Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8103 1196

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

lucisa.n
04.06.2022 4 z 5

Dost možná můj úplně první thriller a určitě ne poslední! Detektivní linka mě bavila moc. Každou chvíli jsem měla podezření na někoho jiného :) Části plné novinařiny, podvodů a financí mě sice bavily o trochu méně, ale celkový dojem z knihy mi to nezkazlo. Těším se na další díly.

Zuzulinka
01.06.2022 5 z 5

Krásná kniha! A předčí filmové zpracování!

Čmeláček
12.05.2022 5 z 5

Výborný severský thriller. Nemám co dodat.

Majto
22.03.2022 4 z 5

Skúsil som, začítal som sa a nakoniec som si dobre počítal. Nečakal som nič a dostal som parádne napísaný príbeh plný zvratov.

Michalkotea
18.03.2022 5 z 5

Perfektné, perfektné, perfektné.Dávno som nečítal takú skvelú knihu.Tak skvelé opísané osoby, dej,fakt som mal pocit že som s Lisbetha Mikael na jednej vlne a riešime všetko spolu. Odporúčam pre každého milovníka detektívky ️

jitka4016
07.03.2022

z celé trilogie se mi četl nejlépe a byl podle mne nejpoutavější tento první díl.....možná proto, že jsem shlédla i filmy, zdá se mi ten poslední takový natahovaný......

Jerry H
21.02.2022 5 z 5

Parádička. Trochu jsem si pletl všechny členy té rodiny, ale jinak krásné a napínavé čtení.

borupet
06.02.2022 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo. Přenést se přes pro mě nezáživný začátek, protože ekonomika není moje hobby a nerozumím jí, a jízda může začít. Dokonale promyšlené, detailně propracované, brilantně napsané. Mikael s Lisbeth jsou sympaťáci a jsem moc zvědavá, jak se jejich vztah bude vyvíjet dál.

EllaZmeCz
26.01.2022 5 z 5

I přes pomalejší začátek se mi knížka velmi líbila. Nejdřív jsem se sice pomalu nutila přes první stránky, ale v momentě kdy se tam něco konečně začalo dít jsem hltala každé slovo. Vážně skvělá knížka a určitě plánuji i další díly.

Cechratka
24.01.2022 3 z 5

Detektivky nejsou mým šálkem čaje. Nicméně chápu, proč je tato tak oblíbená. Čte se dobře, postavy jsou sympatické, příběh působí promyšleně, dokonce je z knihy cítit i určitá snaha překročit své hranice a stát se odrazem společnosti, ba ji i lehce kritizovat. Přesto jsou v knize i slabá místa, objevují se klišé i vyložené nesmysly. Hlavně se však nejedná o něco, co by v člověku rezonovalo delší dobu.

Katulinka69
22.01.2022 3 z 5

Tak jsem se do toho konečně pustila. Poslouchano, takže fajn. Teď ještě film a jdu do dalšího dílu

Sibel
18.01.2022 4 z 5

Začátek byl pro mě zdlouhavý a nezáživný. Jak se ale říká: ,,Trpělivost růže přináší." Kniha mě nakonec pohltila. Parádně propracované hlavní postavy a několik opravdu ohromných a nečekaných zvratů a rozluštění. Jediné, co mi vadilo, byly časté zkratky a anglická spojení. Příběh je do posledního detailu promyšlený. Celkově super.

Víla
10.01.2022 5 z 5

Lidsky podaná, brilantně napsaná detektivka. Je poznat, že autor byl hloubavý člověk, co se nedá opít rohlíkem.

Disease
03.01.2022 5 z 5

Napodruhé vlastně ještě lepší. Navzdory tomu, že tahle kniha rozjela mánii "severské krimi", tedy té moderní, jedná se hlavně o společenský román skoro ve stylu Arthura Haileyho (kdyby uměl lépe psát).

freejazz
27.12.2021 5 z 5

dlho som odolával, nemám dôveru v ospevované bestsellery. názor som zmenil po tom, čo som zistil, že Larsson už nič viac nenapíše. a po prečítaní tohto strhujúceho príbehu len dodám, že je to veľká škoda.
vynikajúca nedetektívka, brilantne napísaná a udržiavajúca čitateľa v napätí naozaj až do poslednej bodky. zároveň ponúka pohľad pod povrch zdanlivo jednej z najusporiadanejších spoločností Európy.
ale môj vzťah k bestsellerovým rebríčkom sa asi nezmení. Larsson je výnimka, potvrdzujúca pravidlo.

knihomolka_jaja
15.12.2021 4 z 5

Kniha mi byla doporučena kamarádem, který je do celé série doslova zamilovaný. Já tenhle žánr normálně nečtu, ale byla jsem zvědavá a vždycky si ráda rozšířím obzory. Ze začátku jsem měla trošičku problém se začíst. Nejsem moc na ekonomiku a její politiku, všechny ty názvy, které k ní patří jsou pro mě tak trochu španělská vesnice a tak jsem text četla, aniž bych mu plně rozuměla a vždy, když došlo na ekonomickou hantýrku, tak jsem prostě četla, spíš aby mi něco neuniklo, a abych chápala alespoň zhruba kontext, ze kterého jsem pak skládala obrázek. Jinak byl ale příběh super, detektivní zápletka napínavá, a přestože mi Lisbeth Salanderová a Mikael Bloomkvist občas lezli krkem, kvůli tomu co dělali, nakonec jsem si k nim vybudovala vztah a všechny ty zvraty mě určitě nenechaly chladnou. Určitě si přečtu i dva další díly, a jsem zvědavá, co se s hlavními hrdiny bude dít dál. Doporučuji!

Mayaotzin
12.12.2021 4 z 5

Začátek se jeví jako příšerná nuda, ale trvá to asi jen 8%. Potom se to začne rozjíždět a od 40% už to člověka vyloženě nepustí. Hooodně dobrý :-)

martin_aston
12.12.2021 5 z 5

Najlepšia kniha série. Podľa mňa tak trochu netradičná severská detektívka, ale to jej iba pridalo na zaujímavosti. Na celej sérii je fajn, že každý diel je z hľadiska formy úplne iný. Klobúk dole za to pred autorom.

JaniMa
06.12.2021 4 z 5

Ne začátku jsem se nemohla odtrhnout. Pak jsem si dlouho nebyla jistá, zda hlavním postavám fandím (ne vždy mi bolo jejich jednání sympatické) a zda mě vůbec zajímá osud Hariet. Vývoj této dějové linky jsem tak nějak odhadla, proto mě těšilo, že není v knize jediná.
Velmi oceňuji promyšlenost celého příběhu, netradiční postavy a příběhovou originalitu. Některé věci tu byly poněkud přes čáru, ale to ke knihám tohoto žánru asi trochu patří.
Zkrátka, bylo to dobré, ale od tak dobře hodnocené knihy jsem čekala víc. Ale čeho?

iveta3689
30.11.2021 4 z 5

Super styl vyprávění, čte se samo. Děj je složitý, detailně popsaný, ale ne nepřehledný. Jen tam bylo moc kafe.

detektivní a krimi romány zfilmováno sérioví vrazi tajemství hackeři švédské detektivky rodinná tajemství

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy je v

Přečtených12 843x
Čtenářské výzvě1 499x