Milénium 1–3 (box)

Milénium 1–3 (box) https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47646/bmid_milenium-1-3-box-zdy-47646.png 5 448 66

Souborné vydání trilogie Milénium, která se stala celosvětovým fenoménem. Stieg Larsson ve svém kriminálním opusu z moderního Švédska zúročil vlastní zkušenosti z investigativní žurnalistiky. Příběh Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky, fascinuje miliony čtenářů po celém světě a dočkal se i filmového zpracování. Dárkové balení v krabici v exkluzivní grafické úpravě. Detektivní příběh o novináři Mikaelu Blomkvistovi a svéhlavé Lisbeth Salanderové je ale trilogií možná pouze nešťastnou náhodou. Spekuluje se totiž o tom, že autor si již dříve sám pro sebe načrtl několik pokračování „trilogie“. Mělo se jednat až o šest dalších knih. Do své smrti ale stihl napsat jen tyto tři romány, které byly všechny poprvé vydány až po jeho smrti.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Host

Millennium 1–3 Boxed Set , 2005

MAXA71
25.02.2016 5 z 5

Tak najskôr som nemala tušenie, čo čítam. Prvymi stranami som sa prehryzla, ale potom to malo riadny spád a mala som problém odtrhnúť sa od knihy. Skutočne dobré knihy.

hanka616
16.02.2016 5 z 5

Lisbeth je fakt skvělá, taková novodobá hrdinka, knihy jsou skvěle napsané. Doporučuji.

keri80
14.01.2016 5 z 5

1 TÝDEN a dočteno. Nelze napsat nic jiné, než že by raději člověk ani nespal, jen aby mohl dál hltat slovo za slovem, kapitolu za kapitolou. Skvělé čtení!!!!
Jediné k čemu se přiznám a přikláním se ke komentu Ivabel. Ta švédská jména a názvy - no nechtěla bych to někde číst nahlas :-). Opravdu to člověka, který je zvyklý na všechny ty "Sixsmithse, Langdony, apod." přivádí kapku do chaosu. Doufám, že si časem zvyknu a budu držet palce, aby autorka, která chce v práci Larssona pokračovat, dostala od rodiny zelenou.

kase
22.09.2015 5 z 5

Přečetl jsem to jedním dechem, není moc jiných knih, které by mne takhle pohltily.

Ivabel
08.08.2015 4 z 5

Série se četla jedním dechem. Severský naturalismus nezapře. Pro mě tedy měly knihy sestupnou tendenci, ale spíš tématicky než jazykově, ač tedy v tom třetím díle jsem měla problém se zapamatováním většího množství postav. Ten poslední díl už pro mě byl příliš politický. Nicméně autor to měl promyšlené do absolutního detailu a bylo vidět, že měl hodně odborně načteno zejména z oblasti IT.
Co můžu vytknout: používání "product placement" a chybějící vysvětlivky. Taky bych ocenila, kdyby překladatel napsal do poznámek, jak se čtou švédská jména. Takhle jsem je prolétla jen očima a vyjmenovala bych snad jen hlavní hrdiny a ještě určitě se špatnou výslovností...

Kalina
26.05.2015 5 z 5

Skvělá série. Nejprve jsem se nemohla začíst a později jsem se nemohla odtrhnout. Ovšem zfilmování se dle mého názoru nezdařilo.

bago
15.04.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá trilogie. Od knížek jsem se nemohl odtrhnout, četl jsem i za chůze (a to doslova). Myslím, že takhle napínavý příběh zatím nikdo ze severských autorů nenapsal.

Jacobss
21.02.2015 5 z 5

Chvíli mi trvalo prokousat se začátkem první knihy, ale potom už to jelo. Perfektní, napínavé a plné překvapení.

marcela9143
21.01.2015 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížky. Klobouk dolů a jen škoda že už nebude pokračování ...

Pivísek
21.07.2014 5 z 5

Občas více popisování politiky než je zdrávo, prvních cca 50 stránek prvního dílu jsem se do čtení nutila, ale pak už perfektní čtení! Určitě dobře postavený základ pro vydávání severské krimi u nás! :o)

Millagros115
21.07.2014 5 z 5

Vyjma dětských knih moje první setkání se Skandinávskou literaturou. První díl je super, líbí se mi rozehraní více dějových linek, ale u dvojky a trojkyjsem měla jen otevřenou pusu a nikdo na mě nesměl mluvit.
Úžasné.
btw: taky milujete Lisbeth?

terpin
28.01.2014 5 z 5

Skvělá trilogie!!! Nemohla jsem se odtrhnout.

roro
25.09.2013 5 z 5

Po dlouhé době kniha u které jsem vydržela do dvou do rána...

Georgine
30.07.2013 5 z 5

Tuto trilogii jsem přečetla během dovolené, protože se od ní dalo jen těžko odtrhnout. Moc se mi líbila :o)))

zuzanazuz
21.06.2013 5 z 5

Zavřela jsem třetí knihu a .... znáte ten pocit? kdy hledíte do blba, úsměv jedním koutkem a pocit lítosti, že něco hodně hezkýho končí?

Fofr čtení, žádné slovní překážky, oči letí ... napínavé, sympatické obsazení, skvělý střih.

paisr
26.02.2013 5 z 5

Vynikající, dlouho mě nic tak nenadchlo. Jen škoda, ža Larsson neměl šanci pokračovat. Nad možným obsahem dalších sedmi dílů si můžeme jen rozvíjet svoji fantazii.

mzajicek
01.08.2012 5 z 5

Po dlouhé době úplně vynikající čtenářský zážitek. Četl jsem jedním dechem a moc jsem si to užil.

Dandy1
05.07.2012 5 z 5

Skvělá napínavá trilogie. Škoda, že více knih nestihl napsat.

mončičáček
04.05.2012 5 z 5

O první díl jsem si "napsala Ježíškovi" jen ze zvědavosti, ale další dva už jsem si prostě musela koupit. Když jsem pak dočetla třetí, bylo mi líto, že už je konec. Škoda toho čtvrtého nedopsaného dílu. Recenze nelhaly, není to kniha, ale droga :-) Snad Eva Gabrielssonová vyhraje spor s rodinou Stiega Larssona, dočká se spravedlnosti, dokončí co Stieg začal a my "závisláci" dostaneme svou dávku :-)

xcibetka
13.02.2012 5 z 5

Kniha mě nutila odkládat ji jen na krátkou dobu a zase co nejdříve se pustit do čtení. dobře se čte, poutavý děj, místy snad zdlouhavý, ale rázem to má zase spád. Skvěle strávený čas.

švédská literatura

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Milénium 1–3 (box) je v