Milé dítě

Milé dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431473/bmid_mile-dite-tMZ-431473.png 4 652 198

Čtrnáct let ji drží zamčenou v chatě bez oken v lese. V tomto vězení mu porodila dvě děti. Všední den rodiny probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod – všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne je vyučuje. Otec se stará o svou rodinu, chrání ji před světem tam venku. A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo netuší, kde jsou... Tento thriller vymezuje hranice pochopitelného: krutý, tragický, hluboce dojemný.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Liebes Kind , 2019

alnahu
30.01.2021 2 z 5

Tak s této knihy jsem rozčarovaná-čekala jsem něco jiného. Tato kniha mě nijak nezaujala- v ději jsem se nějak ztrácela.

anája
24.01.2021 5 z 5

Perfektní psychothriller se vším všudy. Psychologické drama dokonale rozehrané . Nemohu souhlasit, že by děj strádal na intenzitě. Mě se kniha moc líbila a četla se sama. Žádny psychothriller se tomuto příběhu nepodobal. Hannah byla záhadná až děsivá. On dělá den a noc. Tečka.

Aghatte
21.01.2021 3 z 5

Jako všichni přede mnou. Začátek byl výborný, pak už to bylo jen dobré. Nemohla jsem se ubránit pocitu, že jsem to už četla, ač je to nová kniha. Připadám si při čtení jako oběť, nechutné pasáže vymazávám, přeskakuji. Nemusím to mít popsané do každého odporného detailu.
V knize je vidět, hlavně z "pohledu dětí", že autorka většinu času tráví ve společnosti znevýhodněných, utlačovaných, týraných a jinak životem poznamenaných lidí i dětí. To prostě nevymyslíš. Za to má velké plus!

blackoutzuzi
11.01.2021 3 z 5

Tento thriller pro mě byl celkem oříšek. Začátek byl skvělý - autorka zvolila jednoduchý, úderný styl psaní, který v thrillerech miluju. Díky krátkým kapitolám stránky mizely před očima, ani jste nevěděli jak. Navíc už od začátku bylo z knihy cítit pořádně nepříjemnou atmosféru a já si čtení vážně užívala. Zdálo se, že kniha nemá nic, čím by to celé mohla pokazit. Jenže... Čím déle jsem četla, tím víc příběh ztrácel na intenzitě a já se k tomu, abych knížku dočetla, nakonec musela nutit...
Můj celkový dojem z knihy vykompenzoval jen ten závěr. Za ten dávám palec nahoru a nějaká ta procenta navíc.

Světluška4
07.01.2021 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje již od samého začátku. Líbilo se mi vyprávění přiběhu různými postavami. Sem tam jsem se ztrácela ve vyprávění Lena/Jasmin na začátku, ale pak už jsem se zorientovala a bylo to super. Už dlouho se mi nestalo abych knihu přečetla tak rychle. Mě se tato kniha velmi líbila a byla pro mě i napínavá, ale věřím, že se najdou čtenáři, kterým bude připadat třeba i nudná, ale není to jen o autorovi, ale i o čtenáři kdy knihu čtě a jakou má náladu. Za mě každopádně doporučuji.

ZÓNA
05.01.2021 3 z 5

Závěrem vylepšený dojem z knihy.
I když podobných vyústění detektivních románů je v dějinách tohoto žánru spousta.
Příběhu chybí potřebné napětí, aby strhl a více zaujal. Vše je zbytečně soustředěno až na úplný závěr knihy, kde sice čtenáři spadne čelist, ale z předešlých více méně popisných stran zůstává podivná pachuť neprodaného potenciálu.
Mně v románu chyběla větší údernost a již zmiňované napětí. Ani postavy neohromily, jsou hodně pasivní, snad jen s výjimkou Matthiase, kterého jsem měl velice rád.
Thriller je v současné době možná nejpsanějším žánrem v beletrii.
Ale jen malé zrnko ze všech titulů na trhu si jej opravdu zaslouží mít za svým názvem jako přívlastek.

Adél784
05.01.2021 5 z 5

Milé dítě je jeden z lepších thrillerů, které jsem četla. Líbilo se mi, že kniha má krátké kapitoly a střídaly se pohledy třech postav. Rozhodně nejzajímavější kapitoly byly ty, které jsou vyprávěny z pohledu Hannah.
Hannah mi přišla chvílemi až děsivá:)
Kniha je napsána čtivě a čtenář se od knihy nemůže odtrhnout a potřebuje, co nejdříve vědět, jak to dopadne. Měla jsem v průběhu čtení několik teorií, jak se bude příběh dál vyvíjet, ale nebyli správné. V průběhu čtení zjišťujeme několik šokujících informací, které s příběhem zamávají....
Je to originální thriller, ale nechtěla bych, aby se něco takového stalo ve skutečnosti...
Pachatele jsem nakonec neuhodla.
Doporučuji k přečtení všem čtenářům thrillerů, kteří chtějí číst něco originálního, zamotaného, trochu psycho a hrozně čtivě napsaného.
4,5/5

ještěrka38
27.12.2020 3 z 5

Nečetlo se to zle, ale chvilkama jsem se ztrácela..

petula22
20.12.2020 4 z 5

Jako na debut super. Kniha je napínavá, kapitoly kratší, vyprávěné několika účastníky. Je zde plno otázek, které jsou postupně zodpovězeny. Z postavy Hannah mě občas mrazilo. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

joslin
13.12.2020 3 z 5

Dalo se to..

adel_pe
09.12.2020 5 z 5

Trochu jsem se bála zklamání z knížky kvůli některým recenzím, ale já tuhle knížku po přečtení doporučuju, kde můžu! Vtáhla mě do děje, bavily mě kapitoly z pohledů různých osob, konec mě dostal.

Arsi007
25.11.2020 3 z 5

Ve střídajících se kapitolách Matthiase (otce Leny a dědečka Hannah), Leny a Hannah postupně rozplétáme 14 let staré tajemství. Osobně bych úplně vynechala kapitoly Matthiase. Moc přínosné pro celý děj nebyly, resp. kdyby podstatné maličkosti byly vyprávěny z pohledu např. babičky Karen bylo by to snesitelnější. Ona každá postava byla totiž svým způsobem neskutečně zoufalá, otravná a šílená. Prostě jedno velké psycho. I co se samotného děje týče. U kapitol Hannah se vám kolikrát až vařila krev v žilách z toho, jak jste jí střídavě litovali a nenáviděli.

Velmi ale oceňuji finální rozuzlení. Přiznávám, že mě to vůbec nenapadlo. A to si mnohdy nezadám se samotným Sherlockem ????

IG: @hanybooks

Mikayla_m
11.11.2020 5 z 5

Tenhle thriller mě naprosto uchvátil. Od 1. strany úplně jiný, než jsem čekala. Skvělý. ⭐⭐⭐⭐⭐

Marluksa
11.11.2020 5 z 5

WOW!! Něco tak naprosto dokonale zamotaného jsem už dlouho nečetla. Na prvotinu naprosto famózní!! Jízda na horské dráze na druhou. Ač neodložitelná kniha, louskala jsem ji po dávkách, ať si ji víc užiju. Dokážu si představit, že tohle dílo někdo zfilmuje, páč to by byla panečku podívaná. Autorku určitě zařazuju na seznam svých oblíbenců a těším se na další knihu.
Ve zkratce: emoce, propletenec osudů, sílící a uvadající napětí, nedočkavost, dokonalé dialogy, nenásilný text - vše autorkou dávkováno postupně. Ze začátku jsem se úplně ztrácela, přesně tak, jak autorka chtěla. Hotové bludiště. Ale pak... každý další odstavec a stránka... blíž k rozuzlení. A tohle rozuzlení nikdy nebylo poslední. Tedy až na konci knihy.
Miluju tahle emotivní a svým způsobem šokující díla. Ostatně jako každý milovník thrillerů.
Rozhodně doporučuju!!

lištička123
08.11.2020 5 z 5

Skvělá. Od začátku do konce. Když už jsem myslela, že vím, tak to bylo všechno jinak. Nedošla jsem, kdo je únosce až do konce knihy a to mě baví.

mirunda
07.11.2020 5 z 5

Do poslední chvíle jsem netušila, kdo únosce je. Příběh měl spád a velmi dobře se četl.

Nimunka
01.11.2020 5 z 5

Výborná. Kniha se četla sama. Podobné téma už jsem sice párkrát četla, ale pořád mě to baví.

esfinge
30.10.2020 5 z 5

Smutný až depresivní příběh, který se mi ale skvěle četl. Do konce jsem netušila, kdo za tím stojí a celou dobu jsem si přála trošku té naděje pro Lenu.
Jinak když si představím, jak děti žily a co pro ne bylo "normalni", tak je mi z toho sakra úzko.

MarkétaI.
25.10.2020 5 z 5

Kniha se celkem rychle se čte, takže sotva člověk začne číst, tak je i konec.
Příběh má více pohledů, což se mi v tomto případě líbí.
Konec jsem čekala víc šokující nebo víc dramatický, ale i tak se mi kniha hodně líbila.

koki.veru
24.10.2020 5 z 5

Originální thriller ale prostředek knížky byl trošku pomalejší. Ale začátek i konec knihy byl opravdu super, napínavý a překvapivý.