Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113264/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zcI-113264.jpg 5 5529 586

Milénium / Millennium série

Třetí díl světově úspěšné trilogie Milénium. Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným dohledem na jednotce intenzivní péče. Pokud se uzdraví, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Ale i v nemocnici, přestože je v kritickém stavu, musí být stále ve střehu. Je tu totiž ještě jeden pacient - Alexander Zalaščenko... Mikael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti. Lisbeth bude muset s jeho pomocí dokázat svou nevinu a také upozornit na zkorumpované politiky, kteří dopustili, aby se bezbranní lidé stali oběťmi zneužívání a násilí. Salanderová, bývalá oběť, je připravena úder vrátit. Kniha získala v roce 2008 ocenění The Glass Key za nejlepší dílo severské kriminální literatury. Na motivy této knihy, stejně jako předchozích dílů, vznikl celovečerní film v produkci agentury Yellow Bird. Film už zhlédly asi dva milionů diváků ve Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku a Španělsku. Připravuje se premiéra filmu v Kanadě, Estonsku, Řecku, Itálii, Francii, Německu, Švýcarsku, Rakousku a České republice.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

goldiex
26.01.2014 4 z 5

Musím se přiznat, že zpočátku jsem se u knihy nudila. Ale tak v půlce se děj rozjede a konec je pak už parádní.

Kůstka
22.01.2014 5 z 5

I třetí díl rozhodně stál za přečtení a za strávený čas, vede u mě ale pořád jednička. U třetího dílu mi klasicky trvalo, než jsem se začetla, ale kolem 150 stránky to začalo mít spád a mě sakra hooodně zajímalo, jak přijdou k tomu a onomu a jak si poradí s tímhle a tamtím. I když vlastně po celou dobu bylo jasné, kdo a co a proč a kdy udělal, samotné vyšetřování bylo i tak fakt napínavý. O soudu ani nemluvím, to jsem v napětí hltala. Jak už tady někdo psal, bylo tam docela dost zbytečné výplně, problémy Ericy Bergerové se mohly vynechat, popis jednotlivých osob a jejich životů možná někdy omezit a zkrátit a samotných postav tam bylo vážně někdy až moc. Na druhou stranu vážně napínavé, božsky komplikované a zamotané.. a je mi docela líto, že se s Lisbeth a Blomkvistem už nikde nesetkám.

Lucka.79
19.01.2014 5 z 5

Celá série pro mě byla skvělým čtenářským zážitkem.

Zorka
13.01.2014 4 z 5

Tolik opěvované Milénium! Musím opět opakovat to, že knihy jsou čtivé, všechny tři díly jsem přečetla za necelých 10 dní. Přímo vybízejí k filmovému zpracování. Člověk, když je čte, jako by viděl střihy filmu a slyšel jednotlivé dialogy hlavních postav (nemluvím o skutečném filmovém zpracování, které jsem neviděla). Stieg Larsson je určitě mistr příběhu, nicméně někdy méně znamená více. Kdyby autor vynechal zbytečně opakované pasáže, měla by knížka příjemných 300 stran. Přestože třetí díl hodnotím čtyřmi hvězdičkami (tedy stejně jako díl první, ten druhý byl pro mě pouze tříhvězdičkový), jsem do určité míry zklamaná. Očekávala jsem po všech těch doporučeních typu "To si musíš přečíst" jednoznačně pětihvězdičkovou knihu. A tak si asi půjdu "udělat nějaké obložené chleby, kávu se lžičkou mléka, dám si sprchu" a vyberu si ke čtení knížku, která možná nebude vzbuzovat takovou davovou psychózu, ale bude mému srdci blíž...

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Opět skvělá kniha. Ani druhý díl nezklamal.

Tobika
08.01.2014 5 z 5

Opět skvělý díl. Možná nejlepší z celé trilogie!

AnnaCZ
02.01.2014 3 z 5

Třetí díl byl pro mne spíše zklamáním. Děj se vůbec neposouval, dlouhé popisy minulosti postav mi přišly naprosto zbytečné. Na rozdíl od předešlých dvou dílů, které jsem hltala, do posledního dílu jsem se spíš nutila, abych knihu vůbec dočetla... Ale celkově příběh Milénia se mi velmi líbil.

Lilith1
31.12.2013 5 z 5

Poslední díl hodnotím jako nejzdařilejší a precizně propracovaný. Sice hrozná spousta nových postav, ale přesto seznámení s nimi bylo tak detailní, že se čtenáři nějak výrazně nepletly. I přeskakování na různá místa k dalším postavám nijak nenarušovalo děj. Ovšem za bravurní považuju prostě postavu Lisbeht, v každém jiném románu by její postava vyzněla směšně - dík paměti má skoro nadpřirozené schopnosti a díky prvnímu dílu není omezená financemi, ovšem v Miléniu působí tak realisticky, že bych věřila, že někoho takového může člověk potkat i v běžném životě. A to je to co mě na knihách baví, když příběhu můžu uvěřit a prožívat ho každou stránkou.

LuciusWlk
23.12.2013 5 z 5

Závěrečné zhodnocení trilogie je každopádně maximálně pozitivní. Larsson měl zajímavý styl psaní a každou postavu rozpracoval a detailně zařadil. Někomu to může vadit, ale já s tím neměl nejmenší problém. Trochu mě mrzí, že více nerozpracoval soudní líčení, které skrývalo obrovský potenciál, přesto jsem se nedokázal odtrhnout. Musím jednoznačně a smutně konstatovat, že infarkt, který Larssona porazil, vzal světu vynikajícího vypravěče!

VeronikaEn
22.12.2013 4 z 5

Trilogie Milénium je přesně ten typ knih, které vás pohltí a nepustí ze svého opojně čtivého náručí od začátku až do úplného konce. Škoda jen, že už je autor po smrti - o postavě Lisbeth by se dalo napsat ještě mnohem víc. Dodala bych ještě, že mockrát děkuji panu Larssonovi za skvělý zážitek.

Miru
11.12.2013 4 z 5

Přečteno, podtrženo - perfektní! V závěrečném dílu trilogie jsem už ale měla občas problém zorientovat se ve spoustě jmen a postav, které se v příběhu objevují. A opět se opakující situace z druhého dílu, kdy záverečné rozuzlení pro mě postrádá určitou gradaci, jakou by si dle mého názoru zasloužilo.

Hancza
09.12.2013 5 z 5

Třetí díl trilogie Milénium je stejně čtivý jako předchozí dva díly. Zvlášť poslední část knihy, kde probíhá soud, jsem se nemohla odtrhnout, odkud nebylo dočteno...

Donatello
23.11.2013 4 z 5

Nádhera...

mkarajda
23.10.2013 4 z 5

na tento dil jsem se po přečtení druhého těšila, ale pak mi už přišel trochu zdlouhavý. Občas jsem se v tom i trochu ztracela, ale ne tak, že bych se zase nechytla. Trochu mi v knize nesedělo, jak byl Mikael hlídaný a přitom si lítal a cestoval a nikdo si toho nevšiml. Trilogie se mi celkově líbila, k přečtení určitě budu doporučovat.

Askarinka
23.10.2013 3 z 5

Poslední díl triologie...Co říct?Nemám ráda když končí knihy a příběhy,které mě baví...Časem se k těmto knížkám určitě a ráda vrátím.

Moňa69
21.10.2013 5 z 5

Závěrečný díl trilogie nezaostává za předchozími částmi. Larsson nezaspal na vavřínech a do třetice všeho dobrého nám dopřává kvalitní počteníčko s vyřešením všeho, nad čím jsme si doteď lámali hlavu. Nejvíce se mi líbila část u soudu, dobře to těm šmejdům nandali!

MesLivres
13.10.2013 5 z 5

Více než důstojné zakončení celé trilogie. Třetí díl se mi líbil asi nejvíce, díky tomu, jak do sebe nakonec všechno pěkně zapadlo a nic nezůstalo nedořešené.

cicibajza
13.10.2013 5 z 5

milénium - to je pojem sám o sebe... čo viac dodať... snáď len to, že ma mrzí, že to skončilo

Evus
12.10.2013 4 z 5

Velmi napínavý příběh jsem přečetla jedním dechem, naprostá většina se mi velmi líbila, ale ten konec mohl být trochu propracovanější. Takhle se skoro 100 stránek před koncem všechno podstatné vyřešilo a až na zabití Nieminena a Niedermanna byly dost nadbytečné a celkově kazily svou roztahaností dojem....

Lenča89
05.10.2013 5 z 5

Četla jsem všechny tři díly a byla jsem ráda že jsem se k těmto knihám dostala,vtáhly mě do děje a nevěděla jsem kdy se čtením přestat :-) doporučuji všem!!