Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8103 1196

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

TeriLoch
21.04.2023 5 z 5

Super!!! Začátek sice trochu slabší, pro mě moc té žurnalistiky. Čím víc se člověk ale posouvá v ději a blíží se ke konci, tím je každá stránka napínavější! Ke konci už jsem nemohla knížku ani odložit! Takže doporučuji začátek vydržet, protože celý příběh stojí za přečtení! :)

jiri6844
20.04.2023 4 z 5

Musím přiznat, že ze začátku pro mě kniha byla nezajímavá a dalo mi docela dost práce se pročíst k další části knihy, kdy to nabralo rychlý a napínavý spád. Což mělo za následek potíže se od knihy odtrhnout :):):)

Lele61
19.04.2023 5 z 5

První díl románové trilogie Stiega Larssona Milénium. Uvádí na scénu hlavní protagonisty celého příběhu Mikaela Blomkvista a Lisbeth Salanderovou, kteří tvoří zcela nesourodou dvojici, ale ve finále dovedou výborně spolupracovat jako sehraný tým. Napínavý dobře napsaný příběh. Celkově skvělá knížka (která se po zásluze dočkala filmového zpracování). Stejně tak jako výbornou hodnotím i trilogii Milénium jako celek.

Sacinka
15.04.2023

Uf, dočteno.. plácám si po rameni. První půlka knihy mi dělala takovej problém, že jsem četla mezitím jiné knihy. Pořád jsem se vracela, kvůli hodnocení, (takže děkuji), a druhá půlka stála za to!
Vzdávám se hodnocení, 1. půlka * a druhá půlka ***** ? Asi jsem příznivec lehčí četby..

katerina9582
10.04.2023 5 z 5

Knihu jsem četla přesto lety. Celá série úžasná. Miluju jí. I filmy stály za toto!

INCOGNITOREADER
24.03.2023 5 z 5

Pro mě se jedná o rereading (poslech). A je to úplně jedno. Příběh má sílu stejnou, jako na poprvé. Neuvěřitelně vás vtáhne a nepustí dokud neskončí. Každá severská krimi se od vydání musí měřit s Larssonem. Já jsem se ke knize vrátil potom co jsem za sebou vyposlechl tři díly série Skočný příliv, která mi Millenium neuvěřitelně připomíná. A pokud se vám po Milleniu stýská tak ji rozhodně zkuste. Jinak načtení Martinem Stránským je brilantní. Nekazí ho žádné zbytečné hudební předěly. Prostě jen příběh a jedem. Takhle silný materiál nic jiného nepotřebuje.

Karabach
10.03.2023 5 z 5

Moje první severské krimi v knižní podobě. Příběh plný napětí, vražd, ekonomické kriminality a samozřejmě biblickou zápletkou.

sarka4934
01.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Není co dodat, jako k celé trilogii!!!!!

E.l.i.a
26.02.2023 2 z 5

Moooc dlouhé, do půlky nuda, potom to už tak nějak šlo. Do dalších dílů určitě nejdu. :)

Mary81
24.02.2023 5 z 5

Fúúú, tak toto bolo niečo! Trochu ťažkopádny úvod (taký kingovský, miestami chaos, miestami nuda, napohľad sa nič nedialo), ale potom sa to parádne rozbehlo. Chvíľami som ani nedýchala, chvíľami som mala chuť vraždiť, ale napokon som úplne spokojná a som rada, že som knihe (aj vďaka prečítaniu Šifry mistra bestselleru) dala šancu. Mikaela aj Lisbeth som si obľúbila a už sa neviem dočkať, kedy si požičiam druhý diel. Tých pár dní, kým sa dostanem do knižnice, bude krutých :D

myrna0868
16.02.2023 5 z 5

Tato trilogie je určitě moje nejoblíbenější. Knihy se nedají odložit. Veškeré pokusy o volné pokračování(po smrti autora) se podle mého ani nepřiblížily stylu a poutavosti

TessieB
11.02.2023 5 z 5

Jedním slovem skvělé. Lisbeth totálně žeru, na filmy se musím podívat samozřejmě na oba a nemůžu se dočkat, až si přečtu pokračování. Upřímně nechápu, že mě tahle série tak dlouho nechávala chladnou a odkládala jsem jí snad už od jejího vydání.

Jean-Paul
11.02.2023 5 z 5

Tahle kniha chytne, vtáhne a už nepustí. (95 %)

Domimátor
17.01.2023 5 z 5

Konečně pořádná kniha

molinka140
16.01.2023 5 z 5

Úžasná kniha. Občas jsem se sice při popisování násilí necítila nejlíp, ale celkově je kniha velmi dobře zpracovaná. Vše do sebe zapadá a navazuje. Určitě doporučuji.

sophi45
07.01.2023 5 z 5

Myslím, že mám novou nejoblíbenější knihu…
Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

Agatha84
02.01.2023 5 z 5

Po 13ti letech přečteno podruhé a pořád jsem maximálně spokojená!
Rozhodně si za pár let dám další kolo :-)

BarboraSalome
30.12.2022 5 z 5

Přečteno znovu po 10 letech díky Čtenářské výzvě 2022 (Kniha, jejíž hlavní hrdina pije kávu) a jsem za to ráda. Opět jsem byla uhranuta od začátku do konce. Je to vynikající.

jajsemenyk
17.12.2022 5 z 5

Musím říct, že tato knížka byla opravdu síla. Byla jsem napnutá od začátku do konce.

Charming
28.11.2022 5 z 5

Jedním slovem “Wau”. Nečekal jsem, že mě tato kniha tak pohltí. Cely příběh je úžasně napsány a těším se, až si přečtu pokračování.

detektivní a krimi romány zfilmováno sérioví vrazi tajemství hackeři švédské detektivky rodinná tajemství

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy je v

Přečtených12 843x
Čtenářské výzvě1 499x