Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-kxn-3658.jpg 4.75792

Milénium (1.)

Män som hatar kvinnor (2005)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

maja2712
13. prosince

Co mluví za vše - jeden díl zvládnutý za 3 - 5 dní v létě, v době nádherného slunečného počasí, které láká k úplně jiným aktivitám, než je čtení. Skvěle napsaná kniha, strhující děj.

AnnaDewitt
13. prosince

Pomalý začátek, ale čte se dobře. Jakmile se knížka rozjede, je vynikající!

Barbucha242
12. prosince

Souhlasím s tím, že začátek je trochu nezáživný ale
potom kniha nabrala spád a bylo to skvělé.
Další dva díly přečteny jedním dechem, nemohl
jsem se odtrhnout. Opravdu výborné !

Sofós
11. prosince

Vysoké hodnocení bylo příslibem skvělého zážitku. Ale musím přiznat, že začátek nic moc. Snad 200 stran si autor "připravoval půdu" na to, čím hodlal čtenáře ohromit. Ale vydržela jsem, a to co následovalo, opravdu stálo za to. Skvělá zápletka, sympatické hlavní postavy. Lisbeth jsem si doslova zamilovala, je tak úžasně jiná... Už se moc těšim na pokračování :-)

Heli26
09. prosince

Trvalo mi chvíli než jsem se prokousala začátkem, ale jakmile se začaly dít věci, nedalo se od knihy odtrhnout.

zeleznyjan
05. prosince

Oprvadu nic moc, zejména Lisbeth Salanderová byla hrdinka, kterou jako bych už někde viděl či četl.

markéta783
04. prosince

Když člověk překousne poněkud nezáživný začátek, tak zbytek knihy je naprosto skvělý, báječně se čte a rozhodně stojí za přečtení.

Haloon
02. prosince

Zatím nejlepší severská krimi, co mi padla do ruky. Všechno v ní je tak reálné a přitom mrazivě poutavé, že se kniha čte prakticky sama.
Moc se mi líbilo zpracování vyšetřované velkorodiny Vangerů a stejně tak ostrov na kterém sídlí. Během čtení to ve mě vzbuzovalo pocit, jako bych tam s nimi nějaký ten pátek žil.
Co se týče hlavních postav, smekám klobouk. Blomkvist i Lisbeth mají moje sympatie a já žasnu nad tím, jak uvěřitelně v knize jednají a jak rychle jsem se s nimi “spřátelil”.
Nejlákavější udicí na kterou jsem se lapil byla však samotná záhada Harrietina zmizení a každá další stopa pro mne byla jako magnet táhnoucí mě k další mrazivé záhadě.
Budu rád jestli první Milénium ještě nějaká severská krimi překoná, ale zatím tomu moc nevěřím.

Laky28
02. prosince

Asi nejpropracovanější detektivka jakou jsem kdy četl. Je vidět, že nad příběhem musel autor strávit opravdu hodně času. A Lysbeth? Na takovou postavu jen tak v nějaké knize nenarazíte!

Mardou19
23. listopadu

Knihu jsem začala číst ze zvědavosti, protože severské detektivky moc nečtu. Začátek jsem musela hodně louskat, ale po 150 stranách se rozjela takovým tempem, že jsem nestačila otáčet strany:-) Chtěla bych se někdy potkat s Lisbeth. Doufám, že nějaká existuje i ve skutečnosti.

Alinore
20. listopadu

Hodně pomalý rozjezd, takže to chce hodně trpělivosti a rozhodně to nečíst jako oddechovku. Za mě ale super.

PohlcenaKnihou
18. listopadu

Nejlepší detektivka, co znám! Drsné, syrové, temné... zápletka ukrytá ve 3 generacích rozvětvené rodiny. Celá trilogie přečtena jedním dechem. 100%

jfialova
12. listopadu

Vynikající, bohužel nedokončená, série detektivek. Já jsem začala ze špatného konce a jako první se mi dostal do roky román Dívka v pavoučí síti od D. Lagercrantze, který mě moc neoslovil, ba naopak hlavní postavy mi znechutil. Originál se mi ani číst nechtělo, ale všichni tvrdili, že celá série je výborná, tak jsem se do toho dala. A dobře jsem udělala. Na styl autora si člověk musí trochu zvyknout, některé pasáže jsou dosti odborné a pro někoho méně záživné. Popis děje je někdy až příliš podrobný, ze začátku mě otravovalo, že autor popisuje, které kusy nábytku z Ikey si hrdinové koupili a jakou značku cereálií snídají, ale pak product placement zafungoval a občas jsem se, přiznám, i díval jak to či ono vypadá. Moc chválím celkovou atmosféru, úplně jsem tu malou chatičku, kde M. Bloomkvist přebýval, viděla.

eliska2669
05. listopadu

Poslouchala jsem to jako audioknihu a nevím, jestli to platí jako že jsem to četla. No nic. Má to dobrou atmosféru, kterou si vybavuju ještě teď, je to inovativní a má to relativně originální rozuzlení i sympatické postavy.

Mája777
03. listopadu

Na tuto knihu, vlastně na celé Milénium, mě upozornila kamarádka. Příběh mě okamžitě chytil a nemohla jsem se odtrhnout.

Alex.rrr

Této sérii jsem se dlouho vyhýbala a v době nicnečtení se mi připletla do ruky. Zvládla jsem ji za cca 4 dny. Je to jedna z nejlepších detektivek co jsem četla. Příběh z minulosti mě naprosto uchvátil a stránky se otáčely samy. Lisbeth je správně tajemná a jsem zvědavá, jak se více představí v druhém díle. Mikael se mi jednáním líbil a jeho postava vystupuje reálně a uvěřitelně. Není zde nic předimenzovaného – no možná až trochu na ten konec… Ale celkově je kniha skvělá a stojí za přečtení.

smajiska

Perfektní čtení. Dobře napsáno, má to pointu, vtáhne do děje. Čtení odsejpá a člověk se těší co bude dál. Takhle si představuju dobrou knihu.

LukyK

Kdo jste ještě nečetl, tak pozor: na tuhle knihu si udělejte čas, protože ji budete MUSET dočíst, pokud vás chytne, už jí neodložíte!!! Nedělám si srandu, vážně je to napínavý jako kšanda a vy po probdělé noci budete mít oči jako tenisáky 8-)
Jeden z nejlepších thrillerů co jsem kdy četl, mňamka! Další dva díly jsou taky dobrý, ale je to slabý odvar tohoto (nebo už možná odpadl wow efekt).

Zdenik

Ze začátku trošku rozvláčné, ale pak rychlý spád. Těším se na další.

Aquagirl

Před několika lety to byl naprostý trhák, na který se v knihovnách stály doslova fronty. A ano, je to dobré, hodně dobré. Napínavé a seversky mrazivé. Ale vlastně mě bavila jenom hlavní linie příběhu. Některé pasáže (na mě až moc technické) jsem musela přeskakovat, a celkově nemůžu říct, že bych byla z knihy uchvácená tolik, jako jsem třeba z Nesbových románů. Po dalších dvou dílech jsem už nesáhla.

Řihis

Knihu a vlastně celou sérii jsem považoval za romány psané hlavně pro ženy. Na doporučení manželky jsem ale sáhnul po této knize a musím říct, že jsem byl naprosto pohlcen do děje. Chvílemi jsem si to v klídku užíval, občas mi naskakovala husí kůže, dokonce mě příběh přivedl i k nezadržitelnému smíchu.
Za mě dávám 5 hvězdiček a všechny palce nahoru. Mě se knížka líbila hodně moc a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. JDU NA NĚJ! :-)

Opatov

Milenium neni treba komentovat. Uspesna serie. A pravem.

spider.rio

( AudioKniha ) Kniha se mi moc líbila a postava Lisbeth Salanderové je Bomba, boží Michael Blomkvist škoda že nemůžu být jako on :D opravdu jsem si tuto knihu užil.

Viděl jsem i film z roku 2009 též bych doporucil, ale to nové vydání s Danem Craigem už není takoví :(

danielpernik

Někdy před třemi lety jsem trávil prázdniny po zkouškách u moře v Chorvatsku. Celkem jsem se na pláži nudil a tak jsem se rozhodl udělat něco pro mne absurdního. Sáhl jsem přítelkyni do tašky a vytáhl odrbanou oranžovou knihu. Přiznávám, že jsem do té doby okolo knih chodil velkým obloukem. Ta kniha se jmenovala "Muži, kteří nenávidí ženy". To mi připomnělo film s Danem Craigem, který jsem neviděl. Z názvu jsem odtušil, že to měla být nějaká komedie pro ženy. I tak jsem se ale rozhodl knihu otevřít.
Děj tady rozebírat nebudu. To umějí jiní a lépe. Chtěl jsem se jen podělit o fakt, že pro mne tahle kniha znamenala zásadní zvrat. Jsem moc rád, že tou pomyslnou vstupenkou do světa strhujících příběhů, znalostí, filosofií, představivosti a vůně knižního papíru, byla právě ona. Better late than never. :)

katerina4027

Knížka, u které mi trvalo opravdu dlouho, než jsem se začetla. O co se bude jednat se dozvíte až na sté straně a dalších sto stran pro mě byly jen zdlouhavé popisy. Pak už se nešlo odtrhnout. Jsem zvědavá na pokračování.

Costanzo

Mám celou trilogii, ale za mě jednoznačně TOP tato první kniha. Všechny jsou výborné, ale tady je to pravé severské temné a mrazivé vyprávění s nádechem syrovosti a chladnokrevnosti. Geniální!! Lisbeth je naprosto luxusně vymyšlená postava, občas jsem se až divila, jakou má autor představivost. Hrozně jsem ji žrala, kam se na ni hrabou ostatní postavy v knize. Vím, že tato kniha byla dokonce zfilmována, ale netroufám si podívat se. Bohatě mi stačil zfilmovaný Sněhulák, kde to režisér úplně zprasil.

Annkag

Ano,konečne som si prečítala prvú časť Milénia a musím priznať,že som dobre urobila.Zaujimavé spojenie svoch ùplne rozličných typov ludí,ktorý riešia starý pripad.
Postavenie mužov voči ženám bolo v tomto diele opisané neskutočne.Autor si v ničom nebral servítky a na plnú pusu rozpisal dej do ktorého keď sa začitate knihu len tak z ruky nepustite.Rozuzlenie je tak trocha zrejme už tak trištvrtine ale úplne ma odrovnalo akým sposobom sa naňho prišlo.A hlavne ten kto sa stratil sa nájde...?Páni.Čakala som že sa nájdu ohlodané kosti a sposob akým bola možná zavraždená.A na koniec?Takúto rodinu by som na facebooku medzi priatelou určite neprijala.

MadyDollar

Takových let jsem se na ni těšil a dočkal jsem se hořkého zklamání. Mám právě na knihách rád to, že se narozdíl od filmu víc dozvíte o postavách a dalších aspektech příběhu. Ale 250 stran, kde se téměř nic neděje a jde jen o toho či onoho a ono. Po asi sto stranách teprve prozradí, oč půjde, pak zase nic a snad až na straně 250 teprve začne pravá zápletka. Takže stačí přečíst anotaci a nalistovat. Zase ale musím říct, že samotné vyšetřování a nápady zločinů se mi líbili hodně moc dobře se tato část četla. Popravdě nejvíc mi vadily ty novinářské části, propracované, ale okecávané a - pro mne - nezáživné. Další díl Milenia u mě rozhodně nehrozí.

sylva8672

Tak dneska jsem tuto knihu konečně dočetla. Za mě teda hodně veliké zklamání!!! Po přečtení hodnocení jsem čekala naprostou pecku od které se nebudu moct vůbec odtrhnout - Například jako od dokonalých detektivek od manželské dvojice Lars Kepler. Tady se děj děsně táhl, autor se podle mě až příliš zabíral popisem naprostych zbytečností a ná tak přeskakovala spoustu odstavců a neustále čekala, kdy se konečně zacne něco pořádně dít až jsem byla na konci. Takže další díly už rozhodně číst nebudu...

Stupino

Včera dočteni první Milénium a můžu říci, že to byla moje první krimi v životě a hned super nářez. Už mám na stole zbylé díly. Už aby bylo volno a já se mohl začíst. Filmy odkládám na později, abych si nekazil bujnou fantazii při čtení.