Muž, který hledal svůj stín

Muž, který hledal svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342724/bmid_muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 4 1138 281

Milénium / Millennium série

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí jí, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Mannen som sökte sin skugga , 2017

milena8281
milena8281
07.03.2020 5 z 5

Když jsem hledala v knihovně knihu, která by mě bavila a dobře se mi četla, šla jsem rovnou pro Milénium. Baví mě to a čte se mi to fakt hrozně dobře. Bohužel je to pro mě jednohubka, ale to už je asi můj problém. Každopádně příběh má svižné tempo a zajímavý příběh. Mně se to líbilo.

markinho962
markinho962
22.02.2020 odpad!

Šíleně nudný, naprosto o ničem

petr_
petr_
07.02.2020 2 z 5

V této části série jsem zaznamenal sestupnou tendenci. Další díl už číst nemíním.

Abych si spravil chuť, přečtu si něco od Prachetta.

ashburton
ashburton
14.01.2020 2 z 5

Au, tohle bolí. Bohužel už jsem si koupil i "šestku", což bych po přečtení této slátaniny neudělal.

jprst
jprst
07.01.2020 2 z 5

Pro mne snad ještě větší zklamání než "Dívka v pavoučí síti", sice jsem to dočetl, ale další díl si asi už nedám.

faba
faba
25.12.2019 1 z 5

Tak vám řeknu, že to bylo pro mě utrpení. Už nikdy nebudu něco číst o Lisbeth od tohoto autora. Ta předešlá ještě „jakž takž" ušla, ale toto. Katastrofa! Pro mě. Konec už jsem četl jen letmo a divím se, že jsem to nevyhodil oknem hned po půlce knihy. Neměl jsem se vůbec do této série a pokračování MILÉNIA (toho správného!) pouštět. Kdyby to napsal počítač, tak je to možná stejné nebo lepší. Z Lisbeth autor už udělal „superwoman" a ne jen on. Bylo to i ve filmu Dívka v pavoučí síti, který stál taky za starou belu. Zkrátka končím. A jednu * dávám jen ze zdvořilosti.

Vilma232
Vilma232
13.12.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audio. V příběhu je menší důraz na původní postavy. Mohl by to být zcela samostatný - i tak zajímavý příběh. Stejně jako v minulém díle, kdy jsme se mohli dozvědět spoustu zajímavostí o autismu a savantech, teď se do děje dostaly informace o výzkumech na dvojčatech. Určitě se pustím i do dalšího dílu.

PetrCepek
PetrCepek
13.12.2019 4 z 5

Zatímco Dívka v pavoučí síti byl umně vyrobený sequel, je Muž hledající stín víceméně samostatnou knihou, chytře napsanou a šikovně "zašoupnutou" do ságy Milénium.

martina7276
martina7276
04.12.2019 4 z 5

Uz je to davno co jsem cetla prvni 4 dily, takze bylo zas fajn ozivit si stare postavy. Jako zena samozrejme nemuzu nez obdivovat Lisbeth. Za me zase ctive a vubec mi nevadilo, ze tam tentorkat bylo nejak vice dejovych linek.

Johncze
Johncze
12.11.2019 5 z 5

Přišlo mi to jiné než předešlé díly. Takové méně zapadající do celé série, ale to neznamená, že se to špatně četlo, ba naopak. Celou knihou jsem proplul zcela hladce bez nějakých hluchých míst a zádrhelů. Autor využil vcelku zajímavého tématu a všechny zpočátku nesourodé proudy se na konci pěkně slily dohromady. Netočit se vše opět kolem Lisbeth, což zde působí možná až příliš uměle a ohýbané přes koleno, kniha by mohla obstát i sama o sobě.

Didi15
Didi15
07.11.2019 4 z 5

Ale co, mě to prostě bavilo a víc k tomu nemám co dodat .:)

VendulaB
VendulaB
26.10.2019 2 z 5

Tímto dílem pro mě autor celou sérii definitivně pohřbil - poslední díl už mě nezajímá. Knížka byla prostě slabá. Nebylo v ní žádné napětí, postavy (ach, kdysi skvělé postavy) byly ploché, bez života, děj byl nelogický, neuvěřitelný, nijaký... Budu si muset opět přečíst Muže, co nenávidí ženy, protože takhle se s Lisbeth a Mikaelem loučit nehodlám.

skableska
skableska
23.10.2019 3 z 5

Dávám tři hvězdy. Hodně mě bavil příběh Lisbeth, ale v tomto díle nemá takový prostor, jaký by si člověk přál... Ale jinak mi to přišlo hodně zamotané, hodně postav... vlastně jsem se nějak extra nezačetla. Ani poslední díl nenechám napospas a přečtu si ho, ale zázrak nečekám.

Ivuska.09
Ivuska.09
20.10.2019

Popisných pasáží bylo mnohem méně než v předešlém díle, ale také ubylo napětí. I tak se mi ale příběh líbil. Hlavně Lisbeth a její dějová linka mě nepřestává bavit. Určitě si nenechám ujít ani závěrečný díl.

Květ
Květ
18.10.2019 3 z 5

Páté pokračování Milénia mi bohužel přišlo slabé. Ani příběh Lea a Dana, ani část s Fáriou mě nijak zvlášť nestrhly, obě dějové linky mi mi přišly předvídatelné. Roli Lisbeth v knize jsem vnímala jako okrajovou, dialogy i situace se mi zdály často odbyté. Celé hodnotím jako průměrné čtení. Mám doma i šestku, tak snad to bude lepší.

sharik
sharik
09.10.2019 4 z 5

Musím přiznat, že po "Dívce v pavoučí síti" jsem se do dalšího dílu navazující na Larssonovo Milenium ani nechtěl pouštět, a kdybych obě knihy nekupoval najednou a tím pádem neměl "Muže, který hledal svůj stín" doma, asi bych si pokračování ujít nechal. Nicméně ačkoli "Dívka" byla fakt velké zklamání (příliš velký důraz na popisy IT technologií a matematických rovnic, to snad může bavit jen lidi z oboru, pro mě to byla nestravitelná a - přiznám, že často ne zrovna srozumitelná - nuda... Proboha, proč tomu věnoval tolik prostoru??), kde pod nánosem v závorce popsaného přestával být i příběh jakkoli zajímavý.... "Muž, který hledal svůj stín" je úplně jiná káva. Poutavá krimi, v níž Larssonovy hlavní postavy konečně nehrají druhé housle a nejsou jaksi navíc. K tomu se Lagercrantzovi podařilo několik nečekaných zvratů, což potěší. Zkrátka po velikém zklamání čtvrtým Mileniem jsem byl s pátým fakt spokojen. A to i přes silnou nepravděpodobnost a těžkou uvěřitelnost mnohých situací a náhod. Ostatně tím místy trpělo i původní Larssonovo Milenium, ale to už je zkrátka u krimi (minimálně té severské) věc žánrových zvyklostí a patří to k ní...

iveta3689
iveta3689
08.10.2019 4 z 5

Jsem spokojená, kniha je velmi čtivá a napínavá. Není to žádný přehnaný krvák, ani se tam neobjevují superhrdiné, jak je poslední dobou bohužel zvykem. Překvapilo mě, že to vlastně není moc o Lisbeth a Mikaelovi, ale nevadilo mi to.

Miruš
Miruš
21.09.2019 5 z 5

Nezklamala, jsem ráda, že následuje další pokračování.

alena2408
alena2408
17.08.2019 5 z 5

Velmi povedený díl . Už se těším na nové pokračování.

MisaK81
MisaK81
09.08.2019 4 z 5

Moc se mi do knihy nechtělo, měla jsem přečtené všechny předchozí díly, přesto na mě čekala v knihovně více jak rok. Nicméně příběhy Lisbet jsou jako jízda na kole, hned jste jako doma. Líbilo se mi, že tento díl byl méně krvavý, přesto mě zaujal jak příběh, tak i rozuzlení.

severská literatura švédské detektivky

David Lagercrantz
švédská, 1962
2015  77%Dívka v pavoučí síti
2017  75%Muž, který hledal svůj stín
2019  74%Dívka, která musí zemřít
2022  66%Temnota
2014  89%Já jsem Zlatan Ibrahimović

Kniha Muž, který hledal svůj stín je v

Přečtených1 760x