Miláčku, vrať se

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

62 + 2 texty hanspaulského hudebníka, textaře, skladatele a zpěváka. Ty, které uvízly v paměti! První souhrnnější vydání Hlasových textů. Sám k tomu říká: „ Nešlo by nacpat do knížky těch asi čtyřista písniček, co jsem kdy napsal. Vybral jsem tyhle, protože uvízly v paměti. A po paměti jsem ty texty rekonstruoval, nemám totiž žádnou řádnou databázi. Je jich šedesát dva, stejně jako je mi let. Až kvůli doslovu Václava Kopty jsem přidal text ještě jeden a poté jednu básničku na objednávku. A zamíchal všechno, jak se mi to zrovna v hlavě vynořovalo. Takže můžete najít vedle sebe text, který jsem napsal v šestnácti a text, který mě napadl ve dvaašedesáti. Jediné spojení toho všeho je, že vždycky píšu na hotovou muziku. Byl bych nejšťastnější, kdyby si vážený čtenář, nahlížející do této knížečky, k tomu nějakou tu muziku pustil. Vím, v rámci možností. Ale přesto děkuji.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317883/big_milacku-vrat-se-ET6-317883.jpg 4.43
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Miláčku, vrať se

ZÓNA
22.11.2020

Vyslyšel jsem přání Ivana Hlase z doslovu a pustil si některé jeho písně.
Jistým způsobem je interpretace jeho textů lepší, než pouhá vlastní, osobní recitace.
Nejsem kdovíjakým příznivcem Hlasova písničkářství a bluesové hudby, kterou produkuje.
A osobně považuji za nejpodařenější text titulní MILÁČKU, VRAŤ SE. Zklamalo mě, že interpretem této písně není Ivan Hlas, ale skupina Bluesberry. V básnickém podání je mnohem, mnohem lepší.
Zidealizovat Hlasovu tvorbu nám chtěl v závěru sbírky Václav Kopta, sám autor mnoha hudebních textů. Nesdílím s ním jeho nadšení.
Možná, kdyby se sbírka Hlasových textů vydala jako zpěvník, byl bych ve svém hodnocení ne tolik kritický.
Obsahově mě texty příliš neoslovily.
Většina se jich pouze tváří tak, jakoby básněmi byly. Ale nejsou...
Vyzdvihnout musím hezké obrázky nahých žen od jičínského rodáka pana Hochmana. I on má v hodnocení své místo... Pomohl sbírce vystoupat ke třem hvězdičkám... )