Našeptávač

Našeptávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415299/bmid_naseptavac-ucq-415299.jpg 4 682 207

Mila Vasquez série

V lese je nalezeno pohřbených šest useknutých rukou. Jsou uspořádány do tajemného kruhu a zdá se, že patří chybějícím dívkám mezi 8 a 13 lety. Zbytky těl ale nikde nalezeny nebyly. Případ dostal kriminolog Goran Gavila. Nerudný, vzpurný muž musí spolupracovat s mladou policistkou Milou Vasquezovou, která má pověst odborníka na pohřešované děti. Má totiž svou vlastní tragickou minulost, která ji zanechala poškozenou a neschopnou něco cítit. Je to výbušný, ale podivným způsobem fungující vztah. A když v lese odhalí další tajemství, stále víc mají své životy navzájem v rukou. Úchvatný literární thriller, který smetl Itálii. Našeptávač rozpoutal podobnou bouři jako romány Stiega Larssona. Tento román je výjimečný - provokuje, je inteligentní a nepoddajný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Il suggeritore , 2009

Terka1975
14.07.2023 4 z 5

Já tedy nevím, zda se mi kniha líbila nebo nelíbila, je mnohovrstevná, s tím musím souhlasit a není to úplně jednoduché čtení, protože vyšetřovatelé pracují s informacemi, které jsou objasněny až později. Zůstalo mnoho nezodpovězených otázek. Nebylo ani tak důležité, kdo je vrah, ale vše se odkrývá během vyšetřování. Mila je sympatická vyšetřovatelka, která pátrá po nálezu 6 dívčích paží. Mnohem víc mě bavila ta obecná linka, kdy se rozdělují sérioví vrazi podle druhu a druh našeptávač je už opravdu ve vyšším levelu. Nicméně si brzy chci přečíst další díly.

Pampalini
11.06.2023 3 z 5

Vcelku dobré čtení, komplikovaný příběh s hodně postavami a dobrou myšlenkou. Některé události jsou zbytečné a jenom šokují. Autor se pokusil vytvořit dalšího ultimátního netvora, ale Hannibal L. je jen jeden. Nadměrná koncentrace zvráceností příběhu nepomáhají a místo detektivky nakonec působí až surreálním a fantastickým dojmem. Ten umocňuje také geografická neukotvenost, nevíme, kde se to odehrává. Někteří z vyšetřovatelů by u policie působit nemohli. Autor si hodně nastudoval, co je pro mě velké plus. Na druhé straně všechny informace děj zpomalují a dělají méně přehledným.

michaela5515
04.06.2023 4 z 5

Některé pasáže zbytečně zdlouhavé, jak už tu bylo řečeno. Ale jinak skvělý psychothriller. Tým je celkově složen ze zajímavých postav. Zločin skvěle promyšlený. Mila a Gavila tvoří dynamickou dvojku. Nejoblíbenější postava je pro mě asi Boris.

hokaca
29.05.2023 5 z 5

Tak tohle mě fakt bavilo! Do poslední stránky jsem knihu odkládala jen nerada. Líbilo se mi, jak byl příběh protkán opravdovými případy. Jediné, co mne na začátku knížky vyloženě rozčilovalo, byl opakující se výraz IKSTÉ... Naštěstí se intenzita použití velmi zredukovala a já se tím uklidila. Napětí mě však klidnou nenechalo a vyústění pro mě bylo vážně překvapivé. Tento žánr moc nečtu, ale myslím, že v sérii budu pokračovat.

Didi15
29.05.2023 4 z 5

Námět byl skvělý , skupina vyšetřujících poměrně sympatická , ale dalo se z toho vytřískat víc. Něco se mi zdálo nereálné , až divné . Četlo se to rychle , takže čtivé to rozhodně je, ale prostě nějaké pasáže se mi nepozdávaly.

katerina28349
22.05.2023 5 z 5

Našeptávač je napínavý a temný psychothriller, který vás v táhne do děje, který se neustále mění. Další vražda a další potenciální podezřelí i z řad vyšetřovatelů což nabízí otázku komu vlastně se dá věřit. Díky těmto zvratům vás knížka drží v napětí ( co bude následovat ) a pozornosti až do konce knížky. Konec mě zaskočil a vůbec jsem ho neodhadla. Knížku Našeptávač můžu doporučit a těším se na další.

anája
16.05.2023 5 z 5

Za mě perfektní psychothriller. Nic mu nechybelo

myrna0868
03.05.2023 4 z 5

I přes některé, možná zbytečné pasáže, se mi tento začátek série zdá vydařený a nalákal mne na poklačování.

m2056
24.04.2023 2 z 5

Zbytečně moc zdlouhavé.

Betulefetule
17.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Update: již jsem psala k této knize komentář, a zjišťuji, že ze série. Asi bych si měla pořídit brýle. A měla jsem pravdu, chci vědět jak to s Gavilou dopadne. Prosím, přejte mi, abych neskončila se zlomeným srdcem, protože jsem ještě docela mladá, a nezasloužím si to.

Betulefetule
17.04.2023 5 z 5

Našeptávač má snad všechno, co by měl "psychothriller" mít. Je napínavý a čekáte, co se stane dál. Každou chvíli se mění ten, komu věříte. A teď bych se ráda dostala k jádru pudla.

Spoiler:
Gavila je moje nejoblíbenější postava z knihy. Ať se cokoli stalo, vždy byl na pomyslném prvním místě. Jenže všechno má své ale. To, co se stalo na konci knihy budu rozdýchavat ještě dlouho. Nevím, jestli jsem ráda, že není druhý díl (minimálně o něm nevím, ale kdyby byl, stejně si ho koupím). Asi bych nezvládla, kdyby umřel. Každopádně doufám, že nejsem sama, kdo se takhle cítí. Možná je sám autor našeptávač, a jeho záměrem bylo, abychom si všichni Gavilu zamilovali. Taky doufám, že můj komentář není zmatený, jako částmi tento thriller a všichni, kdo z toho máme podobný šok, se brzy vzpamatujeme.

oleg
28.03.2023 4 z 5

Tady jsem se místy ztrácela,musela jsem se soustředit,jelikož děj byl velice nabitý ale stálo to za to,určitě vezmu další....

Cassidy.L
23.03.2023 3 z 5

Příběh mi ze začátku přišel plný napětí, poté přišly zvraty a pro mne nepochopitelný konec. V některých kapitolách jsem se ztrácela a nedávaly mi smysl. Myšlenka velmi dobrá, ale já se prokousávala ke konci každou kapitolou. Dočetla jsem, ale asi jen protože knihu málokdy odložím.

rodak
05.03.2023 5 z 5

Tolik děje a zvratů narváno v této detektivce.Já to čtu tak nějak napřeskáčku a nevadí.Tento díl řadím k nejlepším.Už mi chybí jen Hypotéza zla...

ArwenAragorn
24.02.2023 4 z 5

81%

Vrátila jsem se k Našeptávači podruhé, protože si chci přečíst další díly série. Je s podivem, že tentokrát mi závěr nevadil, přišel mi docela reálný (asi závisí na náladě) a knize bych dala klidně pět hvězdiček.
Doporučuji!

Makůvka
20.02.2023 5 z 5

Jelikož si chci přečíst další díly této série, tak jsem se k Našeptávači musela vrátit podruhé, protože anotace mi už vůbec nic neříkala. Během čtení jsem si začala vybavovat určité okamžiky děje, ale i tak jsem se musela hodně soustředit na složitý, místy až překombinovaný obsah. Ale určitě to knize neubralo na čtivosti a napínavosti. Konec byl pro mě hodně zamotaný a na jednu detektivku příliš zvratů najednou. Mě se to ale ve finále líbilo a jsem zvědavá, co přinese další díl.

wotana
19.02.2023 4 z 5

Eva398 přesně vystihla moje domněnky z knihy, ale jako celek za mě super. Jdu na další díl.

Eva398
15.01.2023 4 z 5

Že začátku byla kniha čtivá, mělo to napětí. Ale dále někdy po půlce jsem se i chvílemi ztrácela, začalo tam být moc jiných linií děje a to už bylo moc. Jakoby tam toho autor chtěl nacpat co nejvíce. A konec mě taky překvapil.

Niu
14.01.2023 2 z 5

(SPOILER) Hodnocení bude pro mne značný oříšek. Jdu na rozlousknutí. Pozitivní je, že ve mně kniha vzbudila emoce a chtěla jsem jí dočíst do konce ze zvědavosti, kam že se to bude ubírat. A vlastně i přes značné skřípění zubů jsem chtěla vědět, kdo za tím vším stojí. Nebo spíš sedí.
Když se zamyslím nad autorem, tak snad italskou detektivku jsem nečetla. Jistě se tam propsala i nátura a vyšetřovací (ne)metody. Styl psaní a možná i překladu byl místy dost krkolomný a dával smysl až po opakovaném a pomalém přečtení.
Zase jsem si v průběhu čtení psala poznámky, jak je u pro mne iritujících příběhů obvyklé. Sem s nimi: To bylo tak komplikované, že by i jen tento jeden díl vystačil na celou trilogii. Stalo se tam toho tolik, že mi hlava šla kolem. Mě osobně by se líbila linie se sirotčincem. Co jsem nebyla schopná pochopit, je časové rozmezí, za které se všechno vyšetřovalo - několik dní odehrávající se v únoru. Hm, s tím, co do příběhu chodilo, se obávám, že tohle bylo tak na několik měsíců až let (rozkrývání pedofilní sítě, hromadné hroby, kdo, co, vyšetřování osob apod.). Co mě velmi zaujalo, byl fakt, že jsem během čtení vůbec nepostřehla, kde se příběh odehrává, v jakém městě, v jakém státě, na jakém kontinentu. Ano, asi dle jmen i autora by se dalo usuzovat, ale i tohle se stírá a autor si mohl zasadit příběh prakticky kamkoli. I když se gradací dozvídáme, jak co bylo, tak nešel přehlédnout nepříjemný tým, Rosová a její um s počítači, kriminalista Goran Gavila, coby civil. Mila byla nejednoznačná. Ze začátku jsem myslela, že ji pochválili a poslali jinam, ale podprahově mi přišlo, že se jí raději zbavili. Ze začátku na mne působila jako sociopatka s destruktivními sklony, ale pak se dozvídáme, co ji k tomu dovedlo. Některé věci se udály rychlostí blesku (jako třeba rozplétání pedofilní sítě), jiné se vlekly neskutečně dlouho. Málem mi zaskočilo, jak se Mila dostala do ohrožení života a zjistila, že zbytek týmu ji neřekl informace, že dotyčná osoba je podezřelá.
Když jsem přerušila čtení v průběhu kapitoly, nemohla jsem si vzpomenout, kdeže jsem to skončila. Prostě jsem si nepamatovala, co jsem četla naposledy. Některé pasáže byly tedy pro můj mozek nudné a nepodstatné.
Co se týká vlastního vyjádření - štve mě, že se u některých osob používají jen jména nebo jen příjmení, bohužel u jména Boris mě to fakt dost mátlo :o) Goran byl jednou Goran a jindy zas Gavila (vlastně, co bylo jméno?). Kruci, čert aby se v tom vyznal. Milu dost často pronásledovalo šimrání na spodní části krku, což mělo za následek mou zaťatou čelist. Taky mi vadila v knize úprava - přímá řeč (klasické uvozovky) vs. myšlenky (dvojité šipky, prťavé, špatné odlišitelné) vs. co se dělo holčičce (kurzíva). Tohle je skoro ve všech knihách a vždy je tam kurzíva, ale tady to byl zmatek nad zmatek.
Suma sumárum - byl to fakt bizár. Autor se rozhodl nabalit postupně na sebe tolik věcí, až to bylo leckdy k smíchu. Paradoxní je, že přijímám myšlenku, že existuje dar Nicly, ale příběh jako celek moc nepřijímám. Taky jsem si říkala, že našeptávač odhaluje zlo zlem, takže ve výsledku byly skoro všechny mrtvoly sami vrazi.
Zatím nevím, jestli v sérii budu pokračovat. Jsem taková rozpačitá...

LenkaGonn
09.01.2023 4 z 5

Dala jsem 4* protoze kniha byla ctiva, mela zvraty a tema ktere jsem jeste necetla - naseptavace. Zvratu bylo hodne, bylo to jako cist 5 detektivek najednou. Pro me to bylo prekombinovane a konec mi prisel, ze tam toho musime nacpat co nejvic. Kniha byla ok, ale od autora uz si nic kupovat nebudu.