Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6090 651

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

jitka3027
13.06.2023 5 z 5

Audiokniha.Oproti prvnímu dílu se děj točí spíše kolem Lizbeth, je uzasne odkrývat její minulost. Baví mě čím dál víc a už rozumím, pro se chová tak, jak se chová. Úžasný přednes M.Stranskeho, kterému nemůžu vytknout ani ň.

Prostě doporučuji a už se těším na 3.dil

Timkim
08.06.2023 5 z 5

Dokonalá kniha s vynikajícím příběhem. Lisbeth nám od předchozího dílu trochu dospěla a konečně jsme měli možnost nahlédnout do její minulosti. Nevím, zda se mi líbil víc první, nebo druhý díl, ale každopádně Stieg byl Pan spisovatel a na knihách je to znát. Závěr byl opravdu šokující a brzy budu muset zjistit, jak se po takovém otevřeném konci Lisbeth vede. Opět plný počet.

jiri6844
29.04.2023 4 z 5

Nezbývá nic jiného než se rychle pustit do třetího dílu.
Super čtení :)

Lele61
21.04.2023 5 z 5

Druhý díl severské trilogie Milénium. A musím s radostí konstatovat, že je stejně dobrý jako ten první. Tentokrát autor věnuje větší pozornost představení poněkud tajemné a nekonvenční Lisbeth. Dynamická zápletka, děj, který má spád, schopnost udržet napětí a čtivost - to jsou hlavní přednosti Stiega Larssona.

INCOGNITOREADER
06.04.2023 5 z 5

Všechno co platilo o prvním díle platí i o druhém. Naprosto strhující děj. Nedokážete přestat. A ten konec vás nutí přejít okamžitě na třetí díl! Audio zpracování je také naprosto skvělé.

BarboraSalome
26.03.2023 5 z 5

Uhranutí trvá. Čtu sérii Milénium po 10 letech a jsem okouzlena více než prvně. Díky Čtenářské výzvě jsem se k Miléniu vrátila a jsem za to moc ráda.

nicolettkaa
22.03.2023 4 z 5

Skvělé pokračování. Jen tedy začátek mi přišel zbytečně zdlouhavý, ale zbytek rozhodně stál za to. Doporučuji, stejně jako první díl.

Karabach
11.03.2023 5 z 5

Úctyhodné pokračování prvního dílu. Příběh se čte jedním dechem.

Mary81
05.03.2023 5 z 5

musím povedať, že tento druhý diel ma napriek tomu blbému koncu bavil oveľa viac než prvý. Kniha sa čítala úplne sama, aj toho napätia a strachu o postavy tam bolo viac než v jednotke. Hneď sa púšťam do trojky :)

alusa4302
20.02.2023 5 z 5

Tak druhý díl byl ještě lepší než první ,čte se samo .Lisbeth fandím . Nečekané rozuzlení ,prostě tohle je opravdu TOP KNIHA .

sophi45
19.01.2023 5 z 5

Wow, tohle byla pecka. Nevím, jestli se mi víc líbil první nebo tento druhý díl. Každopádně moc doporučuju.

Agatha84
18.01.2023 5 z 5

Tak tentokrát to bude jen za 4,5 *. Samotné přečtení celého příběhu mi trvalo mnohem déle (i když je třeba počítat i s tím náročným pracovním procesem a úbytkem volného času). Tak trochu jsem postrádala samotnou Lisbeth, tak trochu mi lezlo na nervy příliš pozvolné a rozvláčné tempo, díky němuž jsem se nedostala do onoho vnitřního napětí a chvění.
Nicméně i přese všechny mé remcy je třeba uznat, že čtivost druhém dílu rozhodně nechybí a taky to, že jsem si okamžitě po dočtení vedle postele připravila díl třetí.

Domimátor
17.01.2023 5 z 5

Pecka, perfektně napsané

ninano
01.01.2023 2 z 5

Na můj vkus to bylo strašně rozvleklé, knize by určitě prospělo výraznější zkrácení.

Karolina90
25.12.2022 5 z 5

Některé části možná trochu více rozvleklé, ale i tak se kniha, stejně jako první díl, nedala odložit. Čtenáře příběh i styl psaní nutí číst bez přestávky.

mclenin
13.12.2022 5 z 5

Obával som sa či ma príbeh zameraný na Lisbeth bude baviť, nakoľko v prvej časti ma jej linky až tak nenadchli, no musím povedať, že kniha prekonala všetky moje očakávania a páčila sa mi viac než prvý diel. Zo začiatku môže plynúť a pôsobiť trochu pomalšie, no akonáhle sa rozbehne hlavná zápletka, ťažko sa od knihy odtrhnúť a prečíta sa v podstate úplne sama. Výborná záležitosť.

Petronelka123
24.11.2022 5 z 5

Druhý díl mě bavil možná ještě o trochu víc než první díl. Opět se setkáváme s Lisbeth Salanderovou a Michaelem Blomkvistem. Tentokrát se dozvídáme více ze života a hlavně dětství Lisbeth...příběh krásně ubíhá a ke konci se kniha prostě nedá vůbec odložit. Jdu na další díl :).

Artim
24.11.2022 5 z 5

Kolegu přede mnou iritovala "žabka", mě uvádění celých jmen (jméno + příjmení). Chápu, že tím autor chtěl zdůraznit individualitu, ale místy už to bylo moc. Oproti jedničce se příběh vleče a než se děj rozjede, uplyne 125 stránek příprav, které by se daly scucnout na pár desítek. Poslední věc, co mě drala, byl výpis produktů z Ikei. Proč měl proboha autor tu potřebu uvádět všechny ty názvy daného nábytku? (přiznávám, nesnáším nakupování, kdy si vás hodinu vodí jak ovci po šíleně velkym obchoďáku a nechápu ani za mák lidi, kteří to milujou).
Jinak opět strhující, ke konci už napěchované, ale trošku se bojím toho, jak moc rozvláčný bude úvod třetího dílu, který je o cca 100 stránek delší...

nevermore3
17.11.2022 4 z 5

Asi o něco slabší než 1. díl. Dost mě irituje český překlad a nadužívání slova žába/žabka. Lisbeth - žabka, jak mohla taková žabka přeprat/udolat/...
Každý, kdo bezmezně neobdivuje hlavní postavu, může tímto být postupně unaven. Ta roztáhlost, kterou zde vyčítají odborníci, přes ni bych se dokázal přenést. Ale první díl byl fakt lepší, tenhle se táhne do 3. dílu.

martiline
11.11.2022 5 z 5

Pokaždé když vidím takový silný svazek knihy, mám pak pocit, že se musím zákonitě po několik stránkách nudit ...
Ovšem toto vůbec neplatí v sérii Milénium od Stiega Larssona. Každá strana knihy v sobě má něco nového. Líbilo se mi, že v popředí tohoto dílu byla Lisbeth, líbilo se mi poznávat její životní tajemství a tak se o ní dozvědět co nejvíc ... protože v prvním díle na mne působila pouze jen jako "prazvláštní bytost".
Díky za takováto díla. Doporučuji.

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Dívka, která si hrála s ohněm je v

Přečtených9 906x
Knihotéce2 087x