Mikulášovy přestávky

Mikulášovy přestávky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2619/bmid_mikulasovy-prestavky-T7x-2619.png 5 284 16

Malý Mikuláš série

Další Mikulášovy nezapomenutelé zážitky ze školy a jejího okolí.

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , BB art

Les récrés du petit Nicolas , 1961

Petra-Nela
05.01.2024 5 z 5

Knížku jsem si koupila do série, tu první jsem vyhrála na dětském karnevalu, a moc se mi líbila, doufám že si dokoupit i další díly. Super čtení

horalkaH
22.05.2022 2 z 5

Docela dobré ale je to spíše takové když není co číst

Pert
26.02.2022 5 z 5

Skvělá knížka, opět pobavila.

MadlenkaM
17.10.2021 5 z 5

Opět jsem se výborně pobavila!

ArwenAragorn
13.08.2020 5 z 5

Skvělá, asi nejvíc se mi líbila povídka Vendelína vyloučili, ale i u ostatních jsem se smála nahlas.

Locika
16.01.2020 5 z 5

Super četba i pro dospělé.

lukas9608
09.02.2019 5 z 5

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

trudoš
23.08.2018 4 z 5

Malinko slabší než první díl, především pro absenci originálních zápletek. Chvilku trvá, než autor přijde s něčím zábavným, zbytečně dlouho se drží pouze toho, jak se kluci rádi a často perou. Nechápejte mě špatně, ono to zábavné je, ale tam, kde mě Malý Mikuláš okouzlil dobovou atmosférou a nápaditými příběhy, tam mi Mikulášovy přestávky příliš překvapení nenabídly. Jakmile však dojde na povídky jako Byli jsme u doktora, Růžová váza z obýváku, Fotbalový zápas nebo Návštěva v galerii, už jsme zase doma a René Goscinny opět dokazuje, že je králem. Králem humoru pro děti i dospělé, kdy jedním vtipem dokáže pobavit jedny i druhé, přičemž každý se směje něčemu jinému. K ilustracím pak vlastně není co dodat, Jean-Jacques Sempé se pro tuhle práci evidentně narodil.
Jen se obávám, že kniha nemile zaskočí moderní rodiče, kteří chrání své ratolesti před jakoukoliv nepěkností. Vždyť tady kdokoliv z kluků něco řekne, automaticky dostane od kamaráda pěstí do nosu. Holt my chlapci jsme už takoví.

_Michelle_
30.10.2017 5 z 5

Moc milá a nenásilná knížka, která vám vrátí dětský pohled na svět a hravost, díky které je život o hodně zábavnější.

Elulilinka1
17.05.2017 5 z 5

Vtipná kniha, která ani tentokrát nezklamala.

Nielada
12.03.2017 5 z 5

Prostě klasika, která nezklame. Víte, co můžete čekat a dočkáte se - spousty skvělých vtipů, svižný jazyk, dokonalé ilustrace. S dcerami jsme se před spaním nasmály a pěkně se nám pak usínalo.

Adamino
20.02.2017 4 z 5

Dobrý ! :D

borknagar
22.11.2016 5 z 5

Každý díl Mikuláška stojí za přečtení. Vtipné scénky se střídají s vtipnějšíma džoukama a každý, komu je blízký humor Goscinnyho, se bude královsky bavit. Čtení je to jednoduché, plné obrázků, velkých písmenek a milých slov. Goscinny je můj šálek čaje a každá jeho kniha mě bavila a rozesmála. A o to tu jde. Stačí pár vět, pár slov a otevře se nám svět Mikuláška a jeho přátel.......

terka123
30.09.2015 3 z 5

Je to moc pěkná knížka, nejen pro děti mého věku, ve které Mikuláš a jeho kamarádi udělají nějaký
průšvih a pak jsou potrestáni, ale i přesto to byla velmi zábavná knížka všem bych jí doporučila. :))

TessDragon
28.09.2012 5 z 5

Mikulášovy patálie jsou podle mě spíše knížky pro kluky, ale myslím, že dívkám se budou také líbit. Protože mě se rozhodně moc líbily. :D Mikuláš i jeho kamarádi byly pořádní dáblíci, a také za to nejednou dostali. Knížku doporučuji. Je zábavná, vtipná, nejen pro děti.

vitavita
01.04.2012

I dospělý se této knihy baví ...

Část díla

všech 16 částí díla