Milenci prežijú

Milenci prežijú https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341821/mid_milenci-preziju-yR8-341821.jpg 5 2 1

Sofia Hobsová, dvadsaťdvaročná študentka práva, sa len ťažko vyrovnáva so smrťou Niny, svojej kamarátky z detstva. Napriek tomu, že polícia prípad posúdila ako nehodu, Sofia má podozrenie, že jej priateľka bola zavraždená. Púšťa sa do pátrania na vlastnú päsť a presťahuje sa do malého mesta, v ktorom k činu došlo. Nebezpečenstvo je nablízku a Sofia sa ocitá v spleti mysterióznych javov, vášnivých citov, silnej nenávisti aj krutej pomsty.... celý text

dencuska
18.06.2017 5 z 5

Kniha Milenci prežijú prináša niečo nové, neokukané, originálne a osobité. Za normálnych okolností nevyhľadávam v knihách mysteriózne prvky, avšak v tomto prípade bol príbeh podávaný naozaj pútavo. A hoci som si uvedomovala, že niektoré situácie boli “len fiktívne”, zdali sa mi až príliš vierohodné. V niektorých momentoch som sa pozastavila nad odvahou hlavnej hrdinky Sofie, ktorá sa bezhlavo vrhala do situácií, ktoré mi už len pri samotnej predstave privolali zimomriavky.

Myslím si, že autorke tento štýl písania a literárny smer, ktorým sa uberá naozaj pristane. Postavy sú vykreslené natoľko realisticky, že som pri každej spozornela a premýšľala, či na nej nie je niečo podozrivé a či jej možno dôverovať. V tejto knihe si prídu na svoje čitatelia, ktorí obľubujú príbehy s troškou lásky, vášne, jemnej erotiky, napätia, detektívnych prvkov, závanu psychológie a filozofie, ale hlavne mysterióznosti. Určite odporúčam, pre mňa bola príjemným prekvapením.

slovenská literatura mysteriózní, mystéria

Inéz Melichová