Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5534 586

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

domi88
02.04.2014 4 z 5

Jsem ráda, že se na začátku hodně zopakovalo, četla jsem díly během jednoho roku, tak mi to aspoň připomnělo. Nejvíce mě bavilo, jak Annika rozsekala Teleboriana :) Jinak Lisbeth byla nějáká jiná. Ale fakt se čte sama.

fruitbueno
28.03.2014 5 z 5

Bez váhání plná palba, zejména za to grandiózní finále, při kterém jsem skoro nedýchala a dočetla ho za necelé dvě hodiny. Počátek knihy trochu rozvláčný (hodně, hodně, fakt HODNĚ vedlejších postav, jmen, které tvoří gulášoidní dojem), ale ten závěr to vyrovnal na jedničku. Jsem nadšená a konečně se můžu vrhnout na filmy. Doporučuju, čte se to samo!

nula87
24.03.2014 5 z 5

Velkolepé vyvrcholení celé trilogie. Napínavé na každé stránce.

MonisPop
19.03.2014 5 z 5

V posledním díle se mi občas zdálo, že má kniha až příliš postav na to, aby byla každá rozebrána a popsána do detailu. Nicméně nemohu popřít, že i přes tyto nudnější části mě i poslední díl velmi zaujal a musím mu dát pět hvězdiček. Také si myslím, že trilogie byla skvěle zakončena a již nepotřebuje další pokračování od jiného autora.
Obdivuji autora za to, že dokázal promyslet takový skvělý příběh a dát všechny souvislosti dohromady.

Manifest blech
17.03.2014 5 z 5

Úžasná kniha, pravda krátkými chvílemi se táhla, ale to bylo tak krátce, že pak jsem potřebovala nutně vědět, jak to vlastně dopadne. A když to vím, rozumím, že se chystá (i když od jiného autora, poněvadž Stieg už pokračování napsat bohužel nemůže) čtvrtý díl Milenia.

Co dodat. Je to síla.

olsmen1
16.03.2014 5 z 5

Nejlepší díl

dzejbi
28.02.2014 5 z 5

Třetí a zatím poslední díl série Milénium (pokud další napíše nějaký najatý pisálek, tak radši ať ani nevyjde) jsem četl s obrovskou chutí, byť s vědomím, že jde o poslední Larssonovu knihu.

Jde o více než důstojné završení série. Předešlé knihy byly skvělé a ani trojka nevybočuje ze zajetých kolejí. Na to, že autor plánoval další pokračování, které měl dokonce rozepsané, je závěr více než uspokojivý a klíčové otázky jsou zodpovězeny a uzavřeny.

Milénium je zkrátka úžasná trilogie, kterou vřele doporučuji. Nepochybně to nebude trvat dlouho a po sérii sáhnu podruhé a někdy později i potřetí...

Ernesta
24.02.2014 5 z 5

super, jsem ji precetla za 2 dny, vsechno slo stranou i nadobi...

Sepurine
24.02.2014 3 z 5

Třetí díl mě, narozdíl od většiny čtenářů, bavil nejméně. Četla jsem ho dlouho, často mě nudily hrozně dlouhé popisky s moc informacemi. Zaujala mě hlavně poslední třetina. Ale jinak celkově tuto trilogii hodnotím velice kladně.

dadako
19.02.2014 2 z 5

Třetí kniha trilogie mě bavila asi nejvíce. Platí o ní ale to samé co o ostatních... Přehnaná popisnost a z toho občas plynoucí nudnost. Kdyby byla každá z knih o třetinu kratší nikdo by si toho nevšiml. Trilogie je podle mého značně přeceňována. Čtení knihy má přece bavit, ne být závodem o to kdo přečte více zbytečných stránek rychleji. Jsem rád, že jsem si trilogii přečetl a čas nad ní strávený nelituju, ale že bych se k ní někdy vracel rozhodně nehrozí.

lenka01
16.02.2014 5 z 5

všechny tři díly byly plné napětí a myslím, že se povedlo i filomové zpracování

matas888
15.02.2014 4 z 5

Pro mě je to jednoznačně Lisbeth, kdo dělá tenhle příběh, její postava mě nutila číst pořád dál. Třetí kniha je důstojným zakončením triologie, ale z mého pohledu byla nejslabší, chvílemi jsem se trochu nudila a přehršel informací mi místy přišel na škodu, přesto je celé dílo opravdu perfektní čtenářský požitek.

pajatp
11.02.2014 5 z 5

já nechci, aby to skončilo :-( takže...prvních stopadesát stránek jsem četla max. 20-30 stránek denně, než jsem se začetla a zbylých přes 500 na jeden zátah... úchvatný... PAN SPISOVATEL!!! škoda, že se nedočkám dalších a dalších pokračování, protože Lisbeth i toho zatracenýho :-) Mikaela jsem si zamilovala ...

MarieAnnaSarah
06.02.2014 4 z 5

Po přečtení druhého dílu jsem se okamžitě ponořila do třetího. Ani ten mě nezklamal :)

Mikael Blomkvist je zoufalý, díky neschopnosti policie hledaný vrah uprchl a navíc Lisbeth Salanderová bojuje v nemocnici o život. Uvědomuje si, že vůbec nic není za nimi a hra teprve začíná. Oba je čeká ještě dlouhá a trnitá cesta k rozkrytí a uzavření celého případu.

Páni, po klasické detektivce Muži, kteří nenávidí ženy a pořádném thrilleru Dívka, která si hrála s ohněm, nám pan Larsson předložil další díl, který se od předešlých opět velmi liší. Tentokrát bych ho zařadila mezi díla krimi, tedy příběh, kdy je již pachatel od začátku známý, pouze dochází k rozkrytí celého příběhu, včetně dopadení i soudního procesu.
Pokud bych to měla shrnout, pak mohu říct, že příběh se mi líbil, plynul svižně, bez zaškobrtnutí a vše do sebe krásně zapadalo. Pan Larsson se vyhnul otřepaným klišé, ušetřil nás happyendů a ukončil celou sérii velmi uspokojujícím způsobem. Jediné minus pro mne v tomto příběhu byla stále se opakující věta "Hovořili spolu dvě hodiny.", to mi už ke konci trochu vadilo.

Ač jsem plný počet hvězd udělila pouze prvnímu příběhu, zbylé dva byly objektivně tak na 4,5*, musím uznat, že celá série je bravurním počinem s vytříbeným stylem psaní, který ani jednou při čtení všech 1832 stránek nenudil. Za to opravdu klobouk dolů. Děkuji panu Larssonovi za tak úžasné dílo a je mi moc líto, že musel z tohoto světa odejít tak brzy.

Zolino
05.02.2014 5 z 5

ˇUžasné vyvrcholenie trilógie, najviac sa mi páčil. Škoda, že nemá pokračovanie.

Val
04.02.2014 5 z 5

Po přečtení posledního dílu trilogie zažívám velký smutek. Knihy jsem si vyloženě zamilovala a Mikael i Lisbeth mi budou moc chybět. Milénium jako celek rozhodně patří mezi nejlepší knihy, co jsem kdy četla a je velká škoda, že autor již není mezi námi. Myslím, že by nás ještě překvapil. Doporučuji...

Lindulinek
04.02.2014 3 z 5

Poslední díl jsem přečetla spíše z donucení. Rychlejší by bylo kouknout na film. Kniha psaná dobře, ale pro mě nezajímavé téma. První díl byl pecka, ale další dva už pro mě měly moc složitý děj.

zpevSusannah
31.01.2014 5 z 5

Tato poslední kniha z série Milénium je asi nejslabší, ale přesto způsobila, že jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Když knižní formu porovnám s filmem, tak musím říct, že je to nebe a dudy. Film nudný, utahaný, ani jsem nedokázala ho dokoukat. Kdežto psané formě dávám jedničku s hvězdičkou :-)

Jossie
30.01.2014 4 z 5

Zakončení celé trilogie není špatné, všechno se tak nějak dořešilo, uzavřelo, zapadlo do sebe. Kdyby to nebylo tak rozvláčné a nebyl tam ten politický motiv, líbilo by se mi to víc.

Grejdus
27.01.2014 5 z 5

Spousta nových postav a rozvleklý děj, ale pořád jedna z nejlepších knih. Jsem zvědav na čtvrtý díl, dopisovaný po autorově smrti.

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda je v

Přečtených9 128x
Knihotéce1 993x