Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5529 586

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

karol.cadex
04.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo silný kafe i na mě. Nejen velmi těžký loučení s Lisbeth a zasran.ým Kallem Blomkvistem. Ale ta šílená nespravedlnost vůči Lisbeth, to bezbřehý bezpráví na dítěti, co si musela nést celý život?! Děs.
Kalle paranoik mě teda bavil víc než Kalle erotik, hihi.
Anniky závěrečnou řeč jsem musela číst po kouskách - brutální emoce!
No a konec? Dojetí maximální.
Tuhle sérii budu mít navždycky v srdíčku.
A teď vážně - autorovi skládám fakt hlubokou poklonu. Žádný hluchý místa a v takovym objemu rozpracovaný příběh plný neuvěřitelně uvěřitelných zápletek, reálných lidí a zmetků. Masterpiece.
Nelituju, že jsem sérii tak dlouho odkládala a četla ji nárazově, skvěle jsem si to vychutnala.

Joliko
03.03.2021 5 z 5

Vynikající, fandila jsem Lisbeth a těšila se, až dostane do rukou počítač a natře jim to :-)

JiříSvoboda
12.02.2021 5 z 5

Úžasné zakončení jedné z nejlepších knižních sérií vůbec

Ava365
06.02.2021 2 z 5

Nejslabší z celé série.

n.ezn.amy
03.02.2021 5 z 5

Skvělé zakončení trilogie Milenia, kdy do nemocnice je přivezena Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě a Alexandr Zalaščenko, který má k ní blíž než by kdo čekal. Pokud Lisbeth přežije, čeká jí obvinění ze tří vražd a tak opět jí musí zachraňovat Mikael Blomkvist, kdy oba se dostanou na stopu zkorumpovaných politiků a to jsou mnohem těžší nepřátelé než obyčejní zločinci či vrazi. Třetí díl mě naprosto nadchnul tím, jak skvěle se četl, napětím a i pro mě závěrem. Tahle trilogie se mi moc líbila a velká škoda, že Stieg Larsson již pokračování nenapíše. Vím, že je volné pokračování, ale zatím mě neláká si ho přečíst, ale třeba někdy se zase k Lisbeth a Mikaelovi vrátím ....

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Výborný záver trilógie, ale predsa mám jednotku stále najradšej.

Pedro69
27.01.2021 5 z 5

Škoda tohoto spisovatele že musel odejít tak mladý, příroda je někdy krutá. Jistě by ještě napsal mnoho takových skvělých knih. Výborné čtení !!!!

pidalka777
24.01.2021 5 z 5

Boží až do poslední tečky

lenka.plaszova
22.01.2021 5 z 5

Za mě asi nejlepší kniha z celé trilogie. Ke konci jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

kristie
19.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Děj asi úplně nevyzradím, ale hodnotit, aniž bych alespoň náznakem nezavadila o příběh je opravdu těžké, takže kdo nečetl, raději přeskočte na jiné hodnocení.

Poslední z trilogie. A opět skvělá. Někomu by mohlo vadit, že je tu míň akce a spousta "keců", ale já si to užívala. Pravda o Zalovi, tajné služby, politika, nájemní vrazi a vysvětlení všech souvislostí s Lisbeth. Konec, který probíhal u soudu mě naprosto dostal, jak se vše rozpadlo jako domeček z karet a to díky spolupráci těch, co Lisbeth věřili a chtěli jí pomoc (samozřejmě v čele se "zasr…. Kaelem Blomkvistem"). Trochu mě tam rušil příběh Eriky, na druhou stranu chápu, že i ona si zasloužila svoje zakončení a bylo potřeba aby se s Lisbeth nějak srovnali.

No nic. Zamáčknu slzu a jdu dál. S Miléniem se loučím teď u třetího dílu a dál číst nebudu. Ač chápu snahu Lagercrantze oživit příběh a ta představa mě také láká, nechci si kazit tak super zážitek.

icezero
17.01.2021 4 z 5

Nakonec přečten i třetí díl série Millenium. Oproti předchozím mi občas přišlo, že se děj docela táhne, i když chápu, že vysvětlení některých částí příběhu si to vynutilo. Jsem docela zvědav, jak to bude ve čtvrtém dílu, který má jiného autora

Hakate
01.01.2021 5 z 5

TOP stejně, jako předchozí knihy.

K tomuto 3. dílnému příběhu se ráda vracím. Lisbeth je v podání Larssona dokonalá a bohužel další díly bylo opravdu kopnutím do vosího hnízda.
Příběh nás konečně zavádí do minulosti Lisbeth, která musí čelit nástrahám minulých i přítomných.

DanaKa81
04.12.2020 5 z 5

Lisbeth si vyřídila své poslední resty z minulosti svým jedinečným stylem. Krásný a napínavý závěr trilogie i přes ten počet stran. Moc doporučuji!

Péťa1950
31.10.2020 5 z 5

Po letech jsem se ke knize vrátila. Nyní mi přišly některé části příliš rozvleklé, zpomalující hlavní linii děje, osud Lisbeth Salanderové. Náhled do práce tajných služeb, demokracie ve Švédsku, lidská práva. Nejzajímavější byl soudní proces a zveřejnění likvidace skupiny, která osud Lisbeth způsobila. Opět hraje velkou roli hackerská skupina a schopnosti Lisbeth a jejích přátel a samozřejmě Mikael Blomkvist. Zůstává otazník sestra Lisbeth. (Vyřešeno už jiným autorem v dalších dílech).

Evaho73
25.10.2020 5 z 5

Nostalgia je mojou najväčšou emóciou po dočítaní tejto úžasnej kriminálnej trilógie. Jednak si už nebudem môcť prečítať ďalšie pokračovanie ani iné diela od tohto skvelého autora a jednak mi trochu vadilo, že ešte niektoré tajomstvá okolo Lisbeth navždy pre mňa ostanú nezodpovedané... Ďalšie pokračovania od iného autora som sa rozhodla nečítať, lebo si nechcem kaziť jedinečnosť úžasného čitateľského zážitku, ktorý mi celá trilógia priniesla.
Zvrátené vzťahy, mocenské boje a intrigy, porušovanie ľudských práv a slobody, sila médií ovplyvňujúcich spoločenskú mienku, alebo šokujúce odhalenia boli hlavné témy naprieč celou sériou a ich spracovanie v podaní Stiega Larssona bolo pre mňa obdivuhodné.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Miluju tu sérii! Je skvělá.. Ta politika zkraje mi vadila, ale přenesla jsem se přes to a nemůžu přestat číst..

ivanaci
21.10.2020 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Za mě nejslabší díl, asi pro moc politiky, které je v současné době i u nás okolo plno. číst tuto kniha, tak bych asi trochu přeskakovala nezáživné pasáže. Proč byl tak rozpracován příběh Eriky v nové redakci? To mi není jasné.

PPardinio
13.10.2020 3 z 5

Stieg Larsson by byl určitě dobrým spisovatelem, kdyby nezemřel tak předčasně. Jeho představivost byla obrovská, ale po přečtení posledního dílu trilogie jsem byl rád, že to mám za sebou. Tento díl byl za použití značného množství dalších a dalších postav nepřiměřeně natahovaný. Dějově by ději pomohlo i seškrtání postelových scén, obědových rozprávek, neustálého rekapitulování událostí a kávových výplní. Celkově si myslím, že je celá trilogie na DK neuvěřitelně nadhodnocená, ale chápu, že každý má rád něco jiného. Soudní proces byl fajn, dění v nemocnici bylo čtivé, ale dějová odbočka s Erikou v redakci novin SMP byla naprosto zbytečná (možná důležitá pro plánovaný další díl)

Jinak 97-krát se v ději objevila v různých varintách káva :-) a to nezapočítávám slova jako kávovar a kavárna (zpětně mě mrzí, že jsem si nečárkoval i tato slovo, ale už je pozdě. Abych si zlepšil náladu, tak si udělám dva obložené chleby :-) )

RHorse
21.09.2020 5 z 5

Krásně dokončeno. Ze začátku jsem teda bylo trochu zklamaná, že předchozí děj se tak rychle uzavřel a nepokračoval a že se příběh přesunul jinam. Nicméně kniha má úžasnou gradaci a znovu pro mě bylo těžké ji odložit. Je až udivující, jak si člověk dokáže oblíbit postavy a fandit jim. A posledních 100 stran, nic uspokojivějšího jsem už dlouho nečetla. Nejlšpí scény byly za mě se soudním procesem. Holt jen škoda, že pokračování za to nestojí.

lencin
19.09.2020 5 z 5

Poslední díl trilogie Milénium.
Vynikající.
(2010)

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda je v

Přečtených9 122x
Knihotéce1 993x