Milenky královské

Milenky královské https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48518/mid_milenky-kralovske-Yeh-48518.jpg 4 8 1

Populárně psaná publikace si všímá žen, které se zapsaly do historie jako milenky králů.

Sidonka3
Sidonka3
11.01.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih o milenkách vládců. Velice dobře a lehce se čte, každá osobnost zde má svojí ilustrovanou podobenku, obraz. Kniha je přehledná a plná pozoruhodných příběhů. Má i přímou řeč, která usnadňuje již tak pěkné čtení. Mám vydání z roku 1993 a nevím, kolikrát vyšla, každopádně jí doporučuji všem, kteří se o milostné životy velkých vladařů zajímají. Pokud však nemáte hlubší historické znalosti, je těžké, čemu věřit a co jsou jen fámy. Přečetla jsem několik knih o královských metresách a snad v žádné knize se údaje neshodují a objevená fakta si navzájem v mnohém odporují. To však není vinou jen této knihy, ale nešvarem snad všech historických románů a bohužel někdy i naučné literatury, která by měla být spolehlivější a důvěryhodnější. Kniha Milenky královské stojí na pomezí beletrie a literatury faktu, při níž si odpočinete jako u lepšího textu určenému čtenářkám, kterým případné mírné odchylky od reality nevadí.
Ale takové (více či méně mírně nepřesné) už bývají knihy o ziskuchtivých ženách, toužících po moci a po výhodách či naopak o milenkách vladaře skutečně upřímně milujících. Jen tak mimochodem, jak píše sama Šárecká: "Je smutná pravda, že skutečná láska nedovede vítězit v boji s vypočítavostí."