Milenci a cizinci

Milenci a cizinci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30834/bmid_milenci-a-cizinci-1AR-30834.jpg 4 78 13

Kdysi byli Shawn a David Ryderovi skvělý pár - nejlepší přátelé a nenasytní milenci. To však bylo dřív. Shawn, která se zabývá programem rozmnožování ohrožených druhů jihoamerických opic, odjíždí na expedici do Peru a téhož dne se vinou Davidovy chvilkové nepozornosti utopí jejich malá dcerka. Shawn se přes tuto tragédii nedokáže přenést, nechce Davidovi odpustit. Z Davida a Shawn se stali cizinci, odděleni nepolevující bolestí a zničujícími pocity nenávisti a viny. Ještě po několika letech Shawn trestá Davida lhostejností a necitelností. Nakonec dospívá k rozhodnutí, že se nechá rozvést. Za této situace se Shawn jen nerada podřizuje skutečnosti, že David, rozhlasový reportér, ji bude doprovázet na další cestě do Jižní Ameriky. Uprostřed nádherné přírody v amazonském pralese se jejich výprava náhle ocitne bez jídla a spojení se světem. Bezprostřední hrozivé nebezpečí odhaluje Shawn poznání: navzdory všemu ji s Davidem spojil osud navždy. Dokáže odpustit a najít ve svém zatvrzelém srdci místo pro lásku?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Lovers and Strangers , 1990

Címa
15.11.2023 3 z 5

Nevím, zda to bylo tím prostředím, kde se kniha odehrává - tedy výzkumné centrum, prales, opice - ale asi mě tato kniha bavila zatím ze všech, co jsem od autorky četla, nejméně a to už mam prectenych asi 7 knih. Chvílemi mě štvala i některá z postav. Ten spí s tou, ta zase s tím, ale jinak dobrý. Některé části knihy, kde se tolik neřeší postavy, jsou dobre, viz popis cesty do džungle, více info o Peru ale jinak bych ji nikomu asi ani nedoporucila.

xena2711
16.01.2020 3 z 5

Asi nejslabší kniha, kterou jsem zatím od autorky četla. Nebyla špatná, to říci nechci, ale nebylo to klasické wau, na které jsem u ní zvyklá... Předvídatelný příběh z džungle s milostnou zápletkou a hlavně odpuštěním..četla se lehce jako všechny její knihy.

Prateri
01.10.2019 4 z 5

Trochu jiná Diane Chamberlain - ani romantika a ani mezi dobrodružství bych tuto knihu nezařadila. Je to propletenec vztahů, nevěry a odcizení, hledání cesty a špatných rozhodnutí. Čte se dobře. Prostředí džungle v Peru je bonus.

broskev28
24.11.2018 3 z 5

Když jsem knihu začala číst, připomněla mi Jodi Picoultovou a její Čas odejít. Nemyslím tím, že by se nějak dějově shodovala, ale šlo o život ve zvířecí rezervaci, o zajímavé soužití rodinných příslušníků. Prostě to pro mne nebyla "ta" Diane Chamberleinová, na jakou jsem zvyklá.
I tak jsem ráda, že jsem se ke knize dostala a přečetla jsem ji. Líbilo se mi vykreslení vedlejších postav příběhu, zajímavé scény v peruánské přírodě - další z mnoha míst, kam se velmi pravděpodobně nikdy nedostanu. Snažila jsem se pochopit chování hlavních hrdinů a především to, jak rodinná tragédie ovlivnila jejich další život; ne vždy se mi to dařilo, přiznávám. Ale knihu určitě doporučuju.

martiline
21.08.2018 4 z 5

Občas jsem chování hlavních hrdinů nechápala. Ale nepřísluší mi hodnotit. Trvalo mi dlouho než jsem se tak nějak začetla tak, aby mne to bavilo.

Arsi
02.03.2018 4 z 5

Celkem předvídatelný konec, ale jinak pěkné, napínavé čtení.

adriane9
23.12.2017 3 z 5

"Bála se, že kdyby se dotkla teplé pleti jiné lidské bytosti, rozpadla by se na kusy." Úryvek z knihy, kterým nic nenapovím a který je pro mě nejsilnější z celé knihy. A ano Shawn byla protivná, byla zlá a byla taky lidská. Asi se s ní trochu ztotožňuji, protože mě to ranilo stejně jako ji, jen já bych oproti ní opravdu zemřela zoufalstvím..

bekule
19.10.2017 3 z 5

Tři čtvrtiny knihy jsem byla zklamaná - letos jsem sáhla už po druhé knize od Chamberlainové která mě tak úplně nesedla. Jak v Útěku tak i v tomto příběhu pro mě nepochopitelné jednání hlavní ženské postavy. Nakonec , asi posledních 80 stránek jsem začala měnit názor na knihu a hodnotím jako lepší než Útěk. Příběh víc než o dobrodružství v džungli je o odpuštění, myslím že to je hlavním motivem knihy. Takže nakonec ano, Chamberlainová píše skvěle jen jsem se tentokrát nedokázala ani trošičku ztotožnit s absolutně nesympatickou sebestřednou, sobeckou hlavní hrdinkou, stejně z příběhu vychází i Evan. Zato velké plus pro Davida a Meg.

Danago
08.10.2016 4 z 5

Napínavá knížka z krásného prostředí Peruánské džungle. Emotivní příběh. Velice dobře napsaný. Autorka opět nezklamala.

Leniiis
16.02.2016 5 z 5

Jo, jo, jo!! :-) Opět super knížka s parádním příběhem..líbilo se mi i popsání džungle a té přírody ve které se příběh odehrával.

minirock
12.10.2013 2 z 5

Tak tady jsem sáhnul opravdu vedle. Manželé, které smrt dcery rozdělila tak, že se manželka chce rozvést, to bych ještě pochopil. Ale vykupovat svou vinu tím, že budu snášet manželčinu nevěru s nejlepším kamarádem, tomu už nerozumím. Ne, tohle nebyla knížka pro mě, nelíbilo se mi to.

hojchna
08.02.2013 4 z 5

I když konec se dal předpokládat, přečtení této knihy nebudete litovat :)

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Dramatická událost zblíží po tragédii znova Shawnu a Davida.