Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5534 586

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

Marčullkas
14.02.2015 5 z 5

Skvělé, neskutečné, jako sen!
Opět strhující povedený kousek! Milénium rozhodně stojí za přečtení ,drží vás v napětí až do konce! Ještě teď jsem seversky omámená :) . . .

olma
07.02.2015 5 z 5

Senzační napínavá kniha. Je v ní napětí, krimi, láska, horor. No prostě super

JERRYmol
31.01.2015 5 z 5

Jeho trilogie je to nejlepší co jsem kdy četl.......... už vím jaké to je otevřít knížku před spánkem a zavřít při zvonění budíku. Dal jsem všechny 3 za sebou za pár zimních dní a nocí :-) , no dobře tak týdnů :-). Trilogie mě dostala- žil sem sní a těch pár dní sem si užil. Nejraději vzpomínám na scénu kdy 40ti kilová Lisbeth srovnala do kuličky ty dva ozbrojený motorkářský gangstry, velká škoda že si od tohoto autora již nic nepřečtu...... a na základě přečtení jeho knih hloubám v autorech ze severu.......

hanča34
28.01.2015 5 z 5

Naprosto skvělý třetí díl Milénia. Jediný problém, který jsem s touto knihou měla, byl jak udržet v rukou těch 700 stran ať vleže či vsedě. Naštěstí to netrvalo tak dlouho. Škoda Larssona, že už nemůže napsat další pokračování.

pif69
12.01.2015 5 z 5

Velmi čtivá trilogie. Škoda , že už Larsson nic víc nenapíše..

kočičí anus
08.01.2015 4 z 5

Dočteno. Třetí díl byl pro mě nejhorším. Pryč byla atmosfera z jedničky, nekonala se ani čtivost, která nechyběla předchozím dílům. Přibyly postavy, které mi byly u prdele, kapitoly ze života tajných služeb postrádaly cokoliv - prostě nuda. Erika a její peripetie byly v celku zajímavé, ale nemůžu se ubránit dojmu, že celá její část byla do díla násilně vložena, "aby se něco dělo." Knize chybí napětí a spád, když nastala (pochválenbuďježíškristus) nějaká akce, neměl jsem strachy sevřené půlky, nic. Ani to se mnou nehlo. Závěrečný epilog byl fajn, ovanula mě nostalgie.

Knize by prospělo výrazné zkrácení. Ale jinak počteníčko dobrý. Nenadchlo, neurazilo. Mikaelova nová pichna mě vcelku překvapila. Má vkus, chlapec jeden.

první díl - 9/10
druhý - 8/10
třetí - 7/10

Gooverka
20.12.2014 5 z 5

Závěrečný díl Milénia se mi líbil úplně stejně, jako předchozí dva, takže MOC! Opět je Larsson v některých pasážích zbytečně rozvleklý, ale to už k němu asi patří. Nehorázně čtivé, plné zvratů a zatajeného dechu až do úplného konce. Jenom obrovská škoda, že už se od pana spisovatele ničeho nedočkáme.

estrellka
04.12.2014 4 z 5

Pokračování předchozího dílu a ukončení celé série, bohužel v tomto dílu bylo na mě až moc politického popisu, ale i tak velmi vydařená kniha a celá série.

Market = )
01.12.2014 5 z 5

Tolik stránek v jedný knížce mi přijde strašně moc (zkoušeli jste potom dát do kabelky ještě něco jinýho?), ale to je asi tak jediný negativní, co mě napadá. Pořád je pro mě ideální kniha jednička (jak motivem, tak průběhem) a to se asi jenom tak nezmění, ale tohle přeci jenom bylo asi poutavější, doslova jsem se nemohla odtrhnout a poslední třetinu knížky jsem pořád myslela na to, jak je strašný, že už žádný pokračování nikdy nebude, číst si o Miléniu by mě myslím bavilo ještě spoustu dílů :-(. Vážně moc dobrý :-).

agar
28.11.2014 2 z 5

Jsem ráda, že jsem celou trilogii dočetla a už se na tím nemusím trápit. Nepamatuji se, že bych někdy četla něco to nudného. Vážně nechápu jak někdo může napsat, že to bylo napínavé a poutavé. Napínalo mě pouze to jestli se se vůbec prokoušu přes neustálé rozepisování hloupostí. Mě osobně unavoval obsáhlý životopis snad každé postavy, která se v knize jen mihla, detailní popis, budov, oblečení apod. Celá trilogie kdyby se osekala od mrtvých míst, tak vydá na jednu celkem zajímavou knížku, když má teda člověk rád přehnaně bujnou fantazii. Možná mrknu na filmovou verzi, třeba mě nebude tak uspávat. Rozhodně se k těmto knížkám vracet nebudu.

Manyna
12.11.2014 4 z 5

Závěrečný díl, byl příjemný, nicméně na mě byl asi až moc předvídatelný. Čekala jsem asi trošku jiný scénář, bohužel autor, dle mého názoru, psal až moc sluníčkově a konec byl vyloženě happyendovský :) Poslední kniha se zabývá především procesu s Lisbeth a štvanice proti Sektě. Přiznávám se, že jsem se zprvu ztrácena ve stále přibývajících osobách a určení kdo ke komu patří. Celkově jsem byla zklamána z toho, že kniha nedosáhla ani zdaleka kvalit prvního a druhého dílu.

Alča I.
12.11.2014 5 z 5

Super, čtivé, spád, těším se na další díl.

sosna
12.11.2014 5 z 5

Vážně skvělá kniha, celá trilogie je opravdu jedinečná. Geniální dílo, škoda, že Larssen zemřel tak brzy...

steffinka
03.11.2014 5 z 5

Táto kniha bola super. Po prečítaní predošlého dielu som sa do nej musela pustit ihneď. Aj keď niektoré z dejových línií ma až tak nebrali, veľka dynamika v jednotlivých líniách spôsobili, že som sa od knihy nevedela odtrhnúť.

simona7488
28.10.2014 5 z 5

Jedním slovem luxusní, celá trilogie :)))))

hatuli
28.10.2014 5 z 5

super..zatím nic lepšího .. :-)

Lazy
19.10.2014 5 z 5

Tak a teď se konečně vrhnu na filmy... Po zdárném absolvování Stiegova díla musím říct, že i poslední kniha je vydařená. Zvlášť u soudního procesu mě až zamrazilo.

DejnaDee
13.10.2014 5 z 5

Dívka, která kopla do vosího hnízda: je to obrovsky napínavé, poutavé, čtivé a nádherně mrazící zároveň. Někde jsem tu četla, že to bylo do 500 stran nudné, pak nevím zdali jsem četla stejnou knihu, protože pro mne to bylo zajímavé už od začátku, četla jsem jedním dechem, chodila pozdě spát, protože jsem se od toho nemohla odtrhnout. Poslední díl byl jednoznačně nejlepší z celé trilogie, a to jsem si myslela, že ten první bude nepřekonatelný.

skocka
02.10.2014 4 z 5

Dávam o hviezdu menej za zopár nudných pasáží, bez ktorých by sa kniha pokojne obišla. Zvedavosť mi však nedovolila ju odložiť a nedočítať.
Dobré čítanie na dlhé večery :)

kaptah
17.09.2014 5 z 5

seversky romany jsou typicky komplikovany a plny neuveritelnejch (bohuzel casto doslova) zvratu...Larsson je ale jedinej ze severskejch autoru ktery dovede udrzet komplikovanost zapletky a dejove obraty presne na te hranici kdy az k ni je to maximalne strhujici a nabite dejem a za ni uz by to byla prekombinovany neuveritelny kyc a to plati pro vsechny tri dily

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda je v

Přečtených9 128x
Knihotéce1 993x