Miláček národa

Miláček národa https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31855/milacek-naroda-31855.jpg 4 21 9

Životopisný román. Společně s osudy J. K. Tyla zobrazuje autor poměry české kultury minulého století, historické postavy, které podněcovaly či srážely české kulturní obrození.

Blue
26.10.2022 4 z 5

Trochu naivní, ale čtenáři Františka Kožíka jsou na jeho styl zvyklí. A asi jim i vyhovuje. I mně se to pohádkové vyprávění dobře četlo.

Belanna
28.08.2022 4 z 5

Další z mnohých knih naší rodinné knihovny, která mi z mládí utkvěla v paměti.

radimch
03.01.2022 5 z 5

Hezké čtení, obdivuhodně drsný život umělcův. Je až s podivem, že byl Tyl v takových podmínkách vůbec něco vytvořit. Smekám pane Tyle.

yaja8823
20.06.2021 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte, v druhé polovině vyznívá hodně smutně, člověk musí soucítit s Tylem i jeho rodinou, je to velmi smutné , že tak nadaný člověk se setkal s takovou zlovůli lidí výše postavených a musel často žebrat, aby měli na chleba.... Smutné...

fruitbueno
15.01.2021 4 z 5

Říkala jsem to už několikrát a budu se opakovat znovu, František Kožík svoje hrdiny zbožňuje, nekriticky uznává každé jejich nadechnutí a na textu je to pokaždé znát. Za J. K. Tyla by dýchal, protkává text tak sympaticky neskrývaným obdivem a úctou, že to čisté člověčenství musí potěšit i ty největší morousy.

Kuža007
26.03.2020 5 z 5

Úžasná historická próza Františka Kožíka.

kilometr
11.03.2019 4 z 5

Další povedená kniha pana Spisovatele o životě a díle Josefa Kajetána Týla.Nepatří mezi jeho nejlepší,ale za přečtení stojí určitě.85%.

Makoves
25.09.2015 5 z 5

Vynikající životopis vynikajícího muže.

p.stranska
18.05.2014 5 z 5

Skvělý František Kožík...v románu je všechno podstatné ze života Tyla, nic zdlouhavého a žádné zbytečné vysvětlování. Přitom je kniha velmi čtivá a pochopitelná určitě i pro ty, kteří toho ještě moc nepřečetli. Doporučila bych ji i pro starší školáky, velmi poučné čtení.