Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5529 586

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

INCOGNITOREADER
08.04.2023 5 z 5

Naprosto parádní zakončení trilogie. I když jsem knihu už četl nic to neubralo na napětí a na tom jak moc jsem chtěl pokračovat. Poslouchání do dvou do noci jen abych knihu dokončil. Ten úžasný pocit, když se příběh dostane k soudu a člověku prostě jen naskočí husí kůže, protože se přesně děje to na co celou dobu čekal. Naprosto brilantní finále. Tohle je trilogie, která je prostě top a jen tak ji něco nepřekoná.

AnetaKor
23.03.2023 5 z 5

Myslim, ze v celé sérii není jediná stránka, která by byla lichá.

nicolettkaa
22.03.2023 5 z 5

Původně jsem chtěla dát o hvězdu míň, ale výslech Teleboriana mě naprosto rozsekal a za to si pátou hvězdu zaslouží. Nezbývá než litovat, že toho autor nestihl napsat víc.

Mary81
13.03.2023 5 z 5

Skvelá trilógia! Keby som nečítala Šifru mistra bestsellerov, asi by som sa k nej nikdy nedostala, čo by bola veľká škoda. Hoci má táto tretia časť zo začiatku bavila kvôli tomu politickému pozadiu najmenej (úprimne som sa v tom strácala a nudilo ma to), v závere to autor vynahradil. A tak môžem len povedať Wow. Bola to skvelá jazda! Všetko sa vyriešilo, uzavrelo a ja môžem zase pokojne spávať :-D.
Mikaela a Lisbeth som si obľúbila už od prvého dielu a hoci tu opäť, podobne ako v dvojke, nemali priamu interakciu, ako dvojka boli skvelí!

sophi45
11.02.2023 5 z 5

Skvělé! Otáčela jsem stránku po stránce a celou knihu jsem měla přčtenou do týdne i přes její tloušťku. Rozhodně doporučuji.

martiline
07.02.2023 5 z 5

Čtení každé stránky mne neskutečně bavilo. Líbila se mi strategie, rozplétání záhad, odkrývání tajemství ... to vše mělo šmrnc a ani chvíli jsem se nenudila. Trošku mi to připomíná "agenta 007" :-), ale už jsem potřebovala nějaký příběh, který zdárně plynul bez zádrhelů ... Moc doporučuji k přečtení.
Až po přečtení komentářů jsem zjistila, že už další díl od autora není ... a že ... autor už také není mezi námi. Je mi to líto.
Trilogii uzavírám a do dalších dílů se pouštět nebudu ...

Petronelka123
04.02.2023 5 z 5

Dočteno. Lisbeth mi bude chybět. Skvělé a brilantní.

Agatha84
01.02.2023 4 z 5

Ač se stále jedná o velmi, opravdu velmi čtivou knihu, rozhodně už postrádá atmosféru prvního dílu. Předkládaný příběh je vlastně dosti jednoduchý, přímočarý, role hodných a zlých byly rozdány a my jen sledujeme, jak vše zdárně kráčí do sluncem zalitého konce.

Artim
31.01.2023 5 z 5

Tady už všichni všechno napsali...
Není co dodat. Snad jen škoda, že autor už neměl šanci pustit se do nového díla!

Domimátor
17.01.2023 5 z 5

Řadím mezi top spisovatele

ninano
01.01.2023 2 z 5

Z celé trilogie byla tahle část nejslabší. Nejlepší byl první díl, ostatní už postrádaly kvalitu nastavenou prvním dílem.

jana1976
18.11.2022 5 z 5

Film byl jen slabý čajíček.... doporučuji si přečíst. Opravdu jízda...

nevermore3
17.11.2022 5 z 5

Za mě dobré zakončení, dávám za 5*****, stejně jako u prvního dílu. Ano, popis vývoje u bezpečnostní policie, byl i pro mě dlouhý, a ano, nadužívané slovo žabka, mě fakt sralo.
Ale umím se od toho oprostit a nepsat sem takový cancy

kallisto
02.10.2022 5 z 5

Zatraceně nakrmený nášup, dramatické a uvěřitelné zakončení legendární skandinávské série.
Jen jsem se ani po těch třech dílech nedokázala srovnat s těmi "chlebíčky".. Smörgås je prostě obložený chleba, díky překladu jsem se každou chvíli propadla do pražských pasáží kolem Václaváku, holt jsem prostě neurotik, co se týká překladů..

jes09
16.09.2022 5 z 5

Za mě nejlepší díl! Detailní popisy a dějové linky do sebe neskutečně zapadají, čtenář ani nezaregistruje, že mu pod rukou sviští jedna stránka za druhou.
Teď bude těžké najít podobně kvalitní zpracování příběhu.
Milénium je TOP!!

Jerry H
20.08.2022 5 z 5

No tak vosí hnízdo jsem tam zrovna nenašel :-), ale zato tam bylo hnízdo jiných lumpů a podvodníků (těžce mi připomínalo naší politickou scénu). Jinak výborně zpracované, možná trochu více postav, ale vůbec ne na škodu. Vygradované až do konce, Lisbeth a spol to dotáhli do zdárného konce. Jestli se autor převtělí do jiné osoby, budu její knihy číst dále. Čest jeho památce. RIP.

Romanka89
18.08.2022 4 z 5

Za mě nejslabší ze série díky detailním popisům bezpečnostní police a jak tam co funguje, to mi přišlo zdlouhavé. Avšak závěrečný soud s Lisbeth byl naprosto skvělý a četl se jedním dechem a negativní pocity z knihy vyrovnal.

GeRaltzRiVie01
08.08.2022 5 z 5

Spousta detailů a postav (hlavně nekonečný popis právního systému a Švédské policie), ale tolik to nevadilo. Kniha má spád a vyšetřování krásně graduje na všech frontách (i když mi přišlo, že Mikael měl již od začátku nedostižný náskok před všemi). Před soudním procesem nešlo přestat se čtením.

jopp
03.08.2022 1 z 5

Bohužel jsem tento díl dočetla jen asi do čtvrtiny. Popis různých frakci policie mě otravoval, objevilo se také mraky dalších - podle mě zbytečných - postav, celé to na mě působilo přeplácaně, zbytečně rozvlekle, půlku bych vynechala. Škoda.

Majto
22.06.2022 5 z 5

Musím sa priznať, že tretia kniha ma dostala najviac z celej trilógie. Perfektný spád, plná akcií a zmien, s pekne vygradovaným záverom... Nedokážem nájsť viac slov ako: Dokonalý zážitok.

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda je v

Přečtených9 121x
Knihotéce1 993x