Dívka v pavoučí síti

Dívka v pavoučí síti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248256/bmid_divka-v-pavouci-siti-KPA-248256.jpg 4 2163 526

Milénium / Millennium série

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu. Časopis Milénium má nové majitele a proslýchá se, že investigativní novinář Mikael Blomkvist je vyhořelý a uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu sdělí, že pro něj má důležité informace a že se setkal s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebují. Ovšem Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily. ???Autor původní série Milénium Stieg Larsson bohužel zemřel nedlouho před vydáním Mužů, kteří nenávidí ženy a obrovského úspěchu svého díla se již nedočkal??? --- trochu scestná informace, když poté ještě stihl napsat 2 díly, ne? První díl byl publikován ve Švédsku v roce 2005 a zanedlouho se stal celosvětovým fenoménem. Trilogie vyšla v padesáti zemích světa a prodalo se jí přes osmdesát milionů výtisků, z toho jen v České republice přes čtyři sta tisíc. Milénium se dočkalo i úspěšných filmových zpracování — amerického a švédského. Příběh tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky Lisbeth Salanderové a investigativního novináře Mikaela Blomkvista nepřestává fascinovat fanoušky po celém světě. Především v Lisbeth Salanderové stvořil Stieg Larsson úplně nový typ hrdinky, která změnila moderní kriminální literaturu a stala se jednou z nejvýraznějších popkulturních ikon naší doby. Larssonův svět je tak komplexní a podmanivý a jeho postavy tak silné a živé, že si doslova vynutily pokračování. Napsání čtvrtého svazku se ujal úspěšný švédský spisovatel David Lagercrantz.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Det som inte dödar oss , 2015

Zuziiik
17.01.2016 4 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele allebra.Bylo to opravdu důstojné pokračování.Bylo to ctive, zajímavé a napinave. Samozřejmě je zde prostor pro pokračování, nicméně já osobně si myslím, že by bylo lepší nechat to tak , jak to je a dát prostor naší fantazii........co se mohlo stát s Lisbeth dál? :-)

allebra
17.01.2016 5 z 5

Důstojné navázání na skvělou trilogii Stiega Larssona. Knížka mě od samého počátku vtáhla do děje! Není to samozřejmě naprosto stejný styl, to ani není možné, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná a pokud bude pokračování, moc se těším.

Džena
15.01.2016 3 z 5

Milujem Millennium v podaní Stiega Larssona, v tejto knihe mi však Lisbeth prišla veľmi zidealizovaná.

kikies
14.01.2016 5 z 5

Navázat na Larssona byl zajisté nelehký úkol a dá se říct, že se ho Lagercrantz zhostil poměrně slušně. Ale pocitově tam ten rozdíl je, chybí mi tam trochu víc syrovosti, něco, co Larssona odlišovalo od ostatních. Kniha je skvělá, je napínavá, čtivá, zapadá do série a rozhodně ji doporučuji i těm, co nečetli první tři díly, ale hlodá ve mně malinké podezření, že další pokračování bude směřovat zas a jen k tradiční severské klasice a obávám se, že pro Larssonovy fanoušky to bude znamenat spíše úpadek a další díly Milénia tak budou zklamáním.

dagsvob
14.01.2016 5 z 5

Skvělá.....doporučuji

PetraChvílová
12.01.2016 4 z 5

Otevřený konec, jasný náznak dalšího dílu a láskyplná Lisbeth mne moc nepotěšila, ale jinak dobrý. Napínavé a čtivé.

EmilieJF
12.01.2016 5 z 5

Nevěděla jsem, jaká kniha bude od dalšího autora. Ale s klidným srdcem mohu říct,že fakt se to autorovi povedlo a já byla velmi překvapena, jak mě autor vtáhl okamžitě do knihy. Druhou polovinu knihy jsem četla až do 3h do rána,dokud jsem to nedočetla, prostě jsem to nedokázala odložit :-). Už teď se těším na pátý díl. Lisbeth je skvělá hrdinka s velkým "H" a zatím se nikomu z literárních postav ostatních autorů nepodařilo Lisbeth v mých očích překonat. Takže já dávám absolutně plný počet hnězdiček :-D

Evča K.
11.01.2016 4 z 5

Hezky napsaná napínavá kniha, ráda jsem se zase setkala s Lisbeth a Mikaelem.

Martiiiik
10.01.2016 5 z 5

Byla jsem velmi překvapená, jak dobré to bylo. Už se těším na další :-) Snad :-)

lencin
09.01.2016 4 z 5

Příjemně mě překvapilo, jak hladce D. L. navázal na Larssona. Obdivuhodné.

arkel
08.01.2016

Nemůžu tvrdit, že bych stoprocentně poznal, že to nepsal Larsson, kdybych to nevěděl, ale občas mě ta knížka štvala...Kecy o červích dírách mi hrozně vadily, s dějem nesouvisely a dost stránek autor zabral připomínáním souvislostí z předchozích dílů, což mi hodně vadilo. Chápu ale, že pokud někdo nečetl předchozí tři díly, má to svoji logiku...Jinak postava Kamily a její hierarchické postavení mezi všemi těmi muži mi přišlo jak z laciného románku...Bez Kamily bych se obešel...
Jinak zase čtivé to bylo, i když tah děje divně kolísal, ale četlo se to dobře, a rád si přečtu další díl, bude-li...

mončičáček
07.01.2016 5 z 5

Stieg Larsson je fakt jen jeden, ale David Lagercrantz na něj dokázal navázat s grácií...Bylo moc fajn znovu si připomenout sympaťáka Mikaela i geniální Lisbeth a poodhalit další kousky skládanky :-) Bonusem navíc byly informace o umělé inteligenci a savantech, i v tom se Lagercrantz inspiroval u Larssona...Kamila nezemřela, slíbila Lisbeth, že se vrátí..Znamená to pátý díl? :-)

Věro
05.01.2016 5 z 5

Výborné!... Důstojné pokračování Larssona.

katrin.ka
05.01.2016 5 z 5

Larssonovu trilogii jsem četla před několika lety a Lagercrantze jsem právě dočetla. Musím říct, že mě Lagercrantz dokázal příjemně vtáhnout zpátky, i když pravdou je, že první třetina knihy je trochu rozvleklá - děj se rozbíhá pomalu, postupně, ale pak se velmi slušně rozjede... Dlouho jsem postrádala jsem Lisbeth, která se téměř do poloviny knihy objevuje jen velmi sporadicky. Příběh je dobře vystavěný, i když ne až tak geniálně, jako to bylo v Larssonově trilogii, kde propojení událostí bylo domyšlené do sebemenšího detailu a zdánlivě nedůležité maličkosti se ve finále proměňovaly v zásadní dějotvorné prvky, které se spojily a příběh posunuly do překvapivého finále. Dívka v pavoučí síti je předvídatelnější, děj není až tak propletený a finále není až tak překvapivé. Vztah Mikaela a Lisbeth je trochu jalový, jiskření mezi nimi se vytratilo, možná je to i tím, že Lisbeth samotná už není až tak jiskřivá. Ale i tak považuji Dívku v pavoučí síti za důstojné "pokračování" trilogie...

Jules1603
03.01.2016

Nemůžu přijít na chuť této knize :-( Samozřejmě, Larsson to není... A to je asi tak vše, co se dá říct. Nemůžu si pomoct, ale vážně jsme asi někteří čekali až příliš od autora kniha Já jsem Zlatan Ibrahimovič :-/ V některých věcech naprosto nelogické navázání. Stylově podprůměrné a i jako ta "severská detektivka" mi to připadá poměrně dost amatérské...

LucieRossi
03.01.2016 5 z 5

Ze začátku jsem měla trošku strach, že se nezorientuji ve větším množství postav, ale pak jsem byla velice příjemně překvapena, jak do sebe vše začalo zapadat. Podle mě geniálně vymyšlené, četlo se to samo. Larsson to sice nebyl, ale kniha nebyla o nic horší, než předchozí díly a doufám, že bude další pokračování.

Evule81
02.01.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a osobně bych nepoznala, že ji napsal někdo jiný než Stieg Larsson :-)

trape
02.01.2016 4 z 5

Dobré,čtivé ale Larsson to není.

pif69
31.12.2015 4 z 5

Od nastavované kaše lze jen málokdy očekávat něco převratného . Platí to i o Dívce v pavoučí síti . Dobře napsaná detektivka s některými prvky z předchozích dílů Milénia , ale Larsson to není .

Hani1088
30.12.2015

Opravdu skvělé napínavé, nemohu nic vytknout.