Milénium - Francouz

Milénium - Francouz https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8170/milenium-francouz-8170.jpg 3 11 3

Takhle končí svět. Znamení se objevují všude. Zohavené tělo striptérky. Proroctví naškrábaná na pilířích mostu. Živé mrtvoly pohřbené v podomácku vyrobených rakvích u mrznoucí řeky. Viditelná tma se vkrádá do seattlesského podsvětí a policie není s to tomu zabránit. Frank Black opustil policii a přestěhoval se se svojí ženou a dcerou do Seattlu, aby jeho rodina byla v bezpečí. Ale možná, že je už pozdě. S blížícím se koncem tisíciletí se nemůže zbavit temnoty, kterou je obklopen, kterou vidí jen on sám všude, kde se ocitne. Nyní se Frank Black a s ním i záhadná Skupina Milénium potýkají s masovým vrahem, jehož vize zrcadlí Frankovy vlastní obavy: blížící se konec – agónie, se kterou se ve smrtelných křečích současný svět řítí do propasti.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Millennium. The Frenchman , 1997

ludek.n
19.12.2022 4 z 5

Bývalý poradce FBI Frank Black se se svou rodinou přestěhoval do Seattlu a hned se pouští po stopě masového vraha, kterého místní prostitutky přezdívají „Francouz“. Jeho schopnost vidět věci za oponou, prohlédnout temnotu, je pro něj darem i prokletím. Elizabeth Handová literárně zpracovala televizní předlohu ke stejnojmennému seriálu Chrise Cartera, aniž by dějovou linku příliš rozvíjela či obohacovala. Odmítla pitvat charaktery jednotlivých hrdinů nebo prozkoumávat myšlenky nad rámec daný předlohou. Díky tomu máme před sebou pádící, od všech zbytečností a okras okleštěnou, temnou detektivku s nádechem apokalyptické mystiky. Je to dílko, které stojí a padá s hlavní postavou - Frankem Blackem (všichni ostatní tu jsou jen jako kulisáci na jevišti a jejich úloha je čistě účelová). Svět Franka Blacka je světem záhadných stínů, ohavností, hrůzy a strachu. To jediné, co mu brání nezešílet, je jeho rodina, manželka Catherine a dcera Jordan, které se snaží chránit za každou cenu. Pro mě je už jednou provždy tato postava spojena s hercem Lance Henriksenem, jenž ji ztvárnil v Carterově seriálu. To mi ale samozřejmě nijak nebránilo si četbu dosytosti užít.

renefer
30.11.2015 3 z 5

Kniha se nese v duchu seriálu, který před lety běžel i u nás. Popisy Frankových vizí, které v seriálu byly zajímavé, jsou tady spíš takové vachrlaté. Ale jak popsat krvavé vize? Knížka je malá, brožovaná a tudíž rychlé přečtená.

kalache
01.01.2015 4 z 5