Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113264/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zcI-113264.jpg 5 5534 586

Milénium / Millennium série

Třetí díl světově úspěšné trilogie Milénium. Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným dohledem na jednotce intenzivní péče. Pokud se uzdraví, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Ale i v nemocnici, přestože je v kritickém stavu, musí být stále ve střehu. Je tu totiž ještě jeden pacient - Alexander Zalaščenko... Mikael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti. Lisbeth bude muset s jeho pomocí dokázat svou nevinu a také upozornit na zkorumpované politiky, kteří dopustili, aby se bezbranní lidé stali oběťmi zneužívání a násilí. Salanderová, bývalá oběť, je připravena úder vrátit. Kniha získala v roce 2008 ocenění The Glass Key za nejlepší dílo severské kriminální literatury. Na motivy této knihy, stejně jako předchozích dílů, vznikl celovečerní film v produkci agentury Yellow Bird. Film už zhlédly asi dva milionů diváků ve Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku a Španělsku. Připravuje se premiéra filmu v Kanadě, Estonsku, Řecku, Itálii, Francii, Německu, Švýcarsku, Rakousku a České republice.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

Renca.ch
12.09.2020 4 z 5

Trilogie se mi celkově líbila, ale třetí díl mi přišel nejslabší, hodně politiky a tajné policie, opakující se zápletky a velke množství postav,ktere někdy ani přímo nesouvisely s dějem..škoda že Lisbeth nedostala víc prostoru, ta mě bavila nejvíc..jsem zvědava na volne pokračovaní, ktere si chci taky přečíst

ydnac
01.09.2020 5 z 5

Pomsta je sladká :-) a Lisbeth jsem přála, aby se pomstila všem kteří jí ublížili...Vždycky jsem jí fandila a i když někomu se může zdát nesmrtelná, musí být :-),těžko by jsme pak četli její další příběhy :-) takže moc děkuji, že nám ji autor nenechal zemřít a snad se ještě v nějaké knize, tentokrát již od pana Lagercranze potkáme :-) VELKÁ POKLONA ZA CELOU SÉRII !!!!

Lída27
23.08.2020 5 z 5

Třetí díl opět nezklamal.

helusa2
22.08.2020 5 z 5

Tak za mě - dobrý! Celá třídílná série byla fajn detektivka se stále se zlepšující tendencí, takže jsem ochotna pozapomenout na své počáteční rozpaky :-D Zkusím i film - pokud se k tomu někdy dostanu ;-) A dám šanci i pokračování.

Pavlína79
18.08.2020 5 z 5

jsou skvělí - a tak bojovní

desert.fox
03.08.2020 2 z 5

Nelíbilo se. Neprůstřelné hrdiny nemusím a nelogické, za vlasy přitažené příběhy taky ne.

markal
30.06.2020 5 z 5

Jestli jsem měl po prvním dílu pocit, že jsem přečetl skvělou knížku, tak druhý a zejména třetí díl tento pocit znásobil. Absolutně skvělá trilogie. Maximální počet hvězdiček.

ctenarkaEva
05.06.2020 5 z 5

Výborné čtení. Určitě si tuto sérii za nějakou dobu opět přečtu.

m_martina
02.06.2020 5 z 5

A poslední díl je stejně výborný jako předchozí knihy. Sbohem, Lisbeth a Mikaeli.

Maevie
20.05.2020 5 z 5

Stieg Larsson byl především novinář a jeho knihy podle toho vypadají. Nenabízejí pouze čtivý, napínavý příběh, ale logickou argumentaci, spojování událostí a hledání příčin a důsledků v celé švédské společnosti. K tomu si přidejte geniální zápletku třetího dílu Milénia a rychlý dějový spád už od prvních stránek a máte mistrně napsanou knihu, která si zaslouží jen a pouze pět hvězd.

PavlaAda
20.05.2020 5 z 5

Všechny tři díly hodnotím jedním slovem: SKVĚLÉ.
Neuvěřitelně vymyšlený a poutavý děj, je pravda, že v tom třetím mě tam pár věcí rušilo, ale ve finále jsem na ně zapomněla a bylo to super. Po dočtení jsem měla dobrý pocit a zároveň to ve mě zanechalo velkou a pozitivní stopu. Na tuto trilogii se obávám, že i kdybych se sebevíc snažila - nezapomenu. Vřele doporučuji a pomalu se připravuji na další díly, i když se od nich snažím neočekávat takovou kvalitu, jako měly první tři díly, ale kdo ví :)

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Vyborna trilogie!

Marta08
04.05.2020 5 z 5

Nemám slov! Bylo to brilantní, perfektní..jednoduše skvělý! Příběh Lisbeth se uzavírá...
Spoiler: Moc jsem se těšila na soudní proces, odhalení spiklenců a hlavně na grilování některých aktérů, jak Pavlovův slintající pes :D Ze všech tří dílů mě tento bavil nejvíc. Celý příběh je geniální, výborně vymyšlený a perfektně napsaný. Velká škoda, že autor zemřel předčasně :(

katst
01.05.2020 5 z 5

Skvěle napsané a promyšlené. Nutné maximální soustředění po celou dobu čtení. Je to zamotaný příběh, plný nových jmen a skutečností a přitom nakonec naprosto jasný a pochopitelný. Třetí díl mě bavil nejvíc.

konicekbily
25.04.2020 5 z 5

Potřetí v cíli se čtením celého Milenia. Jak píše Annie 10, že tento třídílný soubor je tak skvělý, že se k němu vrátí, a udělá dobře. Taková "multi-zápletka" se hned tak nenajde. Pokusím se o shrnutí: odhaleny skandální vztahy dvou rodin, sexuální zneužívání také nejméně na dvou místech, neobvyklá "záhada zamčeného pokoje" v díle prvním, tyranie v rodině, zapojení tajných služeb, kritika politické a soudní moci, souboj novinářů s bohatým okolím, hackerské a počítačové dovednosti a to vše propojeno, skvěle napsáno a vysvětleno! Poznámka na závěr: k pokračování příběhu od jiného autora nemám odvahu, asi bych při četbě nenacházel požadovanou kvalitu. Anebo to mám zkusit?

Annie10
22.03.2020 5 z 5

Tento díl mě bavil více než 2. Je to ale tak zamotaný, propletený, složitý a geniální příběh, že se k tomu určitě někdy vrátím a dám si to znovu. Skvělý.

cluci
10.03.2020 5 z 5

Ne,není možné, že trilogií to končí. Co bude dál s Mikaelem a Lisbeth?, je tu otevřená otázka, kterou David Lagercrantz nemůže vyřešit svým pokračováním. Ač se více vyhýbám thrilerům, tak Milénium patří mezi nejlepší knihy, co jsem kdy četla. Příběhy jsou velmi živé, plné zvratů. Poslouchat jako audioknihu to je opravdový bonus*****Určitě si ji přečtěte, poslechněte a zkoukněte i filmovou verzi, Millénium je úžasné

Burák
19.02.2020 3 z 5

Rozhodně se mi to líbilo než předchozí díl. Sice už to nebyla klasická detektivka, šlo spíš o politicko-špionážní thriller, ale já byla spokojená. Zajímavé byla část věnovaná soudnímu procesu, to mě bavilo dost. Ale asi to nebude každého šálek kávy. Určitě je pravda, že ze všech 3 dílů. je tento nejvíc náročný na pozornost a občas je těžší zorientovat se ve velkém množství postav. Takže doporučuju, číst celou sérii hned za sebou a nedávat si delší pauzy ve čtení, dokud držíte v paměti všechny ty jména a zápletky.

Celkově se mi celá trilogie líbila a ráda ji doporučím ke čtení, ale mrzí mě, že jsem se k ní nedostala třeba o 10 let dřív. To jsem ještě neměla načteno tolik severských detektivek a celkový dojem by byl určitě o dost větší.

vojteska70
13.02.2020 2 z 5

Nemůžu si pomoci, ale prostě tohle mně už nebavilo. Do kvality prvního dílu to má daleko.

Veronika.Lap
04.02.2020 5 z 5

Fantastické zakončení celé trilogie. Jak už tu někdo zmiňoval jedna se o velice propracovaný příběh plný jmen a složitostí, takže pokud nemáte na knihu dostatek času a stane se, že pár dní nebudete číst, lehce se poté v ději ztratíte a musíte číst zpětně. Nicméně je obdivuhodné jak spisovatel dokázal sestavit celý příběh. Část kde se zabíhá více do politiky mě moc nebavila, ale od druhé poloviny knihy je to jízda, která nejde zastavit a musíte číst dál a dál. Upřímně váhám zda pokračovat dalšími díly od jiného autora.