Miles - autobiografie

Miles - autobiografie https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64505/miles-autobiografie-64505.jpg 4 35 5

Obsáhlá autobiografie mapuje dráhu přední osobnosti světového jazzu od jejích počátků až do 90. let. Text doplňuje více než stovka fotografií a CD s nahrávkami Davisových skladeb v podání tria Šeban, Rózsa, Buntaj. Knihu preložil Josef Rauvolf.

Literatura světová

Vydáno: , Silberman

Miles: The Autobiography

DeepSea21
23.06.2019 5 z 5

Nejlepší autobiografie jakou jsem kdy četl.
Drsný boj o místo pod jazzovým sluncem ve společnosti Charlieho ,,Birda´´ Parkera,
Thelonia Monka,Dizzyho Gillespieho,
Sonnyho Rollinse,Sonnyho Stitta,Charlieho Minguse a ostatních hudebních géniů.
Vztah s otcem a popisy odvykaček byly opravdu surové.
Legenda

Grepp
16.03.2019

Keď som bral do rúk túto knihu, dúfal som, že to bude iná liga ako väčšina ostatných hudobných titulov, ale keď mi po náhodnom otvorení ako prvé do očí udrela akási cool průpovídka o heráku, vrátil som knihu späť do police.

endyamon
23.02.2016 4 z 5

Knihe by prospelo tak o 100 stran menej. Vyratuvanie desiatok muzikantov je mozno zaujimave pre jazzovych fanatikov, ale 'konzumnych' posluchacov jazzu musi nudit (nehanbim sa za to, ze poznam len hviezdnu zostavu okolo nahravania Bitches Brew). Paradoxne, to najzaujimavejsie sa deje na poslednych 10 stranach, kde sa Miles najviac otvara svojimi nazormi na rozne aspekty zivota.
Za mna tri pol hviezdy, z ucty k majstrovi zaokruhlim na styri.

richard.b
04.01.2016 4 z 5

Super knížka, nejlepší byl začátek našlapaný nejrůznějšími šílenými historkami. Konec se ale trochu táhl, protože Miles pak už hodně jen popisoval, jaké natáčel desky a s kým.

Bruno21
20.12.2014 5 z 5

Nejlepší autobiografie muzikanta, co jsem kdy četl. Miles byl pěkný parchant, ale génius.

Autoři knihy

Miles Davis