Milenky a hříšníci

Milenky a hříšníci https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42735/bmid_milenky-a-hrisnici-9Hu-42735.jpg 4 351 45

Zatímco Ivana, dvaačtyřicetiletá učitelka češtiny, má skvělého manžela, tři dospívající děti, psa, kočku a rozsáhlé (a někdy hodně únavné) příbuzenstvo z manželovy strany - a také skoro nesplnitelný sen: mít aspoň pár dní sama pro sebe, prožít je v klidu, nejlépe v poloze ležmo, spát, číst si a o nic a nikoho se nemuset starat, Klára, osmadvacetiletá, štíhlá, krásná, svobodná a sexy, tráví většinu večerů i víkendů sama, pouze se svou sedmiletou dcerkou v bytě, kde je tak strašně ticho a prázdno. Netouží po dalším zklamání podobném tomu, jakého se jí dostalo od Klárčina otce (a na kterém je stále jaksi citově závislá). Ivana s Klárou nemají nic splečného, vlastně se ani neznají, každá žije svým životem - a tak by to asi zůstalo napořád, kdyby se Klára neseznámila s Viktorem a neukázalo se, že přece jen něco společného mají - Ivanina manžela.... celý text

elleyne
16.09.2018 4 z 5

Příběh celkem dost reálný. Podobných se odehrává nespočet. Ivana mi byla sympatická. A líbilo se mi, že jsem se dozvěděla, jak si po letech vedla rodina Šímova

Jessie_K
04.05.2018 1 z 5

Tak toto byl totální úlet. Jako puberťačka jsem její romány hltala, i když po čase mě ty příběhy o "tenkrát poprvé" přestaly pochopitelně bavit. Na tenhle počin jsem narazila v knihovně, mrkla na obal a zjistila, že hlavní hrdinka je ve stejném věku jako já. Říkám si, že ta už má nejspíš své "poprvé" za sebou a kniha nebude plná takové té typické naivity a bude to mít příjemný drive. Och, jak já byla naivní. :D Děj mě absolutně nenadchl a styl psaní? No nebudu to více pitvat, prostě to byla velmi špatná volba a Lenka Lanczová budiž pro mě uzavřená kapitola. :-)

veronie
26.04.2018 4 z 5

Milé překvapení. Měla jsem autorku spojenou pouze s knihami pro náctileté slečny a tento román mě přesvědčil, že opak je pravdou. Četl se báječně, příběh byl zajímavý, ale ten nevěrník...

marwinmh
07.12.2017 1 z 5

Ač mám tuhle spisovatelku ráda a jako náctiletá jsem její knihy doslova hltala, tato kniha byla pro mě naprostým zklamáním, dej byl celkově o ničem a nepochopitelně naivní jednání jedné z hrdinek mi lezlo na nervy

NymphMaeve
07.11.2017 5 z 5

Další kniha mimo generaci "puberťaček", kterou jsem si přečetla a ani tady jsem nebyla zklamaná, četla jsem jí do noci a chtěla vědět, jak to dopadne, příběh má spád a moc mě bavil. Sice jsem chvílemi tušila, co se stane na příštích stránkách, ale i tak jsem si u knížky oddychla i se pobavila.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Mám ráda styl autorky a čtou se sami.

Ann98
08.08.2016 5 z 5

Knížka je super. Děj měl spád, příběh byl naprosto reálný a potěšily mě staré známé postavy a prostředí. Docela mě překvapilo, jak se Marcela za ta léta změnila. Naopak mě potěšilo, že Míša uskutečnila své sny. Zato Viktor se nezmění nikdy, pořád stejný proutník, navíc skvělý mistr přetvářky. Ivana byla sympatická a hodná. Díky svým růžovým brýlím, které nosí neustále na očích vidí jen to, co vidět má. Těžko říct, jestli je to tak lepší nebo ne. Klára mi přišla jako hodně naivní mladá osmnáctka. Osobně odsuzuji nevěru a Kláře bylo v podstatě jedno, že je Viktor ženatý. Tím si to u mě hodně polepila! Simona mě taky pěkně štvala. Chápu, že chtěla Ivaně pomoct, ale ty její narážky a pitvání se v tom všem mi pily krev!

petřička
06.08.2016 5 z 5

Skvělá oddechovka. Ale Lanczová má lepší knížky. Někdy bych chtěla být na místě Ivany, nic nevědět, být v pohodě s "milujícím" manželem. Role Kláry - bez komentáře. Klobouk dolů před Viktorem, měl v podstatě skoro zadarmo šlapku.

Ester71
19.05.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila, některým pasážím jsem se smála nahlas - např. maturitnímu plesu Ivaniny dcery.
Příjemná oddechovka :)

TessaJean
13.03.2016 3 z 5

Knížka byla takový průměr. Dala se číst, ale že by tam byly nějaké extra zvraty a já byla překvapená a zažraná do čtení, to se říct taky nedá....navíc zklamal mě konec... od kterého jsem čekala vlastně trochu víc.

Leniiis
14.02.2015 3 z 5

Od Lanczové jedna z těch slabších knížek. Jinak Viktor je zmetek jinak se to říct nedá.

1v8na
04.09.2014 4 z 5

Příběh byl velmi napínavý. Moc se mi líbil! Jen Viktor byl pěkný sukničkář! Bylo to vidět už v prním díle o něm a jeho celé rodině.

KikiEli
29.07.2014 3 z 5

Docela působivý příběh, jen mě trochu mrzí, že všechny knížky o ženách tohoto věku jsou vždy hlavně o nevěře. Chápu, že je těžké sehnat zajímavou zápletku, když už by měli být všichni ženatí a šťastní, přesto si myslím, že to není nereálné a těším se, až jednou nějaká autorka vyslechne mé přání. :)

zuzepka
24.07.2014 3 z 5

Dvě na pohled rozdílné ženy ,žijí podobně hektický život.Jedna rodinný,druhá svobodné matky.Ani jedna si nechce přiznat realitu.Ivana popírá možnost nevěry svého muže Vika.Klára zavírá oči před možností sexuálního využívání ze strany svého milence a staví si vzdušné zámky.Jako skvělý sportovec z toho vybruslí muž a milenec v jedné osobě-sexuálně výkonný samec Vik.Kláře se otevřou oči,Ivana s rozumem hází vše za hlavu.Kniha s erotickým nádechem,splnila účel dovolenkového čtiva.

Marčullkas
01.02.2014 4 z 5

Lenka opět nezklamala i po letech:)
Báječný nápad zpracovat příběh o ženách, které již dospěly, mají rodinu, partnery a tudýž jiné starosti než předešlé hrdinky jejich knih. Knížku jsem přečetla během jednoho večera! A je to super oddechovka a zamyšlení se nad vztahy, které ač fungují, tak přece jen . . . Lenko jen tak dál! Fandím Vám :)

Tsabo
16.10.2013 3 z 5

Lanczová je autorkou mé manželky. Rozhodl jsem se přečíst tuto knížku, abych získal vhled do ženské duše a nebyl to krok vedle. Jelikož obsahuje dost erotiky, má šanci zaujmout spoustu chlapů:o) Knížka mě bavila a měla spád. Nemohu říct, že by mě závěrečné odhalení nějak překvapilo. Dost jsem ho čekal. Nicméně jsem očekával, že také další dějové linky se dočkají nějakého závěru, ale pravděpodobně nebyly považovány za dostatečně důležité, aby s nimi autorka...a také čtenáři...měli ztrácet čas...alespoň poskytují prostor čtenářově fantazii. Ono ani hlavní dějová linie se v mém případě neubránila několika konspiračním teoriím...

evasamankova
24.05.2013 4 z 5

Skvělá kniha ze života. Lenku Lanczovou jsem četla v pubertě. Teď ve třiceti si jí občas také ráda přečtu. Tato kniha pro starší je t povedená. A s matkou vzpomínkou na knihu Hvězda naděje, kde se postava Viktora vyskytovala v pubertální věku, si myslím, že to autorka podala střízlivě a uvěřitelně. Nikdo se nemůže změnit úplně a v někoho jiného.

Lensiiee
20.04.2013 4 z 5

Knihy Lenky Lanczové patřily k mé pubertě. Vzpomínám, že jednu dobu jsem nečetla nikoho jiného. Rozhodla jsem si přečíst i některou z jejích knih pro dospělé a můžu říct, že mě mile překvapila. Kniha se velmi pěkně čte a je ze života. Přesně takhle to nyní v naší společnosti chodí. 4* dávám proto, že i přesto, že se mi kniha líbila, nemám potřebu ani chut přečíst si další román pro ženy paní Lanczové.

Silencia
04.03.2013 3 z 5

Tahle knížka se mi líbila spíš víc než míň. Jedna hrdinka super, druhá blbka. A dopadlo to tak jak mělo. Musím říct, že přehnaný happy-end nebo životní zlom, by asi akorát zkazil dojem z knížky. Tohle bylo přesně to, co to mělo být. Pořád se mi ale líbí víc knížky o mladších hrdinkách.

dalimoni
15.12.2012 5 z 5

Čtivé, vtipné dialogy, klasické situace, které prožívají tisíce lidí (myslím tím ty rodinné trampoty s dětmi a příbuznými), k tomu příběh nevěry a plno sexu k tomu. Má první kniha od této autorky, i když vím, že píše hlavně pro ženy, tak se mi kniha líbila i když jsem opačného pohlaví :-). Taková pohodovka na dva večery.