Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5534 586

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

Kverulant
13.11.2015 3 z 5

Třetí díl už po slabším zážitku z erotické leč detektivně nudné dvojky nepřekvapí fušováním do žánru bondovek, neboť těžko říct, do kterého jiného románu by se tento souboj dvou titánů dal zařadit. V komiksovém zpracování bez zbytečných nudných pasáží především v prostřední části by to bylo jistě snesitelnější. Je to lepší než dvojka, ale jednička je kvalitou míle daleko.

Heřmis
04.11.2015 5 z 5

Za tento díl i celou sérii dávám plný počet. Závěrečný díl skutečně uhání rychlým tempem až do finále. Akorát jsem si celou dobu říkal, zda se ještě na scéně objeví Blonďatý Obr - a ono .... Samozřejmě nemohu nic prozradit.

tinka1974
25.10.2015 5 z 5

Myslím, že tohle byl zatím nejlepší díl. Měl spád. Od začátku se děj rozjížděl stále dopředu. Žádné velké líčení minulosti. Spíš plynulé pokračování předchozího dílu. Za mě super

misbyxo
24.10.2015 4 z 5

Začátek se dal, prostředek byl pretahovanej a většinu děje tvořily informace o tajné policii což mě vůbec nezajimalo. Poslední část byla skvělá a napinava. Nebýt toho te poslední části tak bych hodnotila mezi 2-3* ale konec to vyrovnal.

MarketZal
21.10.2015 5 z 5

Skvělá kniha a skvělé zakončení trilogie

Tynni
20.10.2015 5 z 5

Naprosto úchvatné dokončení trilogie. Napínavé od začátku do konce, spousta nečekaných zvratů,... Za mě nejlepší díl.

ujunka
16.10.2015 3 z 5

To byla fuška... :)
Knihu jsem četla poměrně dlouho, hlavně její prostřední část. Ta byla strašne roztahaná. Nudila mě. Spousta jmen, ztrácela jsem se místy v tom kdo je kdo. Poslední třetina měla spád, napětí a děj.
Mikael je stárnoucí lovec žen a lamač srdcí. Čímž mi lehce lezl na nervy...
Každopádně si teď dám od Milénia nějaký čas odstup.

A samozřejmě i v tomto díle je hromada kafe a obložených chlebů :-D

Poky
02.10.2015 5 z 5

O poznání lepší než dvojka. Skvělé postavy a ještě lepší příběh. Akce poskrovnu zato dialogů a rozhovorů až po ko**t, ale vadilo mi to? Ne! Bez mrknutí oka dávám knížku do doporučených a plnou palbu hvězd! Tady jde prostě o kvalitní literaturu :-)

MGT
27.09.2015 4 z 5

Prošla jsem těmi hektolitry kávy, nekonečnou spoustou rozhovorů a dvouhodinových monologů a kupodivu jsem spokojená, ač se v knize nikdo nikam moc nepřesouval, nic moc akčních situací nenastalo a Lisbeth nám změkla jako máslo:)
Čekala jsem, že se tam Kamila alespoň nachvilku ukáže.

DennisMoore
24.09.2015 4 z 5

Po strhujícím začátku tempo zvolnilo, kniha byla docela rozvláčná (a snad na každé desáté stránce si někdo buď připravoval, nebo jedl obložený chléb), ale závěrečná zhruba čtvrtina už byla opět skvělá. Zakončení trilogie se tedy povedlo, Lisbeth Salanderová bezvadná, ovšem neodpustím jednu věc - dva lidé se chtěli navzájem zavraždit, nakonec se "jen" přizabili, skončili v nemocnici a tam leželi na stejném patře, na stejné chodbě, téměř v sousedních pokojích a vůbec nikdo je nehlídal? Cože? To se panu Larssonovi nepovedlo.

Zuziiik
17.09.2015 5 z 5

Tohle bylo naprosto úžasné zakončení celé trilogie.......nejlepší kniha z těch tří........skláním se před uměním pana Larssona.........to je kniha, kterou musím mít doma.....(a těch mnoho není)

Le.nul.ka
09.09.2015 5 z 5

Úžasné zakončení celé trilogie! Tleskám, smekám klobouk a všem doporučuji!

pkweb.eu
31.08.2015 4 z 5

Vzhledem k tomu, že kniha navazuje na předchozí díl, kde už se čtenář musel prokousat obšírným úvodem, je žačátek svižně čtivý. Bohužel to pak autor opět celé zpomalí a rozvláční. I přes obsáhlost příběhu i fakt, že od začátku čtenář ví, jak to skončí, jedná se zajímavé čtení.

Jonny
27.08.2015 5 z 5

Čtivé, napínavé. neztrácející nic z předností prvních dvou dílů. Škoda, že autor toho již víc nenapíše.

juli2
21.08.2015 5 z 5

Za mě super. krásné zakončení příběhu.

achilles
18.08.2015 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc nezaujala. Neustále omílání situací z předcházejících dvou dílů a jak píše vladislaus, kousání do rtů, neustálá kafíčka, a opakující se popisy sexuálního nadsamce Mikaela. Každopádně soudní proces byl skvělý, měl šťávu, i když trochu přehnaný, ta Lisbethina strana perfektně připravená, druhá naopak (asi poprvé u soudu). Celkově ale hodnotím trilogii vysoko, zejména první díl.

crazyjuan
07.08.2015 5 z 5

Nemá cenu hodnotit jednotlivé díly, ale celou trilogii jako celek a stručně řečeno - geniální. Měl jsem trošku pochybnosti, myslel, že se toto dílo přeceňuje, ale přečetl jsem jedním dechem. Propracované, výborně vymyšlené postavy, strhující. Škoda jen, že pan spisovatel Larsson musel odejít tak brzy.

elista
31.07.2015 5 z 5

Kniha perfektní a dobře se četla. 10/10 :)

Taji
11.07.2015 5 z 5

Opět skvělé, jen škoda, že nám pan autor zemřel :-(

trudoš
07.07.2015 5 z 5

A do třetice opět výborné, obzvláště začátek, který na rozdíl od předchozích knih navazuje na dvojku cca po deseti sekundách. Následuje sto stran strhujícího a neodhadnutelného děje. Ten bohužel vzápětí trochu stagnuje několik set stran, kdy se připravuje soudní proces, aby chvilku před koncem opět nabral grády.
První kniha byla detektivka, druhá kriminálka a třetí je špionážka. Ta navíc šlape víc než slušně, snad až na drobné podcenění staré výzvědné služby, která se chová celou dobu naprosto ukázkově, aby se na konci nechala přistihnout s kalhotami na půl žerdi.
Důvodem, proč se mi každá z knih tak líbila, je především fakt, že každá byla vystavěna zcela jinak. Autorovi se podařilo napsat tři poměrně rozsáhlé romány, aniž by vykrádal sám sebe, aniž by opakoval koncepci, aniž by se zamotal do klubka paranoidních konspirací. Příběhy fungují zcela samostatně, a přitom i jako celek. Užil jsem si každou stránku.

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda je v

Přečtených9 128x
Knihotéce1 993x