Dívka, která musí zemřít

Dívka, která musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410356/bmid_divka-ktera-musi-zemrit-UUe-410356.jpeg 4 730 201

Milénium / Millennium série

V jednom ze stockholmských parků se najde tělo žebráka s amputovanými prsty na rukou i na nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit pocitu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem.  Případ probudí Mikaelovu pozornost, protože žebráka slyšeli několikrát cosi breptat o švédském ministru obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu něco společného s vládou?  Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou. Ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. Nikdo netuší, že pobývá v Moskvě, aby se jednou provždy vypořádala se svou sestrou Kamilou. Rozhodla se: už nehodlá být lovenou kořistí. Sama se teď stane šelmou.  Závěrečný díl série Milénium.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Hon som måste dö , 2019

MiloslavRys
18.11.2019 3 z 5

Nejlepší by bylo najmout dobrého autora a zkusit to znovu.

masielko27
16.11.2019 3 z 5

Dobrý je za tri. A je to presne tak akurát hodnotenie. Ten záver bol taký, ako to povedať... vhodne ušitý na koniec série a finito bodka. Niečo ako skromný tradičný pohreb bez extra prídavkov. Nepoteší, neurazí.

Fixa08
15.11.2019 3 z 5

Poslední díl Milénia a já musím říct, zaplať pán bůh! Je mi to líto, ale tohle už opravdu nebylo ono! Kde je ta stará, dobrá Lisbeth? Tak jsem se na ní těšila a jsem zklamaná. I jako veliká fanynka Milénia dávám 3*, na víc to není, bohužel.

petrarka72
12.11.2019 3 z 5

... dobrá. Ohromení, které mne potkalo po prvním Miléniu, se nekoná. Na druhé straně, kdyby se tato kniha nehlásila k původní Larssonově sérii, jsem k ní asi milosrdnější. Takže průměr - i když jsem ji dočetla, a to vcelku napjatá.

Vlaďkaa4
11.11.2019 3 z 5

Souhlasim, precist se to da, ale na puvodni Milenium to nema. Nic mene ja to chtela mit prectene vse......

JustWomen
11.11.2019 2 z 5

Ne ne, tuto knihu už jsem neměla číst. Bylo to strašně suché, vyšetřovaný příběh zadrhával jak se autor snažil vše skloubit a vysvětlit, postavy Lisbeth a Mikael jakoby ztratily charakteristické rysy, nedá se to srovnat s původními díly. Nenechalo to ve mě nic, jen pocit zkaženého víkendu s knihou, sorry.

skableska
10.11.2019 3 z 5

Pokud porovnám první díly od Larssona s touto, je to úplně něco jiného. Neříkám špatného, ale jiného. Je jasné, že každý spisovatel má jiný styl psaní, rozdíl to je a tak to asi má být. Každopádně díky Lagercrantzovi, že se ujal pokračování. Byl to těžký úkol...

Lotka
08.11.2019 3 z 5

U tohodle dílu už musím říct, že to není co bývalo. Už i vykreslení postav hlavních hrdinů ztrácí sympatie... Velmi průměrná detektivka.

astra3
06.11.2019 4 z 5

Autor píše skvěle. Hezky se jeho knihy čtou, ale myslím, že Milénia bylo už dost. Chci nový příběh a už se na něj těším ...

Kerberos
06.11.2019 4 z 5

Určitě nejsem zklamaná,už jsem si na Lagercrantzův styl zvykla a nevadilo by mi kdyby napsal i další díl.Postavy Mikaela a Lisbeth se vyvíjejí a fanoušků mají určitě dost.

marimari
06.11.2019 4 z 5

Opět čtivé, i když tentokrát mě trvalo chvíli, než jsem byla plně vtažena do příběhu. Celkem slušné zakončení celé série, ale hlavní hrdinka byla zastíněna jinými postavami.

vysypanel
05.11.2019 4 z 5

Všichni fajnšmekři, kteří tady ohrnujou nos jsou takzvaní intelektuálové, kteří samozřejmě dokážou rozeznat kvalitu od škváru ! Ale pro ně to Lagercrantz nedopisoval. Psal to pro lidi, kteří mají rádi Lisbeth a Michaela, protože jejich postavy jsou zajímavé. Nám fanouškům se to líbilo

Alilau
04.11.2019

Celkově zklamání. Měli to nechat jen na prvních třech dílech. Přečíst se to dá, ale nenadchne to. Pořád se naznačuje velké odhalení, ale za mě to žádné velké drama není.

careras.c
03.11.2019 1 z 5

...Stieg se musí v hrobě otáčet...

marcelahoffi
03.11.2019

První díl pokračování Milenia byl od tohoto autora lepší než druhý. Tento třetí počin by Stieg Larsson zažít nechtěl. Nuda a na závěr výsměch, parodie, nebo scénka z céčkového filmu? Snad to byl opravdu poslední díl.

hanzmb
02.11.2019 4 z 5

Ve staré semaforské písničce se zpívá, že Abel není Kain a kočka není pes. Samozřejmě pak Larsson není Lagercrantz. Ale cením si snahu o zachování stylu, která je na podstatně vyšší úrovni než zmiňovaný Hašek/Vaněk. Pokud se mi něco nelíbí, neztrácím s autorem už čas. Tady je kritizován 3. díl! Tak to zase nemohlo být tak odrazující, když po 2 zklamáních se pustím do dalšího. Přitom je tolik krásných knih... Ale zápory vidím. Té Lisbeth je opravdu málo a závěrečná scéna je jak z céčkového krváku.

happy-smile
02.11.2019 4 z 5

Možná je to místy už trochu moc překombinované. Ale koneckonců četlo se to docela dobře. Jestli je pravda, že se jedná o poslední pokračování, tak je to asi dobře. Přece jenom už bych Mikaela i Lisbeth raději nechala spát... I tak bych ale fanouškům doporučila si to přečíst.

mirka71
29.10.2019 4 z 5

Autor se pokouší dotáhnout se na Stiega Larssona, ale laťka je příliš vysoko. Dalo se to odposlechnout, hlavně díky výbornému Martinu Stránskému, ale stejně jako oba předchozí díly: za půl roku už nebudu vědět, o čem to bylo... Jako plus bych autorovi přiznala, že se snaží držet dějovou linku...

Česneksmedem
29.10.2019 3 z 5

Tak mám celou sérii přečtenou a musím konstatovat, že tento poslední díl nebyl až tak špatný. Co ho ale odsunulo ke třem hvězdičkám byl závěr, který působil (nebojím se napsat) až skoro trapně. Škoda.

Ivuska.09
24.10.2019

Možná David Lagercrantz skutečně Stiegu Larsonovi nesahá ani po kotníka, jak někteří čtenáři tvrdí. Pro mě ale tohle byl nejpovedenější díl z těch, které David napsal. A jako ukončení celé série rozhodně nebyl špatný. Je potřeba na Davidovo pokračování nahlížet jako na samostatné knihy s oblíbenými hlavními postavy a nesrovnávat nesrovnatelné, protože každý spisovatel je úplně jiný. Naštěstí hlavní postavy jsou stále stejné a to je přesně důvod, proč jsem tuhle sérii dočetla až do konce.

detektivní a krimi romány thrillery švédská literatura

David Lagercrantz
švédská, 1962
2015  77%Dívka v pavoučí síti
2017  75%Muž, který hledal svůj stín
2019  74%Dívka, která musí zemřít
2022  65%Temnota
2014  89%Já jsem Zlatan Ibrahimović

Kniha Dívka, která musí zemřít je v

Přečtených1 156x