Muž, který hledal svůj stín

Muž, který hledal svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342724/bmid_muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 4 1142 281

Milénium / Millennium série

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí jí, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Mannen som sökte sin skugga , 2017

veg.petka
10.02.2019 5 z 5

To hodnocení mě velice překvapilo. Ano, poslední dvě knihy napsal jiný autor a Larsson byl výjimečný, ale myslím, že i tak jsou obě poslední knihy skvostné. :-)

Raada
08.02.2019 5 z 5

Kniha nezklamala, ráda se k ní znovu vrátím. Příběh opět člověka pohltí.

JIVaJaH
27.01.2019 4 z 5

Výborná kniha, kdo říká, že návaznost osob, povah na původního autora není dobrá, ať se znovu začte! Nepopiratelně problematická Lisbeth se občas motá i do věcí, které by ji nemusely zajímat, celkově ale skvělé! No a ukázka nitra Lisbeth v závěru?Hmm!
Jediné, nad čím jsem skřipala zuby bylo...proč se tu zase objevují menšiny...tady tak talentované, islamisté...není toho dost?

terinkha
26.01.2019 4 z 5

V minulém díle byla Lisbeth trochu nadpozemsky schopná bytost, tady mi přijde, že se to zase trochu vrátilo na povrch zemský :-) Zápletka rozhodně zajímavá, druhou půlku jsem přelouskala vlastně skoro najednou, protože mě to ohromně bavilo. Pokud tohle bude poslední díl s Lisbeth, tak je to důstojné zakončení.

Mike99
20.01.2019 4 z 5

Opět čtivé, jsem si vědom, že je velice těžké pokračovat v díle někoho jiného. O něco lepší, než předchozí díl. Na obou knihách je vidět, co rezonuje aktuálně západní společností - kyberkrádeže, špionáže, muslimové.

jituz
18.01.2019 1 z 5

Nedočteno. Ne že by kniha nebyla čtivá, mě prostě vadí to pokračování Milénia od jiného autora. Larsson byl jedinečný. Jestli chtěl někdo dokázat, že se mu vyrovná, tak s Lisbeth je to krádež.

Simstr
14.01.2019 5 z 5

Kniha napsaná velice poutavě. Lepší než předchozí čtvrtý díl.

1v8na
13.01.2019 4 z 5

Kniha je čtivá od samého začátku. Nechybí v ní akčnost. Čtivost knihy podporují i kratší kapitoly.
Zaujaly mě i některé pasáže, které jsou popisovány z doby před rokem a půl.
Také se mi líbí, že se jednalo jakoby o tři příběhy v jednom.
Kniha však měla i menší mínusy - chvílemi měl příběh hluchá místa, která děj trochu zpomalují.
Velmi mne udivuje, že se David Lagercrantz nebojí pouštět do díla po Stiegu Larssonovi. Larsson je pro mě jednička a v porovnání s jeho třemi díly, jsou tyto navazující, rozhodně slabší.
Jsem však ohromně zvědavá na šestý díl ze série Milénium, které by měl Lagercrantz napsat - zde se vše kolem Lisbeth vyřeší.

Řihis
03.01.2019 3 z 5

Hotovo, Milenium mám přečtené. Pro mě rozhodně nejslabší kniha ze série s Lisbeth. Jako dobrý, mělo to příběh, mělo náboj, mělo to zápletku, ale něco tomu chybělo.
Takže asi tak, díky a čau. ;-)

Peti
02.01.2019

5. díl ze série Millénium a za mě asi nejslabší díl série. Tím tedy nechci říct, že by to bylo špatné čtení. Zajímavý příběh o dvojčatech i nahlédnutí do jiné kultury.

Besa
28.12.2018 3 z 5

Povedala by som, že najslabšia z celej série. Kniha je napísaná dobre ale zápletka nie je dosť presvedčivá a akoby celá tá téma bola už obohraná. Dívku v pavoučí síti som čítala až po dlhšej dobe, lebo som sa obávala, že to nebude ono, napriek tomu som bola veľmi príjemne prekvapená. Do tejto knihy som išla s očakávaním ale bola som trochu sklamaná

lisbeth23
16.12.2018 5 z 5

Milujem Lisbeth Salanderovú a svet okolo nej. Tento 5. diel ma moc bavil (dokonca viac ako ten 4.). Bolo tu napätie, ktoré ma nútilo stále pokračovať a konečne sa dozvedieť ako to všetko dopadne. Síce je pre mňa Larssonova trilógia stále top, ale tento autor sa veľmi dobre ujal pokračovaní. Teším sa na ďalší diel.

Kerberos
15.12.2018 5 z 5

Pátý díl je lepší než čtvrtý,je akční,napínavý,navazuje na předchozí díly.Nevím jestli tím příběh Lisbeth končí,ale přivítala bych pokračování.

Disease
27.11.2018 2 z 5

Tak tohle už nemá s původním Mileniem moc společného, nejspíš jen jména postav. Dějově někde mezi Dickensem a Červenou knihovnou, zkrátka "hluboce lidský příběh"...

allyce
23.11.2018 3 z 5

Tentokrát jsem pocítila mírné zklamání. Dělo se toho hodně, ale spousta z toho mi přišla přestřelená a neuvěřitelná. Dívka v pavoučí síti mě bavila více.

Neopol
22.11.2018 3 z 5

Po čtvrtém pro mě dost nudném díle překvapivě dobré.

historikola
19.11.2018 3 z 5

Hned na začátek musím napsat, že jsem neměl moc času v kuse číst příběh Lisbeth. Bohužel mě příběh moc nenadchnul. Zkusím se ještě vrátit k příběhu časem a uvidím. Třeba změním názor.

Jandy1
19.11.2018 4 z 5

Chvíli trvalo, než se "to" rozjelo.... Ale pak to stálo za to...Palec nahoru, poslední díl mě, jako všechny předcházející, nadchnul.
Milénium bylo a asi zůstane nej, ale hrozně se těším, když vím, že se můžu pustit do četby další knihy... Autor rozhodně nezklamal, píše v hooodně podobném duchu a už teď se těším na další Lisbeth a držím palce, ať se daří, jako doposud...

Dominika13
17.11.2018 4 z 5

Musím přiznat, že na trilogii od Larssona to nemá. Avšak v knize se objevují opravdu zajímavé oblasti, o kterých stojí za to číst. Pokusy na dvojčatech, náboženství (postavení mužů a žen), šikana ve věznici atd. Nehodnotím plným počtem, ale kniha k zahození to není. :-)

kUMters
16.11.2018 4 z 5

Klasika, číta sa to ľahko, ale žiadne veľké prekvapenie to nie je...

severská literatura švédské detektivky

David Lagercrantz
švédská, 1962
2015  77%Dívka v pavoučí síti
2017  75%Muž, který hledal svůj stín
2019  74%Dívka, která musí zemřít
2022  65%Temnota
2014  89%Já jsem Zlatan Ibrahimović

Kniha Muž, který hledal svůj stín je v

Přečtených1 765x