Milénium 1–3 (box)

Milénium 1–3 (box) https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47646/bmid_milenium-1-3-box-zdy-47646.png 5 448 66

Souborné vydání trilogie Milénium, která se stala celosvětovým fenoménem. Stieg Larsson ve svém kriminálním opusu z moderního Švédska zúročil vlastní zkušenosti z investigativní žurnalistiky. Příběh Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky, fascinuje miliony čtenářů po celém světě a dočkal se i filmového zpracování. Dárkové balení v krabici v exkluzivní grafické úpravě. Detektivní příběh o novináři Mikaelu Blomkvistovi a svéhlavé Lisbeth Salanderové je ale trilogií možná pouze nešťastnou náhodou. Spekuluje se totiž o tom, že autor si již dříve sám pro sebe načrtl několik pokračování „trilogie“. Mělo se jednat až o šest dalších knih. Do své smrti ale stihl napsat jen tyto tři romány, které byly všechny poprvé vydány až po jeho smrti.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Host

Millennium 1–3 Boxed Set , 2005

marketa3815
marketa3815
11.04.2023 4 z 5

Četla jsem už hodně dávno, nicméně si pamatuju, že Milénium bylo dost čtivé, ale na mě moc úchylné. Měla jsem z něj nějakou dobu noční můry.

sarka4934
sarka4934
01.03.2023 5 z 5

Naprosto dokonalá trilogie.!!!
Po zapůjčení z knihovny jsem i zakoupila po přečtení domů. Vřele doporučuji.
Filmy rovněž skvělé.

Hkk935
Hkk935
18.02.2023 5 z 5

Naprosto fantastická trilogie, čte se jedním dechem.

gab72
gab72
06.02.2023 5 z 5

nemám co dodat, vše již bylo řečeno. Skvostná!

Janizoun
Janizoun
12.08.2022 5 z 5

Tato trilogie je to nejlepší co jsem v tomto žánru ve svém životě četla. Je to skvost mezi knihami. Tyto knihy ani nelze komentovat, to se prostě musí přečíst :-)
Doporučuji je všem.

Hnaty
Hnaty
10.08.2022 5 z 5

Ano, ano, ano! Vřele doporučuji. Napínavé, skvěle napsané, nepředvídatelný příběh.

Booky84
Booky84
10.01.2022 5 z 5

Úžasná knižní série, ke které jsem se již několikrát vrátila a stále je pro mne čtivá jako poprvé.

milary
milary
16.05.2021 5 z 5

V dávném šerověku jsem sérii viděla. Pamatovala jsem si, že to bylo hodně drsné koukání, - a jinak? - sotva oba hlavní protagonisty.
Mám ráda hlas pana Stránského. A zcela nahodile jsem tuhle narazila na pár komentářů k jednotlivým dílům Milénia. K poslechu mě však postrčil jeden s atypickým závěrem ohledně autora: ...čest jeho památce... Hmm... No tak jsem si rozklikla životopis - a pochopila.

První část se mi "líbila" v podstatě nejmíň. Tak na - řekněme - slabých deset? :) Zejména proto, že tématicky už to bylo za hranou toho, do čeho bych se pustila normálně. Ale "normálně" by krutost popisovaného nepřevážilo fenomenální zpracování.

Druhá část byla něco, od čeho už dost dobře nešlo se odtrhnout. Pro mě nejlepší.

Před třetím dílem jsem o mezipauze už ani neuvažovala, k poslechu se vracela v co možná nejkratších intervalech a poslouchala po co nejdelších kusech. I proto, že záplava postav a švédských jmen dávala pozornosti řádně zabrat. Ale pokud člověk nepauzíruje moc, určitě ze souvislostí nevypadne. Také po téhle stránce se Larsson ukázal nejen jako úžasný autor, ale precizní a mimořádně zkušený novinář, výsostně schopný uspořádat a přehledně předložit složky komplikovaného děje a vygradovat ho k přesvědčivému závěru.

Mě osobně moc nelákají pokračování oblíbených děl jinými autory; málokdy se to povede. U Milénia bych to nejen neriskla, ale ani neudělala z úcty k autorovi.

snejdinka
snejdinka
08.04.2021 5 z 5

super serie

stanislava7096
stanislava7096
15.03.2021 5 z 5

Vracím se k celé sérii opakovaně. Nechápu to, ale při každém čtení najednou zjistím něco, co jsem předtím neviděla nebo si nevšimla. Dokonalá Lisbeth, skvělý Mikael. Jsem si jistá, že se k nim ještě párkrát vrátím.

Ivca72
Ivca72
29.12.2020 4 z 5

Super, obľúbené.

Lilip
Lilip
25.08.2020 5 z 5

Perfektni trilogie, cte se skvele. Od tretiho dilu jsem se nemohla odtrhnout.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
10.06.2020 5 z 5

Vynikající trilogie o pátrání novináře Mikaela Blomqvista, který se náhodou seznámí s Lisbeth Salanderovou, která je hackerka a žije život odlišný od všech ostatních. Tato nesourodná dvojice vytvoří zajímavý pár, který přes všechny nesnáze a útrapy, nakonec dojde k vyřešení celého zamotaného příběhu. Tahle trilogie mě obrovsky vtáhla do děje a přečetl jsem jí v rekordním čase, protože mě to nutilo stále číst, abych věděl jak celý děj dopadne. Ale bohužel tím, že Stieg Larsson zemřel, pro mě skončila i tato dvojice. Neláká mě číst další pokračování, protože se obávám zklamání a chci si zachovat svůj pocit, která tato kniha ve mě zanechala, z této trojice.

WaspSalander
WaspSalander
18.05.2020 5 z 5

Miluju. Děkuju.

sasari
sasari
17.04.2020 5 z 5

100%..absolutní pecka. Chtěla bych číst dál a dál, ale bohužel mi zbývá posledních 200 stránek a začínám z toho být smutná :)

Abroš
Abroš
24.02.2020 5 z 5

Dobře čtivé ani náznak,že by knihy mohly nudit.Takové hrrr čtení.Děj pěkně rychle kvapí.:skvělé

MilanCFC
MilanCFC
23.01.2020 5 z 5

Neuvěřitelná trilogie, u které jsem si přál, aby nikdy neskončila. Až tak dobré to je. Dát knihu z ruky vůbec nešlo.

Tms636

napínavé, skvělé.

tynucha
tynucha
17.05.2019 5 z 5

Neskutečná série, čím víc se blížil závěr, tím víc mně bylo líto, že už není a nebude další pokračování. Chtěla bych být na chvíli palubním počítačem kosmické lodi Červený trpaslík, který si nechal vymazat z paměti databázi knih Agathy Christie, aby si je mohl přečíst znova.

švédská literatura

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Milénium 1–3 (box) je v