Dívka v pavoučí síti

Dívka v pavoučí síti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248256/bmid_divka-v-pavouci-siti-KPA-248256.jpg 4 2163 526

Milénium / Millennium série

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu. Časopis Milénium má nové majitele a proslýchá se, že investigativní novinář Mikael Blomkvist je vyhořelý a uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu sdělí, že pro něj má důležité informace a že se setkal s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebují. Ovšem Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily. ???Autor původní série Milénium Stieg Larsson bohužel zemřel nedlouho před vydáním Mužů, kteří nenávidí ženy a obrovského úspěchu svého díla se již nedočkal??? --- trochu scestná informace, když poté ještě stihl napsat 2 díly, ne? První díl byl publikován ve Švédsku v roce 2005 a zanedlouho se stal celosvětovým fenoménem. Trilogie vyšla v padesáti zemích světa a prodalo se jí přes osmdesát milionů výtisků, z toho jen v České republice přes čtyři sta tisíc. Milénium se dočkalo i úspěšných filmových zpracování — amerického a švédského. Příběh tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky Lisbeth Salanderové a investigativního novináře Mikaela Blomkvista nepřestává fascinovat fanoušky po celém světě. Především v Lisbeth Salanderové stvořil Stieg Larsson úplně nový typ hrdinky, která změnila moderní kriminální literaturu a stala se jednou z nejvýraznějších popkulturních ikon naší doby. Larssonův svět je tak komplexní a podmanivý a jeho postavy tak silné a živé, že si doslova vynutily pokračování. Napsání čtvrtého svazku se ujal úspěšný švédský spisovatel David Lagercrantz.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Det som inte dödar oss , 2015

valky
02.05.2019 4 z 5

Bála jsem se pokračování. Ano, na Stiega Larssona nemá opravdu asi nikdo. Nicméně toto je opravdu velmi důstojné pokračování. Bylo mi jen líto, že má tak málo stran.

musketyr
25.04.2019 2 z 5

Slabé. Příběh skoro žádný, pouze mnoho odkazů na původní knihy.

Radik74
17.04.2019 3 z 5

Bohužel za mě ne... divím se komentářům o tom, jak je kniha čtivá... čtu ji již několik dní, neustále odkládám, neumím se do ní začíst, kniha je zdlouhavá nudná při pomyšlení, že jsem teprve v půlce protáčím oči a stále více přemýšlím o tom, zda ji neodložit... vlastně mě už ani nezajímá jak skončí... pro mě to bohužel nemá již s Míléniem nic společného... ten měl zůstat u třech dílů a ne ho takhle prznit... omlouvám se všem fanouškům za upřímnost!

Allla9
14.04.2019 5 z 5

Každé setkání s Lisbeth a Mikaelem je pro mě nezapomenutelné.

konformita
09.04.2019 5 z 5

Pro mě super napínavé skvělé úžasné už od první stránky. Byla to lahůdka. Na stejné úrovni jako předchozí díly. :-) mňam

surikata246
18.03.2019 3 z 5

Ze začátku trvalo než jsem se začetla později to ušlo.Zřejmě jsem se neubránila srovnání s předchozím autorem a asi jsem očekávala víc.

Verousek
13.03.2019 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele jethro.tull. Čekala jsem mnohem víc od pokračování Milénia. Je to série, která mě naprosto nadchla a opravdu jsem očekávala, že pokud se někdo rozhodně pokračovat v této sérii, bude to pokračování, které taktéž vystřelí čtenáře na Měsíc jako předchozí knihy. Bohužel se tak nestalo. Chápu, že trilogie zažila obrovský úspěch a je pak těžké srovnávat její pokračování, když autor má jinou náturu než autor trilogie a nemůže mu nikdo upřít, že do toho chce dát i kousek sebe a je to přeci jen jeho dílo. Ale pokračování je prostě pokračování a Lagercrantz se sám upsal k tomu, co bude dělat a jaké má plnit očekávání. Myslím si, že se tady asi čtenáři Milénia začnou dělit na dva tábory - ti, které pokračování uspokojilo, protože prostě znovu chtějí zažívat adrenalin této detektivky a druhý tábor, tvořený lidmi jako jsem třeba já, kterým kniha od Lagercrantze prostě nestačí. Dovedu i pochopit, že se chce někdo přiživit na slávě autora, jeho knih a pokračovat v něčem, co i jeho samotného třeba baví a láká, ale samotný zájem o něco prostě leckdy nestačí. Zvláště pak nechápu, proč autor, jehož knihy jsou i tady na databázi hodnoceny docela přívětivě, se musí takhle (podle mě) snižovat.

jethro.tull
09.03.2019

Moc jsem se těšil na další pokračování Milénia, ale tuto knihu jsem nedočetl, skončil jsem na straně 90 a dál to nešlo, což se mi stává málokdy. Knihu proto ani nehodnotím. Očekával jsem od pokračování Milénia víc. Můj názor je, že když je někdo autorem úspěšných knih, jak se píše na záložce, tak nemá zapotřebí žít z úspěchu jiného, bohužel už mrtvého, autora.

LisbethS
08.03.2019 5 z 5

Za mě se pokračování Milénia povedlo....jedeme dál....

ferenc_had
04.03.2019 5 z 5

Mikaela a Lisbeth další super počtení

Tereza299
01.02.2019 2 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá hlavně z důvodu, jak si s pokračováním poradí David. Ze začátku, po prvních pár stránkách jsem nějakou větší změnu nezaregistrovala. Poté jsem si ale velmi dobře uvědomila věcí, které mi vadily, a které podle mě nebyly dobře zpracované.
Zbytečně moc zdlouhavé charakteristiky postav. Například rodinná historie taxikáře, který vezl jednu osobu z místa B do místa A a do děje se už vícekrýt nevrátil. To vážně nebylo nutné.
Dialogy vedené pořád v tom samém a únavném stylu.
Lisbeth byla některými vyobrazovaná jako jedinečně talentovaný génius, žena která má před vším náskok. Vše co dělá, je rychlé, originální, šílené, dokáže předčit kohokoliv a cokoliv. Ano, já si to o ní myslím a všemi deseti ji fandím, ale přijde mi že si tentokrát v ději žádnou velkou roli nestřihla. Přijde mi, že jsem ji v akci skoro vůbec neviděla.
Bohužel také David neuměl udržet napětí při čtení. Nutilo mě do čtení to, že to chci mít co nejvíc za sebou. O koupi pátého dílu budu velmi silně uvažovat a když si ho přece jenom koupím, bude to kvůli Mikaelovi a Lisbeth.

kahuda01
30.01.2019 3 z 5

Přečtení knihy jsem dlouho odkládal, nemám rád, když někdo jiný navazuje na započaté dílo. Knihou jsem se těžce prokousával po jednotlivých kapitolách, ničím mě nenadchla. Je to takový průměr. Následující díl už asi nedám.

Mike99
20.01.2019 4 z 5

Byl jsem zvědav, jak David naváže na předchozí sérii. Četlo se to dobře, kniha měla spád, ale řekl bych, že mi tam chyběla větší míra investigativního vyšetřování, to co dělalo první tři díly tak skvostnými. Zjednodušeně - tentokrát se Mikael sejde s několika lidmi a je vše jasné, hodně popisné.

Mája777
17.01.2019 4 z 5

Tak první tři díly byly naprostý skvost mezi krimi. Tady je to lehce nad průměr. Dám šanci ještě poslednímu dílu.

Alex.rrr
15.01.2019 3 z 5

Knihou jsem se sotva prokousala. Musím sice složit poklonu autorovi, že se pustil vůbec do pokračování série s Lisbeth, ale je to takové neslané nemastné. Kniha ztratila na spádu, příběh je sice zajímavý, ale překombinovaný a místy nechápu, proč jsou v knize některé pasáže. Proč například je zmiňovaná Serner Media? Problémy mohlo mít Milénium i bez nich.. jako v předchozích dílech... Spojitost s Kamilou mi přijde zajímavá, ale její nadpozemská krása opět přehnaná. Nevím, sérii dočtu, ale doufám, že nebude už pak pokračovat.

Braenn
13.01.2019 3 z 5

Na začátek je třeba říct, že považuji psaní knihy po někom, obzvláště po literárním géniovi, jako velmi nevděčný úkol. Autor už do konce života uslyší větu "není to jako předtím".

Ani tato kniha není, ale bylo nefér čekat, že bude. Takže čistě o ději a kvalitě: Lisbeth Salanderová je v tomto díle zcela jasně dokázala, že by se jí ještě nějaký ten opatrovatel hodil, protože pokud si jako civilní a známá osoba myslí, že může řešit libovolné problémy zabíjením a nedovoleným únosem, a policie jí to bude žrát, vybrala si špatný žánr. Komiks je o dvě poličky vedle. Na druhou stranu není sama, jak ukáže slečna, co jí půjčí chatu.

Jinak jde o vcelku nadprůměrnou detektivku s potřebou plnit stránky detaily o věcech, které běžný čtenář chápat nemůže a nebude (a nebo jsem jen já v matice ustrnula na trojčlence?). Se spoustou hrdinů a vedlejších postav, které jsou cokoli, jen ne obyčejné. Všechny jsou špičkou ve svém oboru, ideálně ve dvou, ti šťastnější ještě neskutečně atraktivní. A přitom do jisté míry smutně lajdáčtí, když jde o zásadní věci.

Příběh je zajímavý, napínavý, ke konci se zvrhne v takovou "kdo s koho" střílečku. A na závěr autor naservíruje trochu slaďounké, cukrové vaty. Každý si přece zaslouží partnera, sex a pomstu těm špatným. A tak. Takže... asi... tři a půl?

LuluBird179
11.01.2019 2 z 5

Hrozně těžko jsem se prokousávala dějem. Za mě se pokračování Milénia nepovedlo

azzies
10.01.2019 3 z 5

Původní trilogie je skvělá, navázat na ni nebyl jednoduchý úkol (a já proti tomu v zásadě nic nemám). 2/3 knihy odsýpají velice svižně, napětí je solidní, postav je tak akorát, jejich motivace jsou většinou jasně, odhalení z minulosti o.k., zápletka možná trošku přestřelená (nová móda v krimi,pohybovat se na hraně toho,co se dá resp. nedá prokázat ? viz. autistický chlapec ) ale ten závěr,ten mohl být lepší. O mnoho lepší, pan Lagercrantz na to má, což dokázal právě těmi 2/3 knihy,kdy jsem se hodně bavil a hodně se těšil na to,jak to celé dopadne. A ono to dopadlo. Na autora nejspíš tíha oslího můstku pro další díl a na mě, jako čtenáře, smutek, že to na té chatě nedopadlo nějakým kvalitním překvapením.
Lisbeth je v tomto díle opět velice drsná, s čerstvým průstřelem si jde zaboxovat a protože je tak drsná, tak si normálně zaboxuje, jen pak drsně zamítne nabídku kvalitního postelového zážitku. Takže to možná zas taková drsňačka není...
Celkově je to zábavná a dobrá kniha,na plný počet hvězd to ale není.

Kacenak
18.12.2018 4 z 5

Rozjezd to mělo slabší, ale nakonec se mi to hodně líbilo. Zajímavé téma umělé inteligence, zápletka s geniálním autistou, a nakonec stará dobrá Lisbeth a celkem napínavá akce.

Vůbec mi nevadilo, že to psal nikdo jiný. Tím bych se rozhodně nenechala odradit.

Řihis
13.12.2018 5 z 5

Tak jooo, další díl z Milenia je za mnou. Tentokrát mě to úplně nepohltilo, jako předchozí tři díly. Bylo lehce poznat, že nám to napsal někdo jiný. Ale i tak jsem si to užil, i když konec byl na mě až moc rychlý.
Knihu hodnotím kladně a s klidem doporučuju. Dávám plný počet bodů a jdu na poslední díl. :-) Tak čáááááu