opticky jednalo o knihu a ne "sešitek".

LenkaGonn
05.11.2019 4 z 5

V sexu ve městě, vypadá tato kniha romantičtěji. Moje představa byla jiná. Knihy jsem začínala číst asi 3x. Vždy jsem jí odložila. Na některé knihy není vždy ta nejlepší doma a tato je jedna z nich. Musím říct, že některé dopisy byly nádherné. Pokud tuto knihu vezmete jako knihu dopisů, které byly psány před 100 let, tak se vám bude líbit. Kor když si představíte jak to pro ty dvojice muselo být těžké. Dělily je války a jen slova mohla obsáhnout vše co ten muž cítil a upřímně mnoho mužů neumí být romantických a popsat to co cítí. Proto se mi ta kniha líbila, byla plná lásky.

Ella_85
02.11.2019 3 z 5

Jsem v pulce knihy a docela na rozpacich, cekala jsem neco jineho...

vera4669
06.08.2019 3 z 5

Trošku zklamání, ale některé básně byly pěkné, ale znovu bych si asi nepřečetla

domino1701
30.07.2019 2 z 5

Za mě zklamání. Některé dopisy a básničky byly dobré. U zbytku jsem se skoro nudila.

zaba335
27.07.2019 5 z 5

Kniha mě velmi okouzlila. Potěší každou romantickou duši. Je rozdělena na dvě části: dopisy a básně. Každý dopis a každá báseň měli něco do sebe a všechny tvoří bezpodmínečně vynikající celek. :)

Hania932
21.07.2019 1 z 5

Uff, tak tahle kniha není rozhodně pro mě. Kniha byla zmíněna v mém oblíbeném seriálu a to v Sex ve městě. A z toho důvodu, jsem si knihu pořídila. A pro mě to bylo velké zklamání. Některé dopisy byly docela dobré, ale zbytek byl o ničem.

Joannebro
11.04.2019 4 z 5

Krásná kniha a krásná sbírka milostných dopisů. Občas když mám náladu v ní listuju. Narazila jsem na ní přes film/serial Sex ve městě a jak jí Carrie četla Božskýmu věděla jsem, že ji musím mít. A nelituju toho :) Není to na klasické čtení ale je zajímavé jak muži dokázali vyznat lásku skrze slova

Vakalik
12.03.2019 4 z 5

Nádherná kniha. Udělala jsem tu chybu, že jsem se pokoušela knihu přečíst najednou. Pouhých 130 stránek v malém formátu k tomu vyzývá. Nicméně asi na 20. stránce jsem zjistila, že nejsem schopná text vnímat. Ke knize jsem se vrátila a četla ji naněkolikrát a vždy jen po pár stránkách. První polovina je věnovaná milostným dopisu. Je krásné číst vyznání od srdce. Dopisy jsou krátké, ale vystižené. Napadá mě, kde se v mužích brali takové nápady, taková přirovnání. Druhá polovina je věnována básničkám. To se mi osobně líbilo méně, ale do kontextu knihy to zapadlo. Za mne nádherná kniha, ke které se ještě určitě někdy vrátím.

oblakaknih
10.03.2019 4 z 5

Z knihy jsem poměrně rozpačitá. Je tam sice pár dopisů a básní, které mě zaujaly, ale většinu času jsem si v půlce čtení uvědomila, že nevnímám.
Film jsem neviděla. Kdyby ano, možná bych to brala jinak.

Lauralex
27.01.2019 4 z 5

Můj problém je v tom, že se zamilovávám do slov, spíše než do činů, a do ideí a myšlenek, místo života v realitě. A to mě jednou zabije.

Poetická linie, velmi dávné, nezapomenutelné, obdivované, lákající. Kam se ztratila tato elegance, vášeň, něha, laskavost a šlechetnost tehdejších mužů, ale i žen? Málokdo dnes umí použít slova tak, aby zasáhla a promluvila nejen k srdci, ale i v duši. Jako by nás opustilo to kouzlo a noblesa. Celé tohle bylo obklopeno něčím tajemným. Není to dnes nikde cítit, a to mi tu strašně chybí. Jsem nenapravitelná romantička a nehodlám se z toho léčit, jsem stará duše chycená v pasti 21. století, takže tohle byla kniha, kterou jsem přesně potřebovala a úplně mě to uchvátilo, mohla bych si v tom číst do nekonečna. Závan dob minulých, vůně zažloutlého papíru, tlukot psacích strojů a síla osudové lásky.

A že nejde číst najednou? Já ji měla přečtenou za hodinu a pořád jsem neměla dost.

Dopisy a psaníčka jsou stále jeden z nehezčích způsobů komunikace a tato vyznání nikdy nevyjdou z módy. Místo jistojistých emocí. Pohled až do nejhlubšího nitra. Čistota duše a společný chod srdcí. Láska na dlani. Desítky kilo papíru, několik vypsaných tužek, miliony slov a hlavně velká a jedinečná přátelství, lásky a vztah, který může být jen mezi pisatelem a čtenářem. Kouzlo, křehkost a krása psaných slov.

Zamilovala jsem se hned několikrát, Cuff Cooper, Francis Scott Fitzgerald nebo Gustave Flaubert, to byli muži! Napsat mi takový dopis, jsem jejich. Vlastně napsat mi kdokoliv milostný dopis nebo báseň, jsem jeho.

Jinak docela ráda bych si přečetla a ponořila se do slov i jiných, dalších velikánů, nejen z předminulého století. Takoví páni jako Jack Lemmon, Gregory Peck, Paul Newman nebo Humphrey Bogart (proboha, představte si, jak Humphrey píše milostný dopis, no já se asi rozpustím), věřím, že taky někdy nějaký milostný dopis napsali, ačkoliv se to neví, to bych se tetelila blahem.

Navždy Tvé,
navždy mé,
navždy naše...

Nicolka77
11.12.2018 3 z 5

Knížka je přesně taková jakou jsem si ji představovala, číst si dopisy od velikánů, které psali svým drahým polovickam bylo skvělé.. Když jsem příběh četla úplně jsem si představila Carrie jak to čte v posteli p.Bozskemu. Jinými slovy dobrá kniha na pár dní...:)

Áňa 998
05.12.2018 4 z 5

Příjemná jednohubka na odpoledne!

okeey
20.10.2018 3 z 5

Nečekejte od této knihy děj, protože žádný nemá. Kniha je to vskutku kouzelná se slovy Olivera Cromwella, Goetheho, Huga, Kafky, Tolstoje a dalších velikánů. Pokud chcete dopisy řádně pochopit a procítit, je potřeba si mezi nimi dělat pauzy, rozhodně to není kniha na jeden zátah. Je v ní spoustu historie, lásky, ale i stesků a smutku. Právem má tato kniha čestné místo v mé knihovně. Rozhodně to není žádná oddychovka, ale to by snad ani u knihy s touto tematikou nešlo.

Bar16
07.09.2018 3 z 5

Milá knížka, ve které je soubor zamilovaných vět mužů, kteří svou lásku dokázali vložit do vět. Knihu nelze nějak hodnotit, protože každý vyznává lásku jinak.

ElfkaEleanor
19.05.2018 1 z 5

Vlastne nevim, co jsem cekala, ale milostne dopisy vytrzene z kontextu ztraceji na kouzle... Skalni fanousek Sexu ve meste knihu snad oceni do sbirky relikvii ze serialu.

Michalka98
15.04.2018 5 z 5

Kniha mi dala přesně to, co jsem očekávala. Milé, nenáročné čtení, pro romantiky jako stvořené. Bylo zajímavé vidět slavné muže i z jiného úhlu pohledu. Každopádně mě některé dopisy i pobavily, zvláště od lorda Byrona či Jindřicha VIII. Zrovna těmto dvěma nevěřím ani slovo. :)

Dominika_a
27.01.2018 4 z 5

Krásné dopisy. Knihu jsem koupila díky kamarádce, která mi přečetla jeden dopis, a rozhodně to stálo za to. Je to takové oddychové čtení pro romantickou duši. :)

PavlínaAlžběta
25.12.2017 3 z 5

I ke mně se po mnoho let dostala kniha, která se stala fenoménem díky filmu Sexu ve městě, který už po letech nesnáším. Knihu jsem si zapůjčila, zda bude stát za to si ji i koupit a rozhodně ne. Pravděpodobně mé očekávání bylo veliké. Ano dopisy slavných mužů v knize naleznete, ale že by byly nějak velkolepě romantické? To nikoliv, mnohdy z dopisů jsem vycítila i ctižádost, žárlivost, zlost, čehož si některé čtenářky jaksi nevšimly. Některé dopisy se mě líbily, ovšem nic mě příliš nenadchlo, okouzlení z krásy romantiky a lásky velikánu dob minulých mě zklamalo. Druhá polovina s básněmi již romantická byla, ta se mě líbila nejvíce. Je to kniha zajímavá, ale kdyby nebylo Sexu ve městě, málokdo by po ni šáhl a pravděpodobně by u nás ani nevyšla. Pouze reklamní tah a šikovnost využití situace nakladatelství. Bestseller to není!