Dívka, která musí zemřít

Dívka, která musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410356/bmid_divka-ktera-musi-zemrit-UUe-410356.jpeg 4 730 201

Milénium / Millennium série

V jednom ze stockholmských parků se najde tělo žebráka s amputovanými prsty na rukou i na nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit pocitu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem.  Případ probudí Mikaelovu pozornost, protože žebráka slyšeli několikrát cosi breptat o švédském ministru obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu něco společného s vládou?  Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou. Ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. Nikdo netuší, že pobývá v Moskvě, aby se jednou provždy vypořádala se svou sestrou Kamilou. Rozhodla se: už nehodlá být lovenou kořistí. Sama se teď stane šelmou.  Závěrečný díl série Milénium.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Hon som måste dö , 2019

princesse
14.03.2021 5 z 5

Četlo se skvěle. Škoda, že už je konec.

NADEI
01.03.2021 5 z 5

Mě Milénium prostě baví a jen doufám, že bude Mikael a Lisbeth pokračovat.

jarda155
01.02.2021 4 z 5

Překvapivě se mi to líbilo více než 5-tý díl.
Z mého pohledu je dobře, že je konec , protože je to jen umělé natahování a navíc se v tom už nějak ztrácím :) , nějak mi úplně vypadly jakékoliv informace o Mikaelově dceři, která je posledním dílu několikrát zmíněna.

veronika6239
31.01.2021 5 z 5

Celá druhá trilogie, pokračování Milénia od Davida Lagercranzta byla za mě tedy rozhodně povedená. Díla Stiega Larssona má v maliku a bravurně pokračoval dál. Jeho pojetí se mi moc líbilo. Stejně čtivé a postavy a okolí dobře popsané. Škoda, že už se více o Lisbeth a Mikaelovi nedozvíme :-(

DavidKeller
29.01.2021 3 z 5

Než se ukazalo par poslednich kapitol a stránek tak jsem byl docela takovej nezačten...ale vyplatilo se počkat a být trpělivý..dobrý zavěr

MatoPalkes
28.01.2021 4 z 5

Posledný diel, škoda. Postavy som si obľúbil, zaujímalo by ma ako by sa ďalej vyvíjali.

jprst
25.01.2021 3 z 5

Proti předchozímu dílu docela slušný průměr, něco jako poslední autorův pokus o jakési vzepětí.

Sudin
05.01.2021 4 z 5

Jako úvodní trilogie to sice není, ale čtivé a zajímavé to bylo. Holt Larsson byl jen jeden.

xjk007
23.12.2020 1 z 5

nejslabší ze všech 6 dílů, divnej konec, překombinovaný, nuda..

tlllk
20.12.2020 3 z 5

To je ako sledovať 110 diel supermana, chvíľu vás baví sledovať s čím sa vytasí super-zloduch, ale potom je to všetko na jedno kopito. Ako audiokniha to aspoň rýchlo ubehlo.

Petoklad
15.12.2020 4 z 5

Trošku překombinované, bolela mě z toho hlava.

Ruzaaa
26.11.2020 3 z 5

No, díly 1-3 topka, ke 4 jsem byla shovívavá, protože nový autor a tak. 5 a 6 bohužel průměr, až hanba. Doufám, že další díl série už nebude, jelikož mě snad i ty hlavní postavy už nebaví (Lisbeth ještě víc nesmrtelnější než kdykoliv jindy, navíc mi trochu chybělo rozvíjení její postavy, pocity, atd. Mikael dost podobně) - neříkám dělat u každého charakteru psychologické rozbory, ale ono brát to moc povrchně taky není oukej.
Ale ať nejsem tak negativní - líbilo se mi téma Everestu a Šerpy.

danka13
17.11.2020 5 z 5

6. část milénia, škoda, další už asi nebude. Mikael a Lisbeth jsou moje srdeční záležitost, kniha se mi líbila, budu se opakovat, mám ráda dobré konce a klidně bych si dala i další pokračování.

March
10.11.2020 4 z 5

Mě to bavilo, i když byly nějaké pasáže moc...Lisbeth ta je nesmrtelna, to se ví. Trochu pretaze odryti Šerpy, ale příběh minulosti se mi líbil, i když bylo premafiovano, prerusakovano, preZalovano...vkládání jednotlivých příběhů autor dobře namíchal a asi dobře, že je série u konce, tedy, snad nám autor nenachysta prekvapko:-)

kofola33
09.11.2020 3 z 5

Na muj vkus prekombinovano. Proste to uz nejak neni ono.

Péťa1950
15.10.2020 3 z 5

Příliš komplikované rozplétání příběhu Zalaščenka a jeho dcer, zpravodajské centrály, dvojití agenti, mafie----příliš překombinované. Brutální praktiky, z kterých se hlavní hrdinové zázračně dostanou. Vše, co se uměle prodlužuje, postupně ztrácí náboj.

ajasin
29.09.2020 3 z 5

Patrně závěr série Milénium, tak se ho pokusím shrnout jako celek. Po čtvrtém pokračování jsem zajásala a doufala, že se „ zastupující autor “ teprve rozehřívá. Bohužel z pátého dílu jsem už byla rozpačitější. Šestka se mi celkem líbila, ale málo platné, je to průměr. Abych to vzala zkrátka. Nemám problém si vzpomenout, o čem bylo původní Milénium. Některé části se mi dostaly pod kůži hodně hluboko. O čem byly navazující dva díly jsem si sama od sebe nevzpomněla vůbec. Takže asi tak.

Nina291
18.09.2020 2 z 5

Asi nejlepší díl od Lagercrantze, ale stejně si myslím že Lisbeth i Mikael měli skončit po smrti Stiega Larssona. Není to špatný čtení, ale není to prostě ono.

helusa2
15.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak mám celou sérii za sebou. Ke konci už na mě té nesmrtelnosti hrdinů bylo příliš - trošku mi to evokovalo myslivce z Červené Karkulky, který přijde sice pozdě, ale přesto zachrání Karkulku i babičku - po sežrání vlkem překvapivě zcela bez porušení a poškození :-D
Ale jinak dobrý. Jsem ráda, že jsem si to poslechla.

Rade
14.09.2020 4 z 5

V textu možný SPOILER.
Poslední díl (opravdu?) Lagercrantzova pokračování Milénia mě chytl o něco víc, než předchozí (Muž, který hledal svůj stín). Možná to bylo i tou pro mě atraktivní zápletkou na Mount Everestu, přemýšlela jsem, zda se autor mohl inspirovat skutečnými událostmi tragického výstupu výprav Scotta Fischera a Roba Halla v roce 1996.

Spolierům se snažím vyhnout, tak aspoň v náznaku mou asi největší výtku:
Konec byl na mě až moc akční a docela mě zamrzelo, že konečné rozluštění té horolezecké záhady s morálním dilematem bylo naředěno těmi špiónskými hrami i borůvkovým životabudičem, přišlo mi to poněkud přehnané. Zbytečně, na Mount Everestu je nebezpečno i tak…
Nakonec přece jen za čtyři, máloplatné, četlo se to dobře…

detektivní a krimi romány thrillery švédská literatura

David Lagercrantz
švédská, 1962
2015  77%Dívka v pavoučí síti
2017  75%Muž, který hledal svůj stín
2019  74%Dívka, která musí zemřít
2022  65%Temnota
2014  89%Já jsem Zlatan Ibrahimović

Kniha Dívka, která musí zemřít je v

Přečtených1 156x